SSC Napoli. Schodzi: Hamed Junior Traore. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Już tylko kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu.

1
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia.

Napoli złapało oddech i wznowiło kanonadę w 75. minucie. Chwicza Kwaracchelia ponownie nie zrobił problemu z obecności obrońców Sassuolo i strzelił gola na 6:1. Wynik robi już naprawdę duże wrażenie, a występ gospodarzy trzeba nazwać kompromitującym.

72'

Sassuolo było w tym meczu na prowadzeniu, ale po kombinacji pięciu ciosów Napoli, można było o tym dawno zapomnieć.

70'

Napoli nabrało dużo swobody w graniu. Takiego meczu potrzebowali podopieczni Francesco Calzony. Nie dość, że odwrócili niekorzystny wynik, to jeszcze urządzili sobie popis ofensywnego grania. Przypomnieli o nietuzinkowych umiejętnościach Victor Osimhen oraz Chwicza Kwaracchelia.

1
65'

Coraz większa liczba zawodników, wprowadzonych z ławki rezerwowych, pojawia się na boisku. Trenerzy szukają możliwości nadania rumieńców końcówce spotkania dzięki zmiennikom.

1
1
1
1
1
62'
ZMIANA

SSC Napoli. Schodzi: Amir Rrahmani. Wchodzi: Natan.

Natan #3
60'

Aż 70 procent posiadania piłki po stronie Azzurrich.

56'
ZMIANA

US Sassuolo. Schodzi: Josh Doig. Wchodzi: Cristian Volpato.

Cristian Volpato #23
Josh Doig #43
56'
ZMIANA

US Sassuolo. Schodzi: Uros Racic. Wchodzi: Filippo Missori.

Filippo Missori #2
53'

Obrona Neroverdich praktycznie nie istnieje. Piłkarze Napoli przeprowadzają jeden atak za drugim, a gospodarze praktycznie w ogóle im w tym nie przeszkadzają.

51'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia. Asystował mu Victor Osimhen.

w 51. minucie z gola cieszył się reprezentant Gruzji i podwyższył wynik na 5:1 dla Napoli po podaniu Victora Osimhena. Gole w Reggio Emilia sypią się jeden za drugim jak z rogu obfitości!

47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Chwicza Kwaracchelia.

Jeżeli kibice Napoli obawiali się, że druga połowa będzie polegać tylko na pilnowaniu wyniku, to zostali wyprowadzeni z błędu. Chytry na gole Victor Osimhen skompletował co prawda nieklasycznego, ale hat-tricka. Nigeryjczyk pokonał Andreę Consiglego po raz trzeci, tym razem jednak nie po dograniu Matteo Politano, a po asyście Chwiczy Kwaracchelii.

komentarz

Cztery gole w pierwszej połowie spotkania i Napoli zeszło do szatni z prowadzeniem 3:1. Mistrz Włoch co prawda stracił gola na początku drugiego kwadransa meczu, ale kiedy rozwiązał worek z bramkami, to w przekonującym stylu odwrócił wynik i wypracował dwubramkową przewagę.

45'

Doliczone minimum trzy minuty.

43'

Ostatnie ofensywne przyspieszenia w pierwszej połowie.

41'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Matteo Politano.

Skoro piłkarze Napoli nabrali wiatru w żagle, to postanowili rozstrzygnąć mecz już w pierwszej połowie. Pogubili się kompletnie gospodarze, za co niebawem nadeszła kolejna kara. W 41. minucie Victor Osimhen skompletował swoim strzałem dublet po następnej asyście Matteo Politano. W Reggio Emilia zrobiło się 3:1, choć niespełna kwadrans wcześniej prowadziło Sassuolo.

38'

Brawurowa próba przelobowania Andrei Consiglego. Poniosło nieco Chwiczę Kwaracchelię, ale gdyby zrobił wszystko perfekcyjnie, to jego lob byłby wiralem w sieci.

35'

Konkretny zwrot akcji na stadionie w Reggio Emilia.

31'
GOOOOOOL!!!

Azzurri faktycznie byli rozdrażnieni po stracie gola i poszli za uderzeniem. W 31. minucie Napoli cieszyło się z odwrócenia wyniku na 2:1. Pokazał się najskuteczniejszy zawodnik zespołu Victor Osimhen, który strzelił gola na zakończenie kolejnego ataku dwójkowego z Matteo Politano. Sassuolo nie miało pomysłu na poskromienie tego duetu.

29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Amir Rrahmani. Asystował mu Zambo Anguissa.

Napoli ruszyło do odrabiania strat, a zdobycie bramki na 1:1 nie zajęło Azzurrim dużo czasu. W 29. minucie padł kolejny gol po strzale zawodnika z Bałkanów. Tym razem z pokonania bramkarza przeciwnika cieszył się Amir Rrahmani, który wykorzystał sytuację podbramkową po dograniu Francka-Andrego Zambo Anguissy.

27'

W ostatnim momencie pogubili się w ataku gracze z Neapolu, a akcja, budowana przez Victora Osimhena oraz Matteo Politano, zapowiadała się interesująco. Azzurri mają co poprawiać w ofensywie.

23'

Ekipa z Reggio Emilia na prowadzeniu 1:0!

21'

Napoli ma dużo czasu na odrabianie strat do przeciwnika. Być może stracona bramka będzie jakimś impulsem, rozdrażnieniem dla podopiecznych Francesco Calzony.

17'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Uros Racic. Asystował mu Andrea Pinamonti.

Od 17. minuty bliżej przełamania są gospodarze. US Sassuolo zdobyło wymarzone prowadzenie 1:0 strzałem Urosa Racicia. Kibice mają co świętować, ponieważ gospodarze rozpoczęli mecz nadspodziewanie dobrze. Nedim Bejrami pograł z Andreą Pinamontim. W pewnym momencie Neroverdi domagali się odgwizdania faulu na jednym z ich zawodników, ale gra została puszczona, a niebawem akcja zakończyła się strzałem zza pola karnego do siatki Urosa Racicia.

15'

Bezbramkowy kwadrans spotkania za drużynami.

13'

Sassuolo jest niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, a rozczarowujące wyniki doprowadziły do zmiany trenera. Punktowania nie ułatwia Neroverdim kontuzja Domenico Berardego, który od kilku sezonów jest niekwestionowanym liderem zespołu. W Reggio Emilia zanosiło się na mecz o przełamanie dwóch klubów, którym nie brakuje problemów.

10'

Andrea Conslgli wybiegł daleko poza własną bramkę, ale zrobił to z powodzeniem i nie pozwolił Victorowi Osimhenowi na kontynuowanie ataku po podaniu Matteo Politano.

4'

Punktualne rozpoczęcie spotkania na stadionie w Reggio Emilia. Na samym początku zaatakowali podopieczni Francesco Calzony. Starali się oni już stworzyć pierwsze sytuacje podbramkowe do pokonania Andrei Consiglego.

1
czas Start meczu
17:50

Po bezbarwnym występie w zremisowanym 1:1 meczu z Cagliari Calcio, z jedenastki Napoli wypadł Piotr Zieliński. Polak nie przypomina siebie z dobrego okresu w klubie z Kampanii i przymierza się do nadchodzącej przeprowadzki do Interu Mediolan. Trener Francesco Calzona postawił w drugiej linii na Stanislava Lobotkę, Francka-Andre Zambo Anguissę i sprowadzonego zimą Hameda Juniora Traore.

17:26

Napoli nadrobi w środę zaległość w lidze włoskiej. Wynikła one z wylotu w styczniu na turniej finałowy Superpucharu Włoch. W Arabii Saudyjskiej drużyna, prowadzona jeszcze przez Waltera Mazzarrego, wygrała w półfinale z Fiorentiną i poniosła minimalną porażkę w finale z Interem Mediolan.