Atalanta BC. Schodzi: Matteo Ruggeri. Wchodzi: Mitchel Bakker.

88'

Juventus FC. Schodzi: Weston McKennie. Wchodzi: Kenan Yildiz.

Kenan Yildiz #15
85'

Bianconeri w rozegraniu piłki na połowie przeciwnika. Można odnieść wrażenie, że gospodarze będą aktywniej poszukiwać rozstrzygającego gola w ostatnich minutach spotkania.

1
82'

Juventus FC. Schodzi: Andrea Cambiaso. Wchodzi: Timothy Weah.

Andrea Cambiaso #27
82'

Juventus FC. Schodzi: Samuel Iling-Junior. Wchodzi: Alex Sandro.

Samuel Iling-Junior #17
81'

Arkadiusz Milik zakończył występ z jednym strzelonym golem!

1
1
1
1
1
80'

Obu drużynom nie udało się utrzymać prowadzenia. Pozostało jeszcze trochę czasu na zadanie decydującego uderzenia.

2
76'
76'

Juventus FC. Schodzi: Fabio Miretti. Wchodzi: Hans Nicolussi.

Hans Nicolussi #41
75'

Gol! Strzelił Teun Koopmeiners. Asystował mu Berat Djimsiti.

Była 75. minuta, w której Atalanta doprowadziła do remisu 2:2. Teun Koopmeiners wyrasta na najskuteczniejszego piłkarza późnego popołudnia. Holender dostał podanie prostopadłe w pole karne od Berata Djimsitiego i oddał płaskie uderzenie. Nie popisał się Wojciech Szczęsny, który przepuścił piłkę do siatki między nogami.

1
2
2
3
73'

Teraz Juventus jest na prowadzeniu, pozostało kilkanaście minut!

70'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Weston McKennie.

Gol Polaka! Arkadiusz Milik przypomniał o sobie i Juventus jest na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. Napastnik Bianconerich stanął kilkanaście metrów przed bramką i huknął bez chwili zastanowienia. Piłka co prawda poleciała prosto w Marco Carnesecchiego, ale bramkarz nie zdążył skutecznie zareagować. Asystował po raz drugi w meczu Weston McKennie.

67'

Atalanta BC. Schodzi: Giorgio Scalvini. Wchodzi: Hans Hateboer.

1
66'

Gol! Strzelił Andrea Cambiaso. Asystował mu Weston McKennie.

W 66. minucie Juventus przedarł się z piłką do bramki Atalanty i ta musiała zapomnieć o swoim prowadzeniu. Arkadiusz Milik uczestniczył w akcji bramkowej, na której zakończenie Andrea Cambiaso wykorzystał asystę Westona McKenniego.

Juventus FC
3
64'

Niebezpiecznie wyglądające dośrodkowanie, jednak piłka tylko przecięła pole bramkowe Atalanty. Zabrakło zawodnika Juventusu przygotowanego do oddania skutecznego strzału.

62'

Na początek przedostatniego kwadransa podstawowego czasu spokojna interwencja zawodnika z Bergamo. Nie pozwolił on na stoczenie pojedynku rozpędzonemu zawodnikowi z Marco Carnesecchim.

55'

Juventus przygotował plan na atakowanie w przerwie i nacisnął na początku drugiej połowy. Ma jednak ten sam problem, co przed zmianą stron, ponieważ jego napastnikom brakuje wykończenia. Dobrych okazji nie wykorzystuje Federico Chiesa.

51'

Pięknie bronił Marco Carnesecchi po strzale Federico Chiesy. Po chwili ponowienie ataku i Arkadiusz Milik uruchomił podaniem Federico Chiesę. Tym razem skończyło się niedokładnym uderzeniem.

50'

Fabio Miretti nie poradził sobie wewnątrz pola karnego przeciwnika z twardo stojącym na nogach Matteo Ruggierim.

47'

Nieudana wymiana podań w wykonaniu zawodników w czerwonych strojach. Piłka przyznana od bramki Wojciechowi Szczęsnemu.

komentarz

Piłkarze Juventusu usłyszeli gwizdy z trybun po pierwszej połowie. Przewaga Bianconerich nie przełożyła się na jakikolwiek konkret, a Marco Carnesecchi nie musiał bronić groźnych strzałów. Gospodarze albo byli blokowani, albo pudłowali.

1
1
44'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie, a Atalanta wybroniła się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

40'

Davide Zappacosta próbował uruchomić dośrodkowaniem Gianlucę Scamaccę. Piłka została poskromiona przez obrońców z Turynu.

38'

Juventus musi zbierać się do ciekawszego atakowania po stracie gola.

35'

Gol! Strzelił Teun Koopmeiners. Asystował mu Mario Pasalić.

Atalanta praktycznie nie atakowała, mimo to ona objęła prowadzenie 1:0 w 35. minucie. Neroblu pokazali, jak należy wykorzystać rzut wolny. Gianluca Scamacca ustawił się przy piłce, ale nie oddał strzału, ale pozwolił na podanie do nieobstawionego Teuna Koopmeinersa. Holender miał sporo czasu na przymierzenie i kopnął piłkę do sieci. Tym samym Wojciech Szczęsny ponownie nie zachował czystego konta, a jego seria bez meczu na zero trwa od 21 stycznia. Obrona Juventusu zaczęła poważnie przeciekać.

1
1
1
2
32'

Teun Koopmeiners szukał miejsca przynajmniej do sprawdzenia strzałem zza pola karnego Wojciecha Szczęsnego. Interweniowali kompani z pola Polaka.

30'

W 30. minucie raz jeszcze Arkadiusz Milik, ale napastnikom Bianconerich jak brakowało skuteczności, tak brakuje nadal.

1
1
1
28'

Kontratak z udziałem Arkadiusza Milika. Kandydat do reprezentacji Polski uruchomił podaniem na lewe skrzydło Fabio Mirettiego. Całe zamieszanie zostało zakończone niedokładnym uderzeniem Danilo.

26'

Juventus miał już sporo szans na strzelenie gola z rzutu wolnego. Trzecią z nich zmarnował Federico Chiesa. Włoch strzelił prosto w mur podobnie jak wcześniej zrobił to Arkadiusz Milik.

23'

Partnerem Arkadiusza Milika w ataku Juventusu jest Federico Chiesa. W 23. minucie reprezentant Włoch wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia po wymanewrowaniu defensora. Nie zaskoczył nim jednak Marco Carnesecchiego.

22'

Marco Guida zareagował na konfrontację w centrum boiska. Szarpane tempo spotkania, przez co zawodnikom ofensywnym nie jest łatwo nabrać rozpędu.

20'

Atalanta rozbroiła rozegranie Bianconerich. Piłka nie była jednak transportowana pod bramkę Wojciecha Szczęsnego, a została wycofana do Marco Carnesecchiego.

18'

Atalanta ma problem z zagrożeniem bramce Wojciecha Szczęsnego. Dośrodkowanie Mario Pasalicia zostało bez problemu poskromione przez doświadczonego bramkarza Bianconerich.

15'

W 15. minucie za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Arkadiusz Milik, który pod nieobecność Dusana Vlahovicia, dostał możliwość pokazania się w podstawowym składzie Juventusu. Arkadiusz Milik oddał jednak strzał prosto w mur ustawiony przez Marco Carnesecchiego.

1
12'

Marco Carnesecchi nie dał się zaskoczyć zagraniem Federico Chiesy. Udana interwencja bramkarza z Bergamo.

10'

Na początku spotkania brakowało stuprocentowych sytuacji podbramkowych, co przypomina o bezbramkowym meczu tych zespołów w rundzie jesiennej. Były szanse na zaszkodzenie przeciwnikowi ze stałego fragmentu gry, ale Atalanta nie oddała strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a Federico Chiesa uderzył z rzutu wolnego ponad poprzeczką.

7'

Charles De Ketelaere nie przebił się na skrzydle. Blisko zawodnika ofensywnego Atalanty znaleźli się jednocześnie dwaj podopieczni Massimiliano Allegrego.

5'

Początek ze stałymi fragmentami gry po obu stronach stadionu. Atalanta nie zdołała oddać uderzenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z kolei Juventus miał szansę na zagrożenie Marco Carnesecchiemu z rzutu wolnego. Federico Chiesa zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, którym nie przymierzył.

2'

Gospodarze w klasycznych, biało-czarnych strojach. Z kolei Atalanta wyszła na boisko w Turynie w nietypowych, czerwonych koszulkach oraz spodenkach z białymi elementami.

czas Start meczu
17:51

Jedenastka wybrana przez Gian Piero Gasperiniego.

17:49

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik w podstawowym składzie Bianconerich.

17:48

Sędzia: Marco Guida

17:46

Pora na kolejne emocje w lidze włoskiej. Juventus spróbuje odpowiedzieć na wygraną 1:0 Milanu z Empoli, ponieważ to z Rossonerimi rywalizuje o wicemistrzostwo kraju. Zadanie nie będzie proste, ponieważ przeciwnikiem Juventusu będzie Atalanta, która jest uczestnikiem Ligi Europy i kandydatem do awansu do Ligi Mistrzów.