90'

Doliczone pięć minut.

88'

Gol! Strzelił Teun Koopmeiners. Asystował mu Matteo Ruggeri.

Być może bramka kontaktowa dodałaby jeszcze rumieńców spotkaniu, ale graczom Napoli brakowało skuteczności. Atalanta przeczekała najtrudniejszy fragment meczu i zamknęła pojedynek golem na 3:0 Teuna Koopmeinersa w 88. minucie.

86'

Akcja Piotra Zielińskiego pozwoliła gospodarzom jeszcze wywalczyć dla siebie korner.

85'

Już tylko pięć minut regulaminowego czasu pozostało obu zespołom, więc powinno pojawić się maksymalne ryzyko po stronie przegrywającego klubu.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za kolejne ostre przewinienie.

82'

Żółtą kartkę otrzymał Teun Koopmeiners za ostre przewinienie.

79'

Dwie znakomite sytuacje podbramkowe, ale nie zmienił się wynik. Do bramki nie uderzyli kolejno Ademola Lookman, a także po przeciwnej stronie boiska Victor Osimhen.

77'

Mało czasu pozostaje obu jedenastkom na poprawienie wyniku, zaczyna się spieszyć.

74'

Na zakończenie przedostatniego kwadransa spotkania była kolejna niebezpieczna akcja z wykorzystaniem Aleksieja Mirańczuka. Uderzenie zawodnika, który zdążył w tym meczu strzelić gola oraz asystować, zostało zatrzymane przez Alexa Mereta. Niezmiennie dwubramkowe prowadzenie klubu z Lombardii.

70'

Mało czasu pozostaje zawodnikom Napoli na poprawienie wyniku. Teoretycznie pościg za Atalantą jest jeszcze możliwy, jednak czas ucieka nieubłaganie.

65'

Stanislav Lobotka starał się uruchomić swoim podaniem Victora Osimhena. W ostatnim momencie zorientował się Isak Hien i nie pozwolił gospodarzom na przeprowadzenie ataku zakończonego uderzeniem.

58'

Już za moment pierwsza zmiana zaproponowana przez trenera Gian Piero Gasperiniego.

55'

Zmiennicy wprowadzili ożywienie do gry ofensywnej Azzurrich i w 55. minucie były w krótkim fragmencie meczu dwa uderzenia w słupek bramki Atalanty.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Sead Kolasinac za ostre przewinienie.

50'

Napoli wyszło na drugą połowę już z Piotrem Zielińskim. Francesco Calzona powierzył Polakowi ratowanie wyniku, a drugim zmiennikiem trenera Napoli był Cyril Ngonge. Z szatni nie wrócili na boisko Hamed Junior Traore oraz Giacomo Raspadori.

czas Druga połowa
46'

SSC Napoli. Schodzi: Hamed Junior Traore. Wchodzi: Piotr Zieliński.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Hamed Junior Traore #8
46'

SSC Napoli. Schodzi: Giacomo Raspadori. Wchodzi: Cyril Ngonge.

Cyril Ngonge #26
komentarz

Piłkarze mają sposobność do ustalenia lepszego planu na drugą połowę meczu w porozumieniu ze szkoleniowcami.

Czy Napoli wyrówna po przerwie?
komentarz

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

komentarz

Dwubramkowe prowadzenie daje Neroblu dużo spokoju. Na razie gospodarze nie radzą sobie z podopiecznymi Gian Piero Gasperiniego.

45'

Doliczona minuta.

45'

Gol! Strzelił Gianluca Scamacca. Asystował mu Aleksiej Miranczuk.

Atalanta utrzymała prowadzenie do 45. minuty i zdążyła jeszcze dołożyć gola na 2:0 przed zejściem na przerwę do szatni. Tym razem z pokonania Alexa Mereta cieszył się Gianluca Scamacca, który wykorzystał podanie kluczowego zawodnika pierwszej połowy Aleksieja Mirańczuka.

43'

Ponownie faulował Victor Osimhen, a powinien uważać z powodu żółtego kartonika na koncie.

42'

Giovanni Di Lorenzo rozpędził się na boku boiska, jednak nie przypilnował linii obrońców z Bergamo i dał się złapać w spalonego.

40'

Pozostało zaledwie pięć minut regulaminowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

38'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za ostre przewinienie.

36'

Widowisko nabrało rumieńców po otwierającym wynik strzale. Była szansa na doprowadzenie do remisu Victora Osimhena, ale również Napoli było ratowane brawurowymi interwencjami Alexa Mereta.

33'

Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na poprawienie wyniku jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Atalanta pod coraz większą presję, jednak cały czas nie pozwala na strzelenie gola Napoli.

30'

Nigeryjczyk miał jedną szansę na pokonanie bramkarza Atalanty, ale w momencie oddawania strzału został zablokowany przez obrońcę.

28'

Atalanta na prowadzeniu. 1:0!

26'

Gol! Strzelił Aleksiej Miranczuk. Asystował mu Mario Pasalić.

Atalanta pozostała konkretniejszym zespołem i w 26. minucie wyszła na prowadzenie 1:0. Goście z Bergamo przeprowadzili skuteczny atak, a Aleksiej Mirańczuk nie ostrzegał po raz drugi. Rosjanin wykończył celnym uderzeniem akcję z udziałem Hansa Hateboera oraz Mario Pasalicia.

24'

Na razie ani jedno przewinienie nie zostało wycenione przez sędziego na napomnienie żółtym kartonikiem.

22'

Na przedpolu interweniował Alex Meret i nie pozwolił żadnemu przeciwnikowi na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu Hansa Hateboera.

20'

Napoli próbuje odpowiedzieć na groźne uderzenie Aleksieja Mirańczuka. W ofensywie gospodarze wyszli dwoma napastnikami, ponieważ Francesco Calzona zdecydował się na wystawienie Giacomo Raspadorego u boku Victora Osimhena.

18'

Po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski - Piotr Zieliński ponownie zajął miejsce na ławce rezerwowych Napoli. Pozostało dziewięć kolejek nie tylko do końca sezonu, ale również do rozstania pomocnika z zespołem z Kampanii. Piotr Zieliński porozumiał się w sprawie przeprowadzki do Interu Mediolan, więc powoli żegna się z wieloletnimi kibicami w Neapolu.

15'

Bezbramkowy kwadrans spotkania za zespołami. Ostatnia akcja Napoli była prowadzona przez Stanislava Lobotkę, jednak zabrakło podsumowania uderzeniem.

12'

Piotr Zieliński czeka na możliwość pokazania się na ławce rezerwowych.

10'

Mario Rui oraz Giacomo Raspadori wdali się w konfrontację na boku boiska z Aleksiejem Mirańczukiem. Poradził sobie osamotniony zawodnik Neroblu i nie pozwolił gospodarzom ani na oddanie uderzenia, ani nawet na próbę uruchomienia dośrodkowaniem Victora Osimhena.

8'

Hans Hateboer przyspieszył na boku boiska. Zawodnik Atalanty nie znalazł miejsca na rozpędzenie się i nie przedostał się z piłką w pole karne. Skoncentrowani na swoich pozycjach w obronie byli gracze z Neapolu.

5'

Pierwszy niebezpieczny atak w meczu przeprowadziła Atalanta. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego chcieli dać do zrozumienia przeciwnikom, że nie zamierzają tylko chować się przed zawodnikami Napoli. Uderzenie Aleksieja Mirańczuka okazało się minimalnie niecelne i tylko stanowiło ostrzeżenie dla Alexa Mereta.

2'

Rozpoczęła się konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze z dużymi nadziejami na poprawę pod wodzą trenera Francesco Calzony. Także Atalanta musi przyspieszyć, ponieważ przed przerwą reprezentacyjną miała problem ze żwawym punktowaniem.

czas Start meczu
12:25

Na rozpoczęcie kolejki w lidze włoskiej dojdzie do starcia kandydatów do awansu do Ligi Mistrzów. SSC Napoli podejmie Atalantę BC.