(1:1)
Zakończony
Juventus FC
90+2'

Federico Chiesa miał dwie szanse na zadanie decydującego ciosu gospodarzom. W pierwszej sytuacji, po zgraniu Arkadiusza Milika, spudłował swoim strzałem. W drugiej sytuacji z kolei nie pokonał swoim uderzeniem Lorenzo Montipo.

90'

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

86'

Hellas Werona. Schodzi: Dani Silva. Wchodzi: Thomas Henry.

wchodzi Wchodzi
Thomas Henry #9
schodzi Schodzi
Dani Silva #21
85'

Hellas Werona. Schodzi: Jackson Tchatchoua. Wchodzi: Diego Coppola.

Diego Coppola #42
Jackson Tchatchoua #38
82'

Juventus FC. Schodzi: Andrea Cambiaso. Wchodzi: Timothy Weah.

Andrea Cambiaso #27
1
1
82'
80'

Zdaniem sędziego, Karol Świderski próbował go nabrać i wymusić odgwizdanie przewinienia.

2
2
78'

Szansa na zaskoczenie zawodników Hellasu Werona dalekim wrzutem z autu. Piłkę wziął w swoje dłonie Weston McKennie, a jego dośrodkowanie zostało jeszcze przedłużone przez Adriena Rabiota. W ostatnim momencie poradziła sobie defensywa z Pawłem Dawidowiczem w szeregach.

76'

Od 65. minuty możliwość rozstrzygnięcia meczu ma także Karol Świderski, który wszedł na boisko za strzelca jednego z goli Tijjaniego Noslina.

2
2
1
1
2
74'

Hellas Werona. Schodzi: Michael Folorunsho. Wchodzi: Reda Belahyane.

1
74'
66'

Juventus FC. Schodzi: Kenan Yildiz. Wchodzi: Carlos Alcaraz.

Carlos Alcaraz #26
Kenan Yildiz #15
1
65'

Hellas Werona. Schodzi: Tijjani Noslin. Wchodzi: Karol Świderski.

Tijjani Noslin #17
4
1
64'

Po zmianie wyniku ponownie delikatne wyciszenie na boisku. Na przebudzenie dla publiczności było uderzenie Darko Lazovicia zza pola karnego. Poradził sobie z nim Wojciech Szczęsny i było to już ósme uderzenie celne Hellasu Werona w nieco ponad godzinie meczu.

57'
56'
55'

Gol! Strzelił Adrien Rabiot. Asystował mu Federico Gatti.

Juventus pozwolił przeciwnikom nacieszyć się prowadzeniem jeszcze krócej niż w pierwszej połowie spotkania. Federico Gatti zabrał piłkę Juanowi Cabalowi i wypatrzył ustawionego w polu karnym Adriena Rabiota. Francuz miał dużo przestrzeni i przymierzył do bramki na 2:2. Lorenzo Montipo nie miał szans na zatrzymanie futbolówki i w 55. minucie wyciągał ją z siatki.

52'

Gol! Strzelił Tijjani Noslin. Asystował mu Michael Folorunsho.

Metodę na odzyskanie prowadzenia znalazł jednak Hellas, a była nim indywidualna szarża Tijjaniego Noslina. Piłka została przepchnięta w pole karne kolejno przez Tomasa Suslova oraz Michaela Folorunsho, a Tijjani Noslin oddał uderzenie na 2:1 miedzy nogami Wojciecha Szczęsnego w 52. minucie.

Asysta:
1
1
1
48'

Pora na emocje w drugiej połowie spotkania. Na razie bez zmian personalnych, jednak zanosi się na rychłe wejście na boisko Federico Chiesy. Na razie widzimy mozolną wymianę podań podopiecznych Massimiliano Allegrego.

czas Druga połowa
Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Najciekawiej było na początku, później rozpoczęła się bardziej toporna gra. Juventus nie przedarł się po raz drugi przez obronę z Pawłem Dawidowiczem w szeregach i musiał pomyśleć o sposobie w przerwie.

45'

Doliczone trzy minuty.

42'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie meczu.

39'

Ondrej Duda wymienił podania i wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia. Były pomocnik Legii Warszawa sprawdził czujność Wojciecha Szczęsnego kopnięciem zza pola karnego. Nie dał się pokonać reprezentant Polski.

2
36'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

30'

W dwóch kwadransach po jednym mocnym ciosie zadanym przeciwnikowi.

28'

Gol! Strzelił Dusan Vlahović.

W 28. minucie Dusan Vlahović doprowadził do remisu 1:1 mocnym strzałem z rzutu karnego. Nie miał problemu z pokonaniem Lorenzo Montipo. Jedenastka została przyznana zawodnikom Juventusu za blokowanie ręką zagrania Filipa Kosticia. Serb jeszcze wdał się w awanturę z bramkarzem - nie wiadomo, dlaczego, ale po zaledwie dwóch kwadransach chciał gonić z piłką na środek boiska.

1
1
27'

Rzut karny dla Juventusu za faul na Dusanie Vlahoviciu.

1
25'

Przewaga w posiadaniu piłki po stronie zespołu z Turynu. Inna sprawa, że wróciła ona niebawem do Wojciecha Szczęsnego. Brakuje podopiecznym Massimiliano Allegrego sposobu na sforsowanie defensywy z Pawłem Dawidowiczem w szeregach.

20'

Rewelacyjne uderzenie na 1:0!

1
18'

W kadrach obu zespołów są czterej kandydaci do reprezentacji Polski. Od pierwszego gwizdka Marco Di Bello grają Paweł Dawidowicz oraz Wojciech Szczęsny. Karol Świderski usiadł na ławce rezerwowych po nie w pełni przepracowanym tygodniu z powodu urazu. Z kolei Arkadiusz Milik stracił miejsce w jedenastce na rzecz powracającego po kontuzji Dusana Vlahovicia. Serb stworzył tym razem duet napastników z Kenanem Yildizem.

1
14'

Juventus musi gonić przeciwnika i piłka znalazła się blisko pola karnego Hellasu Werona. Giangiacomo Mangani nie pozwolił na doprowadzenie do remisu strzałem Adriena Rabiota.

1
11'

Gol! Strzelił Michael Folorunsho.

Na tym skończyły się ostrzeżenia od Hellasu dla Juventusu. W 11. minucie Michael Folorunsho huknął do bramki Wojciecha Szczęsnego na 1:0. Trafienie było po prostu fenomenalne! Michael Folorunsho dopadł do piłki blisko linii pola karnego, a została ona tam nieszczęśliwie wybita po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie zastanawiał się nawet przez sekundę i wolejem z powietrza nie dał szans bramkarzowi Bianconerich.

4
1
8'

Trener Hellasu zapowiadał, że jego drużyna nie zamierza wyłącznie bronić się przed wiceliderem. W 8. minucie właśnie gospodarze oddali pierwsze uderzenie celne. Darko Lazović miał możliwość wykorzystania błędu Federico Gattego w wyprowadzeniu piłki, ale oddał uderzenie prosto w Wojciecha Szczęsnego.

5'

Podopieczni Massimiliano Allegrego na połowie przeciwnika. Dusan Vlahović miał ochotę na sprawdzenie pierwszym strzałem celnym Lorenzo Montipo, jednak reprezentant Serbii nie poradził sobie w konfrontacji z Pawłem Dawidowiczem.

2'

Bianconeri w klasycznych, biało-czarnych pasiakach. Z kolei gospodarze wyszli na boisko w granatowych strojach z żółtymi elementami na koszulkach i spodenkach.

17:53

Paweł Dawidowicz od początku meczu, a Karol Świderski może wystąpić jako zmiennik.

17:48

Wojciech Szczęsny w podstawowym składzie, a Arkadiusz Milik na ławce rezerwowych.

17:41

Juventus zdobył tylko punkt w trzech wcześniejszych meczach w lidze włoskiej. Z zadyszki Bianconerich korzystał Inter Mediolan i odjechał wiceliderowi na 10 punktów w tabeli. Podopieczni Massimiliano Allegrego spróbują przebudzić się po serii rozczarowań na Stadio Marcantonio Bentegodi, a ich przeciwnikiem będzie walczący o utrzymanie Hellas Werona.