90'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolo Fagioli za ostre przewinienie.

1
87'

Żenująca postawa Bologni w ostatnim kwadransie, straciła trzybramkowe prowadzenie!

1
84'

Gol! Strzelił Kenan Yildiz.

Gol Polaka kompletnie rozbił Bolognę, która pozwoliła Bianconerim na wyrównanie już w 84. minucie. Juventus ponownie cieszył się golem zmiennika, ponieważ to Kenan Yildiz oddał uderzenie na 3:3. Pościg z 0:3 stał się faktem!

Kenan Yildiz #15
Juventus FC
3
83'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik.

Stara Dama poszła za uderzeniem i w 83. minucie cieszy się ze złapania kontaktu z przeciwnikiem. Arkadiusz Milik pokonał Łukasza Skorupskiego pięknym strzałem z rzutu wolnego!

10
2
82'

Żółtą kartkę otrzymał Michel Aebischer za ostre przewinienie.

Michel Aebischer #20
Bologna FC
1
80'

Ziarno niepewności zasiane w Bolonii. Na pewno ewentualne trafienie kontaktowe może spowodować drżenie łydek u gospodarzy.

1
76'

Gol! Strzelił Federico Chiesa.

Końcówka meczu przebiega z Arkadiuszem Milikiem, ale bez wymienionego Kacpra Urbańskiego. W 76. minucie wyjaśniło się, że także Łukaszowi Skorupskiemu nie uda się zachować czystego konta. Juventus poprawił wynik na 1:3 strzałem Federico Chiesy. Nie zastanawiał się on długo nad sposobem pokonania Polaka i pokonał go mocnym strzałem. Nie popisał się sekundę wcześniej Jhon Lucumi w obronie Bologni.

1
75'

Bologna FC. Schodzi: Remo Freuler. Wchodzi: Oussama El Azzouzi.

wchodzi Wchodzi
Oussama El Azzouzi #17
schodzi Schodzi
75'

Bologna FC. Schodzi: Riccardo Calafiori. Wchodzi: Sam Beukema.

Sam Beukema #31
Riccardo Calafiori #33
75'

Pozostał już tylko kwadrans do końca!

1
74'

Nie popisał się obrońca Bologni FC, jednak sytuacja wydaje się kontrolowana przez Łukasza Skorupskiego. Wznowienie przyznane Polakowi, którego niewiele dzieli od zachowania czystego konta w prestiżowym meczu.

70'

Bologna FC. Schodzi: Jens Odgaard. Wchodzi: Riccardo Orsolini.

Jens Odgaard #21
69'

Bologna FC. Schodzi: Kacper Urbański. Wchodzi: Giovanni Fabbian.

Giovanni Fabbian #80
68'

Żółtą kartkę otrzymał Bremer za nieprzepisowe ściągnięcie przeciwnika do ziemi.

Juventus FC
1
1
1
1
1
67'

Końcówka spotkania już z Arkadiuszem Milikiem w jedenastce Bianconerich. Goście próbowali przeprowadzić niebebzpieczny atak z wykorzystaniem skrzydła. Znalazł się tam Timothy Weah, którego dośrodkowanie zostało powstrzymane przez Bolognę.

63'
63'

Bologna FC. Schodzi: Santiago Castro. Wchodzi: Alexis Saelemaekers.

Santiago Castro #18
1
1
1
1
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za ostre przewinienie.

Juventus FC
60'

Juventus powalczył z powodzeniem o piłkę w kole środkowym. Tym razem Bologna nie mogła przeprowadzić kolejnego ataku w kierunku bramki Wojciecha Szczęsnego.

1
1
1
57'

Juventus FC. Schodzi: Federico Gatti. Wchodzi: Kenan Yildiz.

53'

Gol! Strzelił Riccardo Calafiori.

Jeżeli Juventus miał jeszcze nadzieję na uratowanie wyniku po przerwie, to została ona zmniejszona golem na 3:0 Riccardo Calafiorego w 53. minucie. Niespodziewany bohater meczu wykorzystał beznadziejne wyprowadzenie piłki przez Bianconerich, a kiedy wtargnął w pole karne, pokonał Wojciecha Szczęsnego miękką podcinką. Polak nie naprawił wielkich błędów kompanów z pola.

Bologna FC
1
1
2
1
1
50'

Przewinienie na Santiago Castro i wznowienie grania od rzutu wolnego zostało przyznane gospodarzom.

48'

Juventus próbuje cokolwiek zdziałać po dwóch zmianach personalnych. Z boiska zeszli piłkarze obciążeni żółtymi kartonikami.

czas Druga połowa
46'

Juventus FC. Schodzi: Fabio Miretti. Wchodzi: Carlos Alcaraz.

Carlos Alcaraz #26
46'

Juventus FC. Schodzi: Andrea Cambiaso. Wchodzi: Timothy Weah.

Andrea Cambiaso #27
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Trudny wieczór dla Bianconerich.

komentarz

Dwubramkowe prowadzenie Bologni.

Czy Juventus wyrówna po przerwie?
komentarz

W pierwszej połowie zdecydowanie najciekawszy był otwierający ją kwadrans. W nim piłka znalazła się trzy razy w bramce Wojciecha Szczęsnego, ale dwukrotnie zgodnie z przepisami piłkarskimi. Bologna FC jest na zasłużonym prowadzeniu 2:0, a osieroceni przez Massimiliano Allegrego goście nie mają dużo do powiedzenia pod bramką Łukasza Skorupskiego.

42'

Nie ma kartonika dla Dusana Vlahovicia za przewinienie na połowie przeciwnika, ale piłka przyznana podopiecznym Thiago Motty.

1
40'

Pozostało jeszcze pięć minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania. Na pewno bramka kontaktowa podniosłaby temperaturę meczu, ale no właśnie, jakoś się na nią nie zanosi.

2
38'

Akcja Bologni z wykorzystaniem Jensa Odgaarda, jednak ten zawodnik po raz drugi znalazł się na spalonym.

1
36'

Kacper Urbański znalazł się w przedostatniej kolejce sezonu w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. Poniedziałkowa asysta to pierwsza w rozgrywkach młodzieżowego reprezentanta Polski.

34'

W ostatnich minutach Juventus miał nawet dwie możliwości na zaskoczenie Łukasza Skorupskiego i spółki z rzutu wolnego. Jak widać po wyniku, drużyna z Piemontu nie wykorzystała tych szans.

32'

Federico Chiesa postanowił spróbować indywidualnego ataku miedzy obrońcami z Bolonii. Reprezentant Włoch został sprowadzony do parteru przez Stefana Posha, co skończyło się przyznaniem rzutu wolnego Juventusowi.

29'

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Cambiaso za ostre przewinienie.

Juventus FC
1
1
28'

Pogubiła się na moment obrona Juventusu, jednak na posterunku czujnie Wojciech Szczęsny i wykopał on w bezpieczne dla Bianconerich miejsce.

2
26'

Żółtą kartkę otrzymał Fabio Miretti za ostre przewinienie.

2
24'

Na razie sędzia Giovanni Ayroldi nie wycenił żadnego przewinienia na napomnienie żółtym kartonikiem.

22'

Łukasz Skorupski może liczyć na dyscyplinę oraz zaangażowanie jego obrońców. Jak dotąd niewiele zdziałali atakujący Bianconerich, czyli Dusan Vlahović oraz Federico Chiesa.

20'

2:0 dla Bologni, a Wojciech Szczęsny i tak ma co robić.

1
18'

Do zdobycia w poniedziałek wieczorem jest trzecie miejsce w tabeli przed ostatnią kolejką sezonu. Zespoły przystąpiły do hitu z identyczną liczbą 67 punktów i zapewnionym miejscem w pierwszej edycji zreformowanej Ligi Mistrzów. Tylko jedna z nich może jeszcze stanąć na podium mistrzostw Włoch, ponieważ złote medale przypadły już Interowi, a srebrne Milanowi.

17'

Niewiele wychodzi gościom z Turynu. W takim tempie tracenia bramek skończą wycieczkę do Bolonii rozbici.

15'

Ale nawałnica. Rewelacja sezonu nie daje szans Juventusowi.

13'

Jens Odgaard wpakował piłkę po raz trzeci do bramki Juventusu, ale tym razem nie ma gola z powodu spalonego.

11'

Gol! Strzelił Santiago Castro. Asystował mu Kacper Urbański.

Drużyna z Bolonii nie zamierzała zatrzymać się i oddawać inicjatywy. Gospodarze pozostali na połowie Juventusu i chłostali przeciwnika kolejnymi uderzeniami. W 11. minucie z gola cieszył się Santiago Castro, który dostał szansę pokazania się w ataku Bologni pod nieobecność Joshui Zirkzee. Mamy polską asystę, ponieważ Argentyńczyk strącił piłkę po zagraniu Kacpra Urbańskiego!

Bologna FC
2
1
1
8'

Wojciech Szczęsny czujnie na przedpolu i poradził sobie z dośrodkowaniem. Juventus musi zbierać się do bardziej zdecydowanego natarcia, żeby odwrócić wynik meczu po falstarcie.

1
6'

Bologna naładowana energią przed hitem. Gospodarze nie chcą oddawać inicjatywy świeżo opieczonym zdobywcom Pucharu Włoch.

4'

Rossoblu już na prowadzeniu. 1:0!

1
1
2'

Juventus stracił gola jeszcze wcześniej niż strzelił go w wygranym 1:0 finale Pucharu Włoch przeciwko Atalancie. Była 2. minuta i Bologna cieszyła się ze zdobycia prowadzenia 1:0 strzałem Stefana Poscha! Obrońca znalazł się w środku pola karnego i wpakował piłkę potężnie pod poprzeczkę w bramce Wojciecha Szczęsnego. Gościom nie udało się dobrze wybić futbolówki po rozegraniu rzutu rożnego, za co nadeszła kara.

Bologna FC
1
1
czas Start meczu
20:37

Łukasz Skorupski i Kacper Urbański od początku.

20:36

Wojciech Szczęsny w podstawowym składzie, a Arkadiusz Milik wśród rezerwowych.

20:35

Sędzia: Giovanni Ayroldi

20:29

Dużo działo się w ostatnich dniach w Juventusie. W środę Bianconeri cieszyli się ze zdobycia Pucharu Włoch, po czym rozstali się z trenerem Massimiliano Allegrim. Stara Dama dokończy sezon pod wodzą Paolo Montero. Tymczasowy szkoleniowiec chce zdobyć komplet punktów w pozostałych dwóch meczach ligowych. Od razu czeka go niełatwe zadanie w meczu z Bologną FC na Stadio Renato dall'Ara.