Juventus FC. Schodzi: Weston McKennie. Wchodzi: Carlos Alcaraz.

Juventus FC. Schodzi: Andrea Cambiaso. Wchodzi: Fabio Miretti.

Andrea Cambiaso #27
87'

Akcja zmienników i Wojciech Szczęsny uratował Bianconerich! Marko Arnautović nie pokonał rewelacyjnie interweniującego Wojciecha Szczęsnego po płaskim dośrodkowaniu Denzela Dumfriesa!

86'

Konsekwentni w obronie piłkarze z Lombardii. Przy ostatnim rozegraniu Juventusu można było zasnąć, a zakończyło się ono dośrodkowaniem pod nogi Hakana Calhanoglu.

84'

Nic specjalnego w ostatnich minutach. Generalnie od początku meczu nic specjalnego nie dostaliśmy od Juventusu, a pozostało na to zaledwie kilka minut podstawowego czasu.

79'

Jeszcze napomnienie kartonikiem dla Simone Inzaghiego.

2
78'

Podanie Lautaro Martineza do Marcusa Thurama. Francuz zwlekał z wybraniem sposobu zakończenia ataku i wypracował jedynie korner dla Nerazzurrich.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Thuram za niesportowe zachowanie przy opuszczaniu boiska.

75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. Juventus ma sporo szczęścia, że pozostaje kandydatem do zapunktowania, a nawet odniesienia zwycięstwa.

72'

Inter Mediolan. Schodzi: Matteo Darmian. Wchodzi: Carlos Augusto.

Carlos Augusto #30
70'

Podanie przed pole karne Interu Mediolan do Adriena Rabiota. Francuz nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

2
68'

W 68. minucie Wojciech Szczęsny jeszcze utrzymał Juventus na powierzchni w meczu, ponieważ świetnie obronił strzał z powietrza Nicolo Barelli.

2
1
66'

Juventus FC. Schodzi: Kenan Yildiz. Wchodzi: Federico Chiesa.

Kenan Yildiz #15
2
65'
63'

Stara Dama odpowiedziała dopiero w 63. minucie niecelną przewrotką Dusana Vlahovicia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

60'

Godzina meczu za drużynami i lepsze wrażenie stwarza klub z Mediolanu.

58'

Także po przerwie Juventus gra zbyt ostrożnie i nie pokazuje pazurów. Z kolei Inter robi swoje. Matteo Darmian oddał strzał w zewnętrzną część słupka, a po chwili Lautaro Martinez przebijał się w pobliżu bramki Wojciecha Szczęsnego.

55'

Na razie tylko Inter miał powód do świętowania.

1
54'

Dwa dośrodkowania Filipa Kosticia z rzutu wolnego i jedno gorsze od drugiego. Pierwsze zostało wykonane bez gwizdka sędziego, a kolejne przeleciało ponad głową Westona McKenniego.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Henrich Mchitarjan za faul na Adrienie Rabiocie.

1
50'

Niedokładne podanie Hakana Calhanoglu i piłka została odprowadzona poza boisko przez Filipa Kosticia. W tych okolicznościach od bramki Wojciech Szczęsny.

2
49'

Alessandro Bastoni z dużym zaufaniem do Yanna Sommera, ponieważ skierował piłkę z dużą prędkością w światło własnej bramki. To oczywiście konsekwencja wysokiego pressingu zawodników Juventusu.

47'

Obiecująco wyglądała wymiana podań Federico Dimarco z Alessandro Bastonim. Wmieszali się w to jednak goście i nie pozwolili na zakończenie ataku strzałem.

komentarz

Juventus nie przeprowadził w pierwszej połowie ataku zakończonego groźnym strzałem celnym. W zasadzie jedyna szansa na to otworzyła się przed Dusanem Vlahoviciem po podaniu Westona McKenniego, ale pomylił się już na etapie przyjmowania piłki. Inter był nieco groźniejszy, co potwierdził golem na 1:0.

45'

Doliczona minuta.

1
43'

Nieudana próba zaatakowania z wykorzystaniem Lautaro Martineza. W odpowiedzi szarża Juventusu, ale ponownie nie zakończyła się ona strzałem.

1
40'

Juventus musi dużo poprawić w swoich działaniach ofensywnych. Yann Sommer nudzi się jakby Inter grał z jakimś drugoligowcem.

1
37'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Federico Gatti.

Inter dobrał się do obrony Bianconerich w 37. minucie. W Mediolanie wybuchła wrzawa po okresie nerwowego wyczekiwania na jakiś konkret. Nicolo Barella posłał miękką wrzutkę pod bramkę, a tam Federico Gatti interweniował nieszczęśliwie w zwarciu z Marcusem Thuramem. Włoch wepchnął piłkę z bliska do własnej siatki obok zdezorientowanego Wojciecha Szczęsnego.

1
1
3
6
32'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za faul w centrum boiska.

Juventus FC
2
31'

Zanosiło się na pierwsze niebezpieczne uderzenie na bramkę Nerazzurrich. Katastrofalnie zachował się Dusan Vlahović, który przyjęciem wygonił się do boku. Ostatecznie Serb wywalczył jedynie korner dla Juventusu.

1
29'

Lautaro Martinez pomagał sobie ręką przy opanowywaniu piłki po dośrodkowaniu. Nie uciekło to uwadze czujnego sędziego Fabio Maresci.

27'

Filip Kostić ośmieszył Matteo Darmiana widowiskowym zwodem na boku boiska. Inna sprawa, że na drodze Serba stanął Benjamin Pavard i nie pozwolił Bianconerim na przeprowadzenie pierwszego niebezpiecznego ataku.

25'

W ostatnim momencie interweniował wślizgiem obrońca Juventusu, a szansa na pokonanie Wojciecha Szczęsnego wydawała się być perfekcyjna. Marcus Thuram już składał się do oddania uderzenia po płaskim dośrodkowaniu.

1
22'

Kwadrans meczu był bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Inter był dłużej w posiadaniu piłki i w 18. minucie po raz pierwszy postraszył Wojciecha Szczęsnego. Federico Dimarco strzelił niedokładnie po dośrodkowaniu Benjamina Pavarda. Blisko gracza Nerazzurrich był Federico Gatti i utrudnił zadanie.

18'

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Vlahović za ostre przewinienie.

1
1
1
17'

Fabio Maresca nie pozwolił Dusanowi Vlahoviciowi ruszyć w kierunku bramki Yanna Sommera z powodu jego przewinienia na Henrichu Mchitarjanie.

15'

Kwadrans derbów Italii bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Yann Sommer oraz Wojciech Szczęsny nie zostali zmuszeni do poważnego wysiłku.

12'

Na moment Bianconeri poradzili sobie z pressingiem przeciwników. Hulanka Juventusu zakończyła się jednak wcześnie przewinieniem Federico Dimarco na Westonie McKenniem.

10'

Spokojna wymiana podań podopiecznych Simone Inzaghiego i poszukiwanie miejsca do rozmontowania z reguły solidnej defensywy Juventusu.

8'

Rozmowa Fabio Maresci z Dusanem Vlahoviciem oraz Francesco Acerbim. Nie ma napomnienia żółtym kartonikiem dla reprezentanta Serbii za ostre przewinienie na Benjaminie Pavardzie.

1
5'

Inter na połowie przeciwnika i wymienia tam podania. Efektem ostatniego rajdu Henricha Mchitarjana było wywalczenie rzutu rożnego. Za wykonanie kornera zabrał się Federico Dimarco, a całe zamieszanie zakończyło się przyblokowanym strzałem zza pola karnego.

1
2'

Drużyny w klasycznych strojach. Inter w czarno-niebieskich pasiakach adekwatnych do przydomka Nerazzurri, a Juventus w biało-czarnych strojach. Na początku meczu Marcus Thuram starał się uruchomić niebezpiecznym dośrodkowaniem Henricha Mchitarjana.

czas Start meczu
20:44

Piłkarze wyszli z szatni na boisko.

20:34

Ostatnie przygotowania do derbów Italii.

20:12

Zestawienie Interu Mediolan.

1
20:11

Wojciech Szczęsny od pierwszego gwizdka, a Arkadiusz Milik jest zawieszony z powodu czerwonej kartki.

20:09

Sędzia: Fabio Maresca

20:04

Bezsprzecznym hitem kolejki w lidze włoskiej jest konfrontacja Interu Mediolan z Juventusem FC. W derbach Italii spotkają się lider z wiceliderem. Przed pierwszym gwizdkiem Nerazzurri mieli o punkt więcej niż główny kontrkandydat do zdobycia scudetto.