SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Natan.

2
88'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Sikou Niakate.

Końcówka meczu zrobiła się nadspodziewanie gorąca. Graczom z Napolu pozostało mało czasu na odzyskanie prowadzenia, ale jak się okazało, w zupełności wystarczył on. Pomógł jeden z gospodarzy. W 88. minucie padła bramka na 2:1 dla Azzurrich i była ona samobójczym trafieniem. Pechowcem wieczoru mógł zostać Sikou Niakate.

Sikou Niakate #4
SC Braga
3
1
86'

Żółtą kartkę otrzymał Mathias Olivera za ostre przewinienie.

85'

SC Braga. Schodzi: Abel Ruiz. Wchodzi: Pizzi.

Abel Ruiz #9
85'

SC Braga. Schodzi: Cristian Borja. Wchodzi: Adrian Marin.

Mutassim Al Musrati #26
84'

Gol! Strzelił Bruma. Asystował mu Rodrigo Zalazar.

Skoro Napoli nie potrafiło powiększyć przewagi, to zgodnie z częstym scenariuszem, straciło gola. Bruma wymierzył mistrzom Włoch karę za kunktatorstwo i oddał uderzenie na 1:1 w 84. minucie. Był tam, gdzie powinien, jak przystało na klasowego napastnika.

82'

W ostatnim fragmencie spotkania można spodziewać się oblężenia pola karnego Napoli. Takie są skutki kunktatorstwa i braku podwyższenia przewagi. Niebawem przekonamy się, czy portugalska drużyna będzie w stanie wyszarpnąć chociaż punkt na inaugurację.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Giacomo Raspadori za ratowanie się faulem.

77'

SC Braga. Schodzi: Alvaro Djalo. Wchodzi: Simon Banza.

Andre Horta #23
Alvaro Djalo #14
75'

Podanie na dobieg do rozpędzonego zawodnika Bragi. Musiał interweniować Alex Meret i zrobił to jak przystało na bramkarza mistrza Włoch.

73'

W 73. minucie swoją szansę na gola miał z kolei Piotr Zieliński. Polak w swoim stylu wypracował miejsce do oddania uderzenia i postraszył Matheusa. Nie zabrakło dużo do szczęścia.

2
72'

Po pierwsze Alex Meret poradził sobie z dośrodkowaniem, a po drugie sędzia gwizdnął przewinienie na bramkarzu Napoli. Na pewno piłka przyznana graczom Rudiego Garcii.

70'

Jak to często bywa, więcej chaosu niż udogodnień z powodu zmian personalnych. Zapewne będzie jeszcze gorąco w ostatnich minutach spotkania.

1
67'

SC Braga. Schodzi: Vitor Carvalho. Wchodzi: Rodrigo Zalazar.

Serdar Saatci #18
1
66'

Ponownie nieprzyjemna decyzja sędziego dla Victora Osimhena. Tym razem asystent podniósł chorągiewkę, ponieważ napastnik Napoli znalazł się za linią obrońców Bragi.

2
66'

Żółtą kartkę otrzymał Cristian Borja za ostre przewinienie.

SC Braga
1
63'

Po przerwie nadal bez gola.

1
62'

Napoli jakby nieco ostrożniejsze po zmianie stron, ponieważ żadna z akcji Azzurrich nie zakończyła się stuprocentową sytuacją podbramkową. Oddanie inicjatywy powracającemu do europejskiej elity zespołowi może nie być najszczęśliwszym rozwiązaniem dla mistrza Włoch.

1
60'

Bezradność Bragi na zakończenie kwadransa po przerwie. Piłka wylądowała pod nogami Alexa Mereta i nawet nikt z gospodarzy nie poderwał się do mocniejszego pressingu.

1
58'

Victor Osimhen domagał się przyznania rzutu rożnego Napoli, ale nie protestował bardzo wyraziście, ponieważ groziłaby mu druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka.

1
56'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za kolejne brzydkie zachowanie.

2
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Fonte za faul na Victorze Osimhenie.

2
1
1
53'

Abel Ruiz starał się doprowadzić do remisu strzałem po dośrodkowaniu Victora Gomeza, jednak zabrakło mu do tego dokładności.

51'

Matheus raz jeszcze w centrum wydarzeń. Tym razem zawodnik Bragi nie pozwolił na oddanie strzału żadnemu zawodnikowi Napoli po płaskim dośrodkowaniu Chwiczy Kwaracchelii.

1
49'

Matheus musiał popracować po zagraniu z rzutu wolnego w pole karne Bragi. Skutecznie interweniował na przedpolu i nie pozwolił na zdobycie drugiego gola dla gości Andre-Franckowi Zambo Anguissie.

47'

Wynik meczu pozostaje na styku, więc jeszcze powinno być interesująco. Na pewno piłkarze Napoli nie mogą jeszcze być przekonani o przywiezieniu kompletu punktów do Kampanii.