(1:2)
Zakończony
Tottenham Hotspur
komentarz

FC Barcelona odwróciła losy spotkania i wygrała z Tottenhamem Hotspur 3:2. Duma Katalonii czeka już zapewne na początek sezonu, który zainauguruje starciem z Getafe w niedzielę (13 sierpnia).

14
5
1
3
8
90+3'

I jeszcze czwarta bramka dla FC Barcelony! Świetnie prezentują się zmiennicy Blaugrany. Fermin Lopez pojawił się niekryty na prawej stronie i dograł do Abde Ezzalzouliego. Marokańczyk płaskim uderzeniem podwyższył prowadzenie.

A. Ezzalzouli #12
129
64
16
8
6
90+3'

Sędzia doliczył cztery minuty. Czas leci i wszystko wskazuje na to, że Barcelona wygra wtorkowe spotkanie.

28
14
4
2
4
90'

I Barcelona odwróciła losy spotkania! Przynajmniej do tego momentu. Torres wypatrzył Fatiego, który wybiegał na czystą pozycję. Hiszpan oddał płaski strzał po długim słupku i wyprowadził Dumę Katalonii na prowadzenie.

A. Fati #10
148
76
8
5
8
88'
2
87'

Mimo że kąt był naprawdę ostry Marcos Alonso huknął bezpośrednio z rzutu wolnego. Golkiper Tottenhamu zanotował udaną interwencję i przerzucił piłkę nad bramką.

8
6
5
12
13
86'

Faulowany Yamal na prawej stronie. Nie jest daleko do bramki Tottenhamu.

14
7
8
2
4
84'

Abde Ezzalzouli przetestował umiejętności bramkarza strzałem z dystansu. Dobra interwencja Guglielmo Vicario.

16
6
2
6
81'

Wyrównanie! Kounde górnym podaniem otworzył drogę na prawej stronie rezerwowemu Yamalowi, który zewnętrzną częścią stopy dograł do Torresa, a ten pokonał bramkarza Tottenhamu.

F. Torres #11
122
67
6
5
9
81'

Co autor miał na myśli? Takie pytanie można zadać po zagraniu z rzutu wolnego Lo Celso, który podał do nikogo.

12
16
6
3
7
80'

Naprawdę ładna dla oka akcja w wykonaniu Tottenhamu. Sfaulowany został Bissouma i to tuż przed polem karnym FC Barcelony. Kolejna okazja dla "Kogutów".

2
2
5
12
15
80'
1
78'

Garcia ostro potraktował Porro przy linii końcowej. Wszystko jednak zgodnie z przepisami.

9
5
5
2
4
76'

Fati znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu jednego z kolegów. Strzału nie zdążył oddać, bo sędzia odgwizdał spalonego.

7
8
4
14
17
76'
1
74'

Dośrodkowanie de Jonga wybite przez defensorów Tottenhamu.

6
3
3
10
16
72'
4
72'
D. Spence #90
I. Perisic #14
6
2
1
71'

I kolejny atak FC Barcelony. Tym razem lewą stroną, a wyniknął z tego jedynie rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu. Jeśli Duma Katalonii myśli o wygraniu tego meczu, musi być konkretniejsza.

10
2
4
6
2
68'

Napiera FC Barcelona w ostatnich minutach. Agresywna gra Dumy Katalonii nie przyniosła dotychczas efektów.

12
7
2
9
5
62'
17
65'

Zagranie w kierunku Abde Ezzalzouliego. Marokańczyk chciał uderzyć bez przyjęcia, ale nie trafił czysto w piłkę.

1
5
4
7
64'

Chwilę wcześniej Torres wszedł na murawę, a już mógł wpisać się na listę strzelców. Strzał hiszpańskiego napastnika został zablokowany.

7
3
3
11
2
63'

Sporo zmian w szeregach Barcelony. Boisko opuścił m.in. Robert Lewandowski, który we wtorkowym spotkaniu zdobył bramkę.

10
4
3
10
22
62'
8
62'
14
61'

Napiera Tottenham, którego jeden z zawodników oddał płaski strzał. Ten został zablokowany. Chwilę później obrońca Dumy Katalonii faulował przed własnym polem karnym.

2
1
3
5
61'
Pedri #8
1
1
1
3
4
61'
1
61'
R. Lewandowski #9
11
8
1
25
13
59'

Wydawało się, że Pedri źle przyjął piłkę. Natomiast zrobił to tak, że mógł oddać strzał z półwoleja, który przeleciał nad poprzeczką.

6
4
3
7
3
57'

Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Dier. Jego uderzenie odbiło się od muru, a piłka wyleciała za linię końcową boiska. Rzut rożny dla Tottenhamu.

2
3
7
4
2
55'

Faulowany Lo Celso przed polem karnym Barcelony. Dobra pozycja do strzału dla angielskiej ekipy.

2
3
1
10
54'

Płaskie podanie w kierunku Lewandowskiego od Balde. Polski napastnik nie zdążył jednak do piłki i złapał ją golkiper rywali.

4
2
2
6
15
53'

Niezrozumienie na linii Pedri - Lewandowski. Młodszy zawodnik FC Barcelony podawał do Polaka, ale ten nie ruszył do piłki.

6
2
5
5
11
51'

Zrobiło się groźnie w szeregach Tottenhamu, ponieważ do prostopadłego podania doszedł Gavi. Jeden z defensorów "Kogutów" zneutralizował zagrożenie.

5
1
4
4
11
47'

Pozostało około 45 minut. FC Barcelona będzie chciała odrobić straty. Pierwsza próba i wysokie zagranie Romeu w kierunku Raphinhi. Brazylijczyk był na spalonym.