3
4
4
90+3'

Te walki kogutów w końcówkach meczów mają tyle sensu co chodzenie zimą po śniegu w sandałach.

5
6
1
1
1
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Fikayo Tomori za faul na Lautaro Martinezie.

3
1
1
3
3
90'

Doliczone pięć minut, a Inter Mediolan chyba opanował krótką nerwowość.

3
4
1
1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Gabbia za ostre przewinienie.

1
1
1
3
3
86'

Sędzia pofatygował się z kartką do ławki.

2
84'

Inter Mediolan. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Kristijan Asslani.

83'

Nagle Milan zaczął atakować. Zagrane Christiana Pulisicia zatrzymał Yann Sommer, a uderzenie Oliviera Girouda poskromił blisko linii bramkowej Benjamin Pavard.

2
2
80'

Gol! Strzelił Fikayo Tomori.

Gol kontaktowy na 1:2 padł w 80. minucie i może on jeszcze podnieść temperaturę hitu. Po rzucie rożnym piłkarze Milanu wymienili sobie kilka podań na obrzeżach pola karnego. Inter nie ruszył się do pressingu aż nastąpiło dośrodkowanie Samuela Chukwueze. Piłka została jeszcze zgrana przez Rafaela Leao aż wpakował ją z bliska do siatki Fikayo Tomori. Nieco podobna bramka do tej Francesco Acerbiego.

6
6
2
2
78'

AC Milan. Schodzi: Yunus Musah. Wchodzi: Noah Okafor.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Yunus Musah #80
1
1
1
77'

Inter Mediolan. Schodzi: Federico Dimarco. Wchodzi: Carlos Augusto.

Carlos Augusto #30
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i gdyby stawiać łupiny przeciwko orzechom, to nic przełomowego się tu nie wydarzy. Piłka nożna uczy jednak nie rzucać tezami zawczasu, ponieważ później trzeba się tłumaczyć, albo udawać że ich nie było.

1
72'

Nie zmienia Simone Inzaghi, ale co tu zmieniać? Pewnie będzie w końcówce przedłużać mecz.

70'

Trudno ustalić ciąg wydarzeń. Albo piłkarze nic nie widzą w dymie i nie mogą przeprowadzić ciekawego ataku. Albo z kolei dym zakrywa ich małe zaangażowanie w końcówkę derbów della Madonnina.

68'

AC Milan. Schodzi: Yunus Musah. Wchodzi: Samuel Chukwueze.

1
1
1
64'

Podanie crossowe na prawą stronę boiska, a tam nie udało się opanować piłki Yunusowi Musahowi. Od kilku minut nie można było pasjonować się sytuacjami podbramkowymi.

1
1
62'

Nieudane dośrodkowanie w wykonaniu Henricha Mchitarjana. Tymczasem zadymiło się na stadionie jak w PKO Ekstraklasie.

1
1
1
1
1
60'

To już koniec emocji? Godzina derbów za zespołami.

1
1
2
2
58'

Totalne rozczarowanie poczynaniami Rafaela Leao, wyrażane gwizdami na trybunach.

58'

Marcus Thuram i zrobiło się 2:0!

1
1
56'

Inter Mediolan poradził sobie z unieszkodliwieniem dośrodkowania z rzutu rożnego. Konkretnie w powietrzu zadziałał Francesco Acerbi.

55'

Przerwa w grze z powodu urazu Rafaela Leao, a jeden z młodych kibiców Milanu już zalany łzami.

1
1
1
52'

AC Milan. Schodzi: Tijjani Reijnders. Wchodzi: Olivier Giroud.

Tijjani Reijnders #14
1
1
49'

Gol! Strzelił Marcus Thuram.

W 49. minucie padła bramka na 2:0. Marcus Thuram zrehabilitował się za niewykorzystaną w pierwszej połowie szansę na gola. Sytuacja była teoretycznie trudniejsza, ponieważ napastnik opanował piłkę po dalekim podaniu dość daleko od bramki Mike'a Maignana. Poradził sobie jednak łatwo z Fikayo Tomorim, nawinął sobie jeszcze jednego przeciwnika i pokonał bramkarza Milanu strzałem po ziemi tuż zza linii pola karnego. Nie będzie asysty, ponieważ piłka odbił się po drodze od nogi Fikayo Tomoriego.

5
2
1
2
47'

AC Milan w czerwono-czarnych koszulkach, a do tego w czarnych spodenkach oraz getrach. Z kolei Inter Mediolan na czarno-niebiesko, a do tego w białych spodenkach i getrach.

1
1
czas Druga połowa
komentarz

Niebawem wznowienie derbów della Madonnina.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Akcja Rafaela Leao to jedna z nielicznych groźnych Milanu. Forma zespołu Stefano Piolego w ostatnich tygodniach pozostawiała dużo do życzenia, czego potwierdzeniem była pierwsza połowa w derbach. W kwadransie przed przerwą mocniej zapachniało drugim golem Interu, jednak kolejne strzały Marcusa Thurama i Henricha Mchitarjana były niecelne. Tym samym po 45 minutach jest 1:0 dla lidera.

1
1
2
45'

Doliczona minuta.

44'

Ile doliczy sędzia Andrea Colombo?

43'

Rossoneri podeszli pressingiem w momencie wrzucania piłki z autu na boisko. Nicolo Barella miał utrudnione zadanie.

40'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku.

38'

Marcus Thuram mógł strzelić gola w derbach della Madonnina na oczach taty. Francuz dostał podanie od Nicolo Barelli, po czym nie pokonał swoim strzałem rodaka Mike'a Maignana.

1
37'

Część fanów nie musi zionąć ogniem na przeciwnika.

3
36'

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za faul na Marcusie Thuramie.

34'

Dośrodkowanie Davida Calabrii nie mogło zaszkodzić Nerazzurrim. Ciasno rozstawili się między innymi Francesco Acerbi oraz Benjamin Pavard.

1
33'

Ponownie Nerazzurri na połowie przeciwnika, ale powoli. AC Milan także na słowo honoru w pressingu, więc publiczność czeka na rozwój wydarzeń w napięciu.

1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Lautaro Martinez za ostry faul blisko środka boiska.

1
3
2
30'

Już pół godziny walki za drużynami.

29'

AC Milan gra bez Oliviera Girouda, którego w roli najbardziej wysuniętego zawodnika zastąpił Rafael Leao. W 29. minucie Portugalczyk przeprowadził pierwszą, ciekawą akcję, która dodała otuchy przeważającym siłom na trybunach. Poradził sobie w wyścigu z obrońcą i poczęstował Yanna Sommera płaskim strzałem.

1
28'

Inter Mediolan na prowadzeniu. Przeżyjmy to jeszcze raz.

2
1
1
1
27'

Nie radzą sobie w ataku gospodarze, co irytuje przeważającą publiczność na trybunach legendarnego San Siro.

25'

W 25. minucie ponownie rozsypała się obrona Milanu i tylko koszmarne pudło Lautaro Martineza uratowało formalnych gospodarzy. Akcja została rozegrana przez Marcusa Thurama i Federico Dimarco, a Argentyńczyk miał za zadanie zakończyć ją uderzeniem. Skiksował i wykopał piłkę zdecydowanie poza bramkę Mike'a Maignana.

24'

Pierwsza połowa za półmetkiem, a Nerazzurri na prowadzeniu 1:0. Francesco Acerbi.

1
1
3
2
22'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Barella za ostre przewinienie na Theo Hernandezie.

2
2
18'

Gol! Strzelił Francesco Acerbi. Asystował mu Benjamin Pavard.

Od 18. minuty Inter jest na prowadzeniu 1:0. Francesco Acerbi jakby założył czapkę niewidkę przy okazji rzutu rożnego i ukrył się przed wszystkimi defensorami Milanu. Obrońca strzelił jednego z najłatwiejszych goli w życiu. Francesco Acerbi główkował z trzech metrów do odsłoniętej bramki po dośrodkowaniu Federico Dimarco z rzutu rożnego, które zostało jeszcze przedłużone głową przez Benjamina Pavarda. Rossoneri zachowali się przy stałym fragmencie gry po prostu karygodnie.

10
6
1
8
6
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu kompletnie niedokładne uderzenie Theo Hernandeza zza pola karnego. Nie miał prawa takim kopnięciem zmusić do kapitulacji Yanna Sommera.

13'

Próbuje odpowiedzieć swoim rozegraniem Inter Mediolan, jednak to wszystko dzieje się zdecydowanie za wolno. Rywale muszą nadążyć za ospałą wymianą podań.

1
11'

Spokojna wymiana podań na obrzeżach pola karnego przeciwnika. AC Milan próbował przedostać się w szesnastkę strzeżoną przez Yanna Sommera. Krótkie oblężenie zakończyło się niedokładnym dośrodkowaniem Yunusa Musaha. Futbolówka ominęła wszystkich zawodników zainteresowanych oddaniem strzału.

8'

Andrea Colombo prowadzi prestiżowe spotkanie. Zachował się czujnie i zobaczył przewinienie w centrum boiska i po nim przyznał piłkę formalnym gospodarzom z AC Milanu.

7'

Początki hitu raczej spokojne.

1
4'

Pierwsza próba uruchomienia podaniem prostopadłym ustawionego na desancie Lautaro Martineza. Poradzili sobie z jej unieszkodliwieniem ciasno ustawieni na obrzeżach własnego pola karnego Rossoneri.

2
2'

Pora na pierwsze, ofensywne próby w derbach della Madonnina. Konfrontacja nie ma już wysokiej temperatury, w kontekście sytuacji w tabeli, ponieważ tylko kataklizm odbierze mistrzostwo kraju Interowi Mediolan. To jednak zawsze prestiżowa rywalizacja, jedna z najważniejszych w kalendarzu kibiców obu klubów.

2
1
czas Start meczu
20:38

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

2
1
20:27

Na zakończenie kolejki w lidze włoskiej dojdzie do prestiżowych derbów della Madonnina. W nietypowym terminie kluby z Mediolanu nie tylko powalczą o panowanie w stolicy Lombardii, ale zarazem stoczą pojedynek na szczycie tabeli. Inter Mediolan jest liderem, a jego lokalny przeciwnik AC Milan jest wiceliderem.