87'
84'

Żółtą kartkę otrzymał Rolando Mandragora za przerwanie faulem ataku Napoli.

82'

Mają co robić obaj bramkarze, ponieważ piłkarze ofensywni szukają rozstrzygnięcia. Radzą sobie generalnie zarówno Pietro Terracciano, jak również Alex Meret.

81'

Po wideo weryfikacji anulowanie decyzji o przyznaniu rzutu karnego.

78'

ACF Fiorentina. Schodzi: Lucas Beltran. Wchodzi: Fabiano Parisi.

wchodzi Wchodzi
Fabiano Parisi #65
schodzi Schodzi
Lucas Beltran #9
76'

SSC Napoli. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Cyril Ngonge.

Cyril Ngonge #26
75'

I także Napoli z uderzeniem celnym. Pietro Terracciano nie dał się pokonać Matteo Politano.

74'

Szansa na zdobycie kolejnego gola z rzutu wolnego. Tym razem sędzia gwizdnął po faulu Leo Ostigarda na Andrei Belottim. Ponownie celne uderzenie ze stałego fragmentu, ale nie zmienił się wynik. Nicolas Gonzalez nie zaskoczył Alexa Mereta.

71'

Kompletnie nieudane rozegranie ataku przez Giovanniego Simeone. Po kopnięciu napastnika Napoli, wznowienie od bramki zostało przyznane Pietro Terracciano.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Jens-Lys Cajuste za ostre przewinienie blisko linii bocznej boiska.

65'

Przebudziło się Napoli po bezbarwnym fragmencie meczu, huśta się inicjatywa w tym spotkaniu, trudno o jakiekolwiek przewidywania. W ostatnich minutach groźniejsi dla przeciwnika byli podopieczni Francesco Calzony.

60'

Przerwa w grze spowodowana urazem Leo Ostigaarda.

57'

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia.

Po zmianie stron we Florencji trwa festiwal pięknych strzałów z rzutów wolnych. W 57. minucie Chwicza Kwaracchelia oddał uderzenie przynajmniej równie ładne jak to Cristiano Biraghiego. Gruzin sam wywalczył stały fragment gry i zamienił go w gola na 2:2. Nic nie zdziałali zawodnicy w murze, a także Pietro Terracciano, choć gracz Napoli mierzył z 25 metrów. Uderzenie było zbyt dobre.

54'

Mieli sobie coś do powiedzenia zawodnik Napoli i Vincenzo Italiano. Przyjezdni powinni jednak koncentrować się na atakowaniu bramki, ponieważ czas pracuje na ich niekorzyść.

2
51'

Napoli odpowiedziało dwiema akcjami. Wymiana podań Jensa-Lysa Cajuste i Chwiczy Kwaracchelii zakończyło się niedokładnym uderzeniem.

48'

Nicolas Gonzalez huknął w kierunku bramki Napoli zza pola karnego. Jego kopnięcie zostało poskromione przez Alexa Mereta.

47'

Płaskie dośrodkowanie w pole karne Napoli. W ostatnim momencie interweniowali podopieczni Francesco Calzony.

komentarz

Pierwsza połowa z trzema golami oraz zwrotem akcji. Nawet jeżeli fragmentami mało działo się na boisku, to nie ma co specjalnie narzekać. Fiorentina jest na prowadzeniu 2:1 po odwróceniu wyniku.

45'

Doliczona minuta.

42'

Gol! Strzelił M'Bala Nzola.

W 42. minucie Fiorentina znalazła się już na prowadzeniu 2:1 po odwróceniu wyniku. Napoli pogubiło się w wyprowadzeniu piłki, a Matteo Politano sprezentował ją M'Bali Nzoli. Napastnik gospodarzy nie pogardził podarunkiem i po wparowaniu w pole karne, pokonał Alexa Mereta strzałem po ziemi. Giovanni Simeone apelował o większą koncentrację do swoich kompanów z zespołu, ale było już na to za późno.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Chwicza Kwaracchelia za ostre przewinienie.

40'

Gol! Strzelił Cristiano Biraghi.

Szansa na doprowadzenie do remisu strzałem z rzutu wolnego. Blisko własnego pola karnego dotknął piłkę ręką Stanislav Lobotka. Były bardzo długie przygotowania do wykonania stałego fragmentu gry, po czym Cristiano Biraghi oddał perfekcyjne uderzenie. Obrońca Fiorentiny przymierzył idealnie, a piłka znalazła się za linią bramkową po odbiciu od poprzeczki!

1
35'

M'Bala Nzola zgarnął piłkę blisko pola karnego przeciwnika i zakończył rajd strzałem. Wyraźne pudło i Alex Meret nie musiał interweniować.

33'

Nieporozumienie w ataku Andrego-Francka Zambo Anguissy z Chwiczą Kwaracchelią. Fiorentina miała przez moment możliwość przeprowadzenia kontrataku, jednak nie została ona wykorzystana.

30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami. Premierowy kwadrans dla Napoli, a później zaczęło się dość senne granie. W 30. minucie było dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Napoli, a tam interweniował z wyczuciem Andre-Franck Zambo Anguissa.

27'

Spokojnie Viola, a rozegranie zakończyło się wycofaniem piłki aż do Pietro Terracciano.

24'

Ponownie przewinienie na połowie przeciwnika odgwizdane M'Bali Nzoli. Stara się były napastnik Spezii Calcio, ale potrzeba więcej elegancji w grze. Po chwili Viola ponowiła atak i było pierwsze uderzenie celne na bramkę Napoli.

23'

Pierwsza połowa za półmetkiem i na prowadzeniu Napoli.

22'

Konfrontacja na boku boiska i zdaniem sędziego M'Bala Nzola potraktował w niej zbyt ostro Pasquale Mazzocchiego.

18'

W ostatnich minutach bez sytuacji podbramkowych po obu stronach stadionu. Fiorentina nieco obniżyła temperaturę pod bramką Pietro Terracciano, co nie oznacza, że podniosłą ją pod bramką Alexa Mereta.

1
15'

Po zaledwie kwadransie widzowie zareagowali gwizdami wobec zespołu z Florencji. To dlatego, że pozwalał na atak za atakiem Napoli. Mocniej pachnie drugim golem podopiecznych Francesco Calzony niż wyrównaniem.

12'

Ładna akcja i tylko zabrakło w niej wykończenia. Mierzył Jens-Lys Cajuste, ale nie zdołał strzelić pierwszego w karierze gola w lidze włoskiej.

10'

Drużyna z Neapolu na prowadzeniu.

8'

Gol! Strzelił Amir Rrahmani. Asystował mu Matteo Politano.

Praktycznie pierwsza szansa na gola została wykorzystana przez Napoli. W 8. minucie Azzurri zdobyli prowadzenie 1:0 na Stadio Artemio Franchi i uciszyli publicznośc na trybunach. Kibice jakby nie dowierzali, jak łatwo padła ta bramka. Amir Rrahmani wygrał pojedynek z Lucasem Martinezem Quartą i główkował po dośrodkowaniu Matteo Politano z rzutu rożnego. Pietro Terracciano nawet nie drgnął na linii i ograniczył się do odprowadzenia piłki wzrokiem do sieci.

6'

Rozegranie zawodników z Florencji na obrzeżach pola karnego przeciwnika, jednak nie ma energicznego tempa i Napoli spokojnie poradziło sobie w obronie. W odpowiedzi konfrontacja Chwiczy Kwaracchelii z Lucasem Martinezem Quartą wygrana przez Argentyńczyka.