Zawisza Bydgoszcz. Schodzi: Piotr Okuniewicz. Wchodzi: Alan Serwach.

Alan Serwach #24
1
1
85'

Staranna wymiana podań podopiecznych Johna van den Broma i wyczekiwanie na ostatni gwizdek Pawła Malca. W tym meczu nie dojdzie do żadnego niespodziewanego zwrotu akcji.

2
80'

Lechici starają się spokojnie dokończyć spotkanie.

10
3
1
78'

Bardzo groźna akcja trzecioligowca. Powinna zakończyć się strzałem do siatki Cypriana Maciejewskiego. Pokazał jednak, że nie jest snajperem wyborowym i huknął zdecydowanie ponad poprzeczką w bramce Filipa Bednarka. Na pewno trafienie honorowe osłodziłoby wieczór gospodarzom na trybunach i na boisku.

2
2
1
2
76'
ZMIANA
73'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Korneliusz Sochań za powstrzymanie przeciwnika faulem.

3
73'
ZMIANA

Zawisza Bydgoszcz. Schodzi: Krystian Sanocki. Wchodzi: Sebastian Rugowski.

Sebastian Rugowski #11
3
3
2
1
2
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Filip Wilak.

Także Filip Wilak był zdobywcą gola na 4:0 w 70. minucie. Przymierzył on z kilkunastu metrów. Michał Oczkowski bez szans!

Lech Poznań
34
19
1
1
2
70'

Po stronie Lecha Poznań debiut Aliego Gholizadeha.

31
9
2
1
2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Maksymilian Dziuba za zatrzymanie przeciwnika faulem.

1
3
2
65'
ZMIANA
65'
ZMIANA
19
6
3
3
2
64'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Filip Wilak. Asystował mu Filip Szymczak.

Nie wykorzystali swoich nielicznych szans gospodarze i Lech niebawem odebrał przeciwnikom resztkę nadziei na awans. Ponownie pokazał się Filip Szymczak, który z powodzeniem utrzymał się w posiadaniu piłki i wyłożył ją przed bramkę do Filipa Wilaka. Wdzięczny za podanie kompan huknął pod poprzeczkę na 3:0 w 64. minucie.

28
11
2
1
4
63'
ZMIANA

Zawisza Bydgoszcz. Schodzi: Michal Graczyk. Wchodzi: Michal Sacharuk.

Michal Sacharuk #9
Michal Graczyk #99
1
1
1
1
63'
ZMIANA

Zawisza Bydgoszcz. Schodzi: Maciej Kona. Wchodzi: Igor Sobieralski.

Igor Sobieralski #7
2
2
1
2
1
62'

Ładna akcja bydgoszczan, ale zabrakło dokładnego ostatniego podania. Dzięki temu Joel Pereira zdążył z wygarnięciem piłki i skierowaniem jej do Filipa Bednarka.

4
1
2
1
3
60'

Pressing bydgoszczan mocno na słowo honoru. Chyba tempo w starciu z ekstraklasowiczem jest bardziej wyniszczające niż na trzecioligowych boiskach.

5
2
2
2
2
58'

Nie imponuje skutecznością w ostatnich minutach Lech Poznań. Przyjezdni odebrali piłkę na połowie przeciwnika, a ta trafiła niebawem do Filipa Szymczaka. Płaskie uderzenie z kilkunastu metrów i ponownie poradził sobie Michał Oczkowski.

1
3
4
3
3
56'

Joel Pereira oddał uderzenie tuż zza linii pola karnego, ale nie zaskoczył nim bramkarza.

1
1
1
2
5
55'

Kolejorz raczej spokojnie poczyna sobie w drugiej połowie. Była jedna szansa na poprawienie wyniku przez bydgoszczan, ale ponownie po stałym fragmencie gry.

4
2
1
1
3
52'

Katastrofalne uderzenie Kristoffera Velde po podaniu Filipa Szymczaka. Pozycja wydawała się być wymarzona do zamknięcia spotkania trzecim golem.

1
1
2
5
7
49'

Od razu riposta Lecha Poznań w postaci solowego ataku i uderzenia Maksymiliana Dziuby. Piłka została sparowana przez Michała Oczkowskiego ustawionego w dobrym miejscu między słupkami.

7
2
1
1
1
47'

Krótko po przerwie przebudzili się bydgoszczanie i odpowiedzieli strzałem celnym na gole Lecha. Po wrzutce z rzutu wolnego Piotr Okuniewicz główkował zza pola karnego, ale mimo słusznej odległości, Filip Bednarek postanowił nie ryzykować. Zamiast złapania piłki, zdecydował się na sparowanie jej na korner.

Trudna sytuacja trzecioligowca.

Czy Lech Poznań strzeli minimum gola po przerwie?
Tak
Nie
komentarz

Pierwsza połowa meczu dla Lecha Poznań. Przyjezdni na zdecydowanym prowadzeniu 2:0, więc nikt nie powinien przeszkodzić podopiecznym Johna van den Broma w wywalczeniu awansu.

6
1
1
3
45'

Doliczone dwie minuty.

1
2
2
1
42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kristoffer Velde.

Przed przerwą Lech Poznań powiększył prowadzenie na 2:0. W 42. minucie Kristoffer Velde co prawda nie pokonał strzałem z rzutu karnego Michał Oczkowskiego, ale miał szczęście, że piłka, odbita przez bramkarza, wylądowała pod jego nogami. Norweg uznał słusznie, że ma wystarczająco dużo czasu na ułożenie sobie futbolówki na stopie i dopiero wykonanie dobitki. Jedenastka została przyznana gościom za faul Adama Paliwody na Filipie Szymczaku.

57
27
4
5
6
42'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Kristoffer Velde!

Uderzenie Kristoffera Velde z rzutu karnego zostało zatrzymane przez Michała Oczkowskiego...

5
3
5
9
12
40'

Po faulu Adama Paliwody na Filipie Szymczaku będzie szansa na drugiego gola Lecha Poznań z rzutu karnego.

16
7
2
1
2
39'

Miha Blazić podłączył się do ataku budowanego przez Lecha Poznań. Inna sprawa, że aktywność nie poszła w parze z dokładnością. Piłka po zagraniu defensora poleciała poza bramkę Michała Oczkowskiego.

2
2
36'

Akcja gospodarzy została tym razem przerwana przez sędziego asystenta, który podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego.

4
3
1
32'

Maciej Kona nie przebił się ze swoim podaniem w pole karne Lecha Poznań. Od dłuższego czasu nie wydarzyło się nic specjalnie interesującego pod bramką strzeżoną przez Filipa Bednarka.

4
2
1
1
2
29'

Po zmianie wyniku była szansa na drugiego gola Filipa Szymczaka, ale tym razem napastnikowi z Poznania nie udało się przymierzyć do bramki Michała Oczkowskiego. Dzięki temu gospodarze pozostają jeszcze w kontakcie z przeciwnikiem.

2
3
1
1
4
27'

Filip Szymczak strzelił na 1:0 dla Lecha Poznań!

18
6
1
2
3
24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Filip Szymczak.

Krótki fragment naporu Lecha zakończył się strzeleniem gola na 1:0 w 24. minucie. Po podaniu z głębi pola Filip Szymczak poradził sobie w konfrontacji fizycznej z Adamem Paliwodą, po czym wtargnął w pole karne Zawiszy Bydgoszcz. Napastnik poznaniaków oddał uderzenie w kierunku dalszego narożnika, a piłka posunęła między nogami Cypriana Maciejewskiego i zaskoczyła Michała Oczkowskiego.

81
30
3
6
9
22'

Dorzucenie Joela Pereiry zza pola karnego, a piłka została skierowana w kierunku Filipa Szymczaka. W ostatnim momencie interweniował gracz Zawiszy Bydgoszcz i Lech Poznań musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

5
3
3
2
19'

Lech zaczyna osiągać przewagę w posiadaniu piłki i spędza coraz więcej czasu na połowie przeciwnika. Drużyna z PKO Ekstraklasy wywiera coraz większą presję na trzecioligowcach, jednak ci są skoncentrowani i nie pozwalają na sprawdzanie niebezpiecznymi strzałami Michała Oczkowskiego.

6
4
1
1
16'

Na rozpoczęcie drugiego kwadransa spotkania spokojniejsza akcja podopiecznych Johna van den Broma. Zakończyła się ona dość przypadkowym strzałem Kristoffera Velde prosto w jednego z obrońców Zawiszy Bydgoszcz.

5
3
1
4
13'

Nie przebili się ze swoim atakiem trzecioligowcy. Tym razem Lech Poznań z powodzeniem ustawił obronę w znacznej odległości od własnego pola karnego.

5
2
3
5
3
10'

Maciej Koziara wymienił podania blisko linii pola karnego przeciwnika, a następnie zdecydował się na oddanie uderzenia. Próba pokonania bramkarza Lecha Poznań była kompletnie nieudana i piłka przelała się po stopie piłkarza Zawiszy Bydgoszcz.

1
3
5
7'

Podanie do centrum pola karnego do ustawionego tam Filipa Szymczaka. Nie wiadomo, czy napastnik Lecha Poznań miał ochotę na oddanie uderzenia, czy na wykonanie podania, ale wiadomo, że piłka wyłącznie prześlizgnęła się po jego stopie.

1
5
2
5
5'

Pierwsza niebezpieczna akcja w meczu została przeprowadzona przez Lecha Poznań, ale Zawisza Bydgoszcz dał niebawem do zrozumienia, że nie zamierza wyłącznie bronić się kurczowo przed atakami faworyta. Jego natarcie zakończyło się wywalczeniem rzutu rożnego.

7
1
1
2
2'

Od razu po rozpoczęciu meczu była przerwa w grze spowodowana serpentyniadą zaprezentowaną przez kibiców Zawiszy Bydgoszcz.