SSC Napoli
90+6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Evan N'dicka.

W podwójnej przewadze AS Roma dorzuciła gola na 2:0 Romelu Lukaku w doliczonym czasie.

3
90+5'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Sardar Azmoun za przewinienie taktyczne.

1
1
1
1
1
90'

Doliczone cztery minuty.

87'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Juan Jesus. Wchodzi: Natan.

wchodzi Wchodzi
Natan #3
schodzi Schodzi
86'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Victor Osimhen za bezmyślny faul na Stephanie El Shaarawym.

84'

Romelu Lukaku wtargnął w pole karne Azzurrich i starał się pokonać miękkim strzałem Alexa Mereta. Włoch nie dał się przelobować i napastnikowi Giallorossich udało się wypracować jednynie korner.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Stephan El Shaarawy za faul na obrzeżach własnego pola karnego.

81'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Alessio Zerbin.

Alessio Zerbin #23
80'

Lorenzo Pellegrini i 1:0 na Stadio Olimpico!

76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Pellegrini. Asystował mu Stephan El Shaarawy.

Wszedł również Lorenzo Pellegrini i to on w 76. minucie zdobył prowadzenie 1:0 dla AS Romy. Giallorossi mają więc zarówno przewagę gola, jak i zawodnika w polu. Przebijali się ze strzałami trzej zmiennicy. Nie zdobił tego Sardar Azmoun, nie zrobił tego Stephan El Shaarawy, ale dokonał tego Lorenzo Pellegrini. Bramkarz Napoli tylko odprowadził piłkę wzrokiem do siatki po strzale z kilkunastu metrów Lorenzo Pellegriniego.

75'
ZMIANA

AS Roma. Schodzi: Rasmus Kristensen. Wchodzi: Zeki Celik.

Rasmus Kristensen #43
73'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za faul na połowie przeciwnika.

1
66'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Matteo Politano.

Po przerwie kolejne kartoniki, w tym czerwony dla Matteo Politano. Włoch wyleciał z boiska w 66. minucie za kopnięcie Nicoli Zalewskiego. Piłkarz Napoli nie wytrzymał ciśnienia po faulu taktycznym Polaka i po sekundzie wpadł na bezmyślny pomysł wymierzenia sprawiedliwości kadrowiczowi Michała Probierza.

3
3
3
3
2
66'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Zalewski za faul taktyczny na Matteo Politano.

64'

Edoardo Bove a to pudłuje, a to trafia w bramkarza. Tym razem zbyt wysokie kopnięcie piłki zza pola karnego. Alexowi Meretowi nie pozostało nic innego niż odprowadzenie futbolówki wzrokiem poza boisko.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Jesus za odłożony w czasie faul na Andrei Belottim.

SSC Napoli
62'

Czekamy na nagrania z tunelu prowadzącego na boisko. Być może ponownie była jakaś wymiana nieuprzejmości Nicoli Zalewskiego z Piotrem Zielińskim. W poprzednim sezonie, pamiętamy, była aferka.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Belotti za faul na Giovannim Di Lorenzo w polu karnym przeciwnika.

57'

Przerwa spowodowana urazem Nicoli Zalewskiego.

2
54'

Po wrzutce osamotnionego Nicoli Zalewskiego należało się spodziewać większej dokładności. Piłka została powstrzymana przez Alexa Mereta. Na szczęście, dla reprezentanta Polski, kontratak Chwiczy Kwaracchelii nie zakończył się golem.

53'

Stanislav Lobotka ma zamiar zejść z boiska z powodu kłopotu ze zdrowiem.

51'

Podanie Romelu Lukaku do ustawionego blisko pola karnego Nicoli Zalewskiego. Polak nie przebił się przez ciasno ustawionych obrońców Azzurrich, a konkretnie trafił swoim strzałem w Giovanniego Di Lorenzo.

50'

Cierpi Piotr Zieliński po kolizji z Gianlucą Mancinim.

1
48'

Krótko po przerwie Piotr Zieliński pokazał się w ofensywie i sprawdził strzałem zza pola karnego Ruiego Patricio. Pierwszy test dla Portugalczyka nie był bardzo wymagający.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Pierwsza połowa bezbramkowa, a w niej więcej niezdrowych emocji niż tych piłkarskich. Groźniejsza była AS Roma, która zagroziła gościom dwoma strzałami Edoardo Bove, a także jedną próbą Nicoli Zalewskiego. Napoli praktycznie nie odpowiedziało pasjonującymi atakami.

45+2'

Przytomne podanie Piotra Zielińskiego na prawą stronę boiska, a tam akcja była kontynuowana z udziałem Andrego-Francka Zambo Anguissy. Płaskie dośrodkowanie Kameruńczyka wylądowało pod nogami Evana N'Dicki.

45'

1
1
43'

Będzie sporo doliczonych minut z powodu przerw spowodowanych kartkami i awanturami.

41'

Jeszcze pozostało trochę czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania, ale dużo wskazuje na to, że do przerwy posypały się wyłącznie kartki zamiast goli.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za faul na boku boiska na Chwiczy Kwaracchelii.

36'

Kolejna przerwa w grze spowodowana problemem zdrowotnym Victora Osimhena. Oberwał on w twarz od Leandro Paredesa.

34'

W 34. minucie swoją szansę na gola miał Nicola Zalewski, którego raz w udanych atakach, innym razem w nieudanych szarżach, ale jest widać częściej niż Piotra Zielińskiego. Uderzenie Polaka było niedokładne.

32'

Żółtą kartkę otrzymał Rasmus Kristensen za ostre przewinienie.

AS Roma
1
30'

Napoli nie odpowiedziało równie dobrymi sytuacjami podbramkowymi jak wspomniane Edoardo Bove. Przez dwa kwadranse nie było ataku zakończonego niebezpiecznym strzałem Victora Osimhena czy Chwiczy Kwaracchelii na bramkę Ruiego Patricio.

1
29'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za odłożone w czasie przewinienie.

29'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za faul na Andrei Belottim.

SSC Napoli
1
28'

Przez moment rzymianie mieli możliwość przeprowadzenia kontrataku po stracie Mario Ruiego. Zabierali się do tego jednak niezdarnie i nawet nie dobiegli do pola karnego Napoli.

27'

Giovanni Di Lorenzo powrócił na boisko i zamierza kontynuować walkę na Stadio Olimpico.

23'

Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem, tym razem Giovanniego Di Lorenzo.

21'

Aż trudno uwierzyć, że Edoardo Bove nie wykorzystał sytuacji podbramkowej po podaniu Andrei Belottego. Przed pomocnikiem rzymian znajdował się wyłącznie Alex Meret, ale rozpaczliwa interwencja bramkarza okazała się skuteczna.

19'

Początek derbów słońca rozczarował. Gra była rwana, a kilka minut uciekło na awanturę, a także na udzielenie pomocy medycznej Amirowi Rrahmaniemu. Pierwsza, ciekawa akcja była w 19. minucie. Edoardo Bove wymienił podania z Romelu Lukaku i oddał techniczny strzał zza pola karnego. Piłka pocałowała górną część poprzeczki, więc było to poważne ostrzeżenie dla Napoli.

1
17'

Amir Rrahmani powrócił na boisko, więc prawdopodobnie nie będzie konieczne przeprowadzenie wymuszonej zmiany w Napoli.

1
1
14'

Amir Rrahmani zrobił sobie krzywdę przy rozprawianiu się z dośrodkowaniem w kierunku Andrei Belottego.

1
1
12'

Wymiana podań z udziałem Giovanniego Di Lorenzo na prawej stronie boiska. Po dośrodkowaniu reprezentanta Włoch zabrakło strzału Victora Osimhena. Osamotniony napastnik Napoli został przyblokowany przez Giallorossich.

10'

Jakaś bezsensowna kłótnia w polu karnym AS Romy. Sędzia potrzebował z minuty na zaprowadzenie spokoju. Na najbardziej rozgrzanego wyglądał Victor Osimhen, który w sobotę oficjalnie przedłużył swój kontrakt z Napoli.

7'

AS Roma miała możliwość zagrożenia Azzurrim rozegraniem rzutu wolnego. Piotr Zieliński powrócił we własne pole karne i poradził sobie tam z dorzuceniem Leandro Paredesa.

5'

Pierwsza szarża Nicoli Zalewskiego i próba odważnego wbiegnięcia w pole karne przeciwnika po podaniu Bryana Cristante. Poradzili sobie goście z rozpędzonym reprezentantem Polski.