Doliczone minimum pięć minut.

87'

Ostatnie szanse na zmianę wyniku.

85'

Lazio miało sposobność do zaskoczenia przeciwnika rozegraniem rzutu wolnego. Wrzutka nie miała dobrego kierunku, ani odpowiedniej energii, dlatego stała się prostym łupem dla jednego z podopiecznych Daniele De Rossiego.

81'

AS Roma. Schodzi: Leandro Paredes. Wchodzi: Edoardo Bove.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za ostre przewinienie.

78'

Lazio. Schodzi: Adam Marusić. Wchodzi: Luca Pellegrini.

79'

AS Roma. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Chris Smalling.

79'

AS Roma. Schodzi: Angelino. Wchodzi: Tammy Abraham.

75'

Przyglądamy się ostatnim minutom spotkania, ale nie dzieje się nic pasjonującego w aspektach piłkarskich. AS Roma celowo prowokuje awanturki, ponieważ czas pracuje na jej korzyść.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Taty Castellanos za niesportowe zachowanie.

73'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Rodriguez za niesportowe zachowanie.

70'

Lazio. Schodzi: Matias Vecino. Wchodzi: Luis Alberto.

69'

Kompletnie nieudane uderzenie z rzutu wolnego. Felipe Anderson nie zdołał zatrudnić swoim kopnięciem Milego Svilara w bramce Giallorossich.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Zeki Celik za atak wślizgiem w nogi przeciwnika.

63'

W 63. minucie była sekunda radości Lazio, jednak sędzia asystent natychmiast podniósł chorągiewkę i nie było mowy o uznaniu gola po strzale Matteo Guendouziego.

62'

Lazio zaatakowało na lewej stronie boiska. Drużyna Igora Tudora znalazła tam miejsce do wykonania dośrodkowania, jednak Taty Castellanos nie miał możliwości oddania uderzenia w gąszczu Giallorossich.

60'

Po godzinie meczu mało zapowiada sukces Biancocelestich w derbach.

57'

Dopiero w 57. minucie celne uderzenie na bramkę Giallorossich.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Mancini za ostre przewinienie w centrum pola.

54'

AS Roma gra z powodzeniem na utrzymanie piłki i nie pozwala lokalny wrogom na kreowanie sytuacji podbramkowych. W 54. minucie zapachniało golem Stephana El Shaarawy'ego, ale po podaniu Romelu Lukaku oddał mocne uderzenie w słupek.

50'

Nieudana akcja indywidualna Paulo Dybali.

48'

Trener Lazio dokonał trzech zmian w przerwie i wprowadził nowego zawodnika do każdej formacji. Patric zastąpił w obronie Alessio Romagnolego, Pedro Rodriguez zastąpił w drugiej linii Gustava Isaksena, a Taty Castellanos został dubletem w ataku Ciro Immobile.

czas Druga połowa
46'

Lazio. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Patric.

46'

Lazio. Schodzi: Gustav Isaksen. Wchodzi: Taty Castellanos.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Gustav Isaksen #18
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Czy AS Roma wyrówna po przerwie?
komentarz

AS Roma na prowadzeniu i to zasłużonym po 45 minutach. Być może formalni gospodarze nie dominują niepodzielnie na boisku, ale są znacznie konkretniejsi w ofensywie.

45'

Doliczona minuta.

42'

Gol! Strzelił Gianluca Mancini. Asystował mu Paulo Dybala.

Tych sytuacji podbramkowych AS Romy było już za dużo i w 42. minucie potwierdziła przewagę golem na 1:0. Przeważający na trybunach kibice Giallorossich cieszyli się ze strzału do bramki głową Gianluci Manciniego. Wbiegł on z drugiej linii w pole karne obok zaskoczonego Alessio Romagnolego i główkował prosto do siatki po dośrodkowaniu spod chorągiewki Paulo Dybali. Nie zapobiegł nieszczęściu Lazio bramkarz Christos Mandas.

41'

Lazio jakby odważniejsze w ostatnich minutach, ale nic ciekawego z tego nie wynika.

38'

Długie rozegranie Biancocelestich i na jego zakończenie było zablokowane podanie Felipe Andersona. Jeszcze korner, którego rozegranie przez Lazialich pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

36'

Przewaga w posiadaniu piłki po stronie podopiecznych Daniele De Rossiego. Falami przyspieszają i stwarzają sobie sytuacje podbramkowe. W 36. minucie była szansa na strzelenie do bramki Lazio po dośrodkowaniu, jednak przeszkodzili sobie w tym Lorenzo Pellegrini i Zeki Celik.

33'

AS Roma próbowała przeprowadzić niebezpieczny atak na lewej stronie boiska. Leandro Paredes wykonał niedokładne podanie, co ułatwiło skasowanie natarcia Lazialim.

30'

Już dwa bezbramkowe kwadranse za zespołami.

29'

Gra przerwana po przewinieniu na Ciro Immobile.

27'

Gra nieco wyrównała się po fali ataków AS Romy. Inna sprawa, że Lazio nie stwarza sobie stuprocentowych sytuacji podbramkowych, a jego lokalny wróg atakuje konkretniej. Lorenzo Pellegrini oddał dwa uderzenia i pierwszym z nich doprowadził do błędu Christosa Mandasa, a drugim nieznacznie spudłował.

23'

Lorenzo Pellegrini sprawdził formę bramkarza Lazio uderzeniem zza pola karnego. Błąd dublera Ivana Provedela, jednak Alessio Romagnoli nie pozwolił na wykonanie dobitki Romelu Lukaku.

21'

Żółtą kartkę otrzymał Matias Vecino za ostre przewinienie.

20'

Ostre przewinienie na boku boiska Adama Marusicia.

19'

Lazio wymieniło podania na połowie przeciwnika i zbliżyło się do bramki strzeżonej przez Milego Svilara. Efektem było wypracowanie rzutu rożnego, choć przez moment sędziowie zastanawiali się nad przyznaniem Biancocelestim rzutu karnego. Korner zakończył się kompletnie nieudanym zagraniem Ciro Immobile.

16'

Słychać trybuny hukowe na trybunach.

15'

Kwadrans derbów za zespołami. Rywalizacja wyrównała się po początkowym naporze Giallorossich. Lazio doszło do głosu i postraszyło Milego Svilara między innymi uderzeniem zza pola karnego Ciro Immobile.

8'

Ciro Immobile miał nadspodziewanie dużo miejsca przed polem karnym przeciwnika. Próbował pokonać swoim uderzeniem Milego Svilara, jednak nie przymierzył.

7'

Pokazali się liderzy ofensywy Giallorossich, czyli Paulo Dybala i Romelu Lukaku. W ostatnim momencie poradzili sobie w obronie schowani podopieczni Igora Tudora.

1
5'

AS Roma rozpoczęła mecz bez Nicoli Zalewskiego w podstawowym składzie. Daniele De Rossi ponownie postawił na wariant z bardziej doświadczonym Stephanem El Shaarawym. Giallorossi rozpoczęli granie w roli gospodarzy aktywnie i oddali pierwsze uderzenia w derbach. Między innymi próba z dystansu Angelino została zablokowana przez obrońcę.

2'

AS Roma w klasycznych bordowo-biało-czarnych strojach. Z kolei Lazio gra w biało-czarnych trykotach z tylko błękitnymi elementami.

czas Start meczu
17:53

Ostatnie przygotowania do derbów della Capitale.

17:49

W drugim, sobotnim meczu w lidze włoskiej dojdzie do derbów della Capitale. AS Roma będzie formalnym gospodarzem konfrontacji z Lazio. Podopieczni Daniele De Rossiego są w wyższej formie, ale rywalizacja z Biancocelestimi od dawna nie jest dla nich prosta. Tym razem AS Roma potrzebuje kompletu punktów do awansu do Ligi Mistrzów, o który walczy między innymi z Bologną.