(3:1)
Zakończony
Szkocja
90+1'

Była jeszcze jedna okazja dla Francji, lecz Fofana strzelił za lekko i Clark odbił piłkę.

90'

Sędzia dolicza minimum 2 minuty.

89'

Szkocja. Schodzi: Nathan Patterson. Wchodzi: John McGinn.

85'

Była szansa dla Szkocji. Po wrzutce z prawej flanki strzelał z powietrza Armstrong i świetnie broni Maignan.

84'

Żółtą kartkę otrzymał Greg Taylor.

82'

Coman z dystansu i broni Clark. Poirytowany zawodnik Bayernu, bo jego koledzy chcieli wejść z piłką do bramki. Podawali i nic z tego nie wynikało.

81'

Coman mógł mieć asystę. Kapitalnie podał w okolice szesnastego metra, Thuram uprzedził obrońcę, ale trafia w poprzeczkę!

79'

Kibice chyba też są już lekko zniecierpliwieni. Chętnie zobaczyliby kolejne bramki.

1
76'

Szkocja. Schodzi: Kenny McLean. Wchodzi: Ryan Christie.

76'

Francja. Schodzi: Aurelien Tchouameni. Wchodzi: Boubacar Kamara.

wchodzi Wchodzi
Boubacar Kamara #19
schodzi Schodzi
76'

Francja. Schodzi: Antoine Griezmann. Wchodzi: Youssouf Fofana.

Youssouf Fofana #18
75'

Wreszcie coś zagrali Szkoci. Patterson podał do Browna, ten ładnie obrócił się z piłką w kierunku bramki i oddał natychmiastowy strzał, po którym Maignan został zmuszony do wysiłku.

73'

I znowu wracamy do punktu wyjścia. Szkocja rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie przenosi akcji pod bramkę przeciwnika.

70'

Gol! Strzelił Kingsley Coman.

W końcu przyspieszyli Francuzi i od razu są efekty. Mbappe na obieg do Thurama, zagranie wzdłuż piątego metra do Griezmanna, a ten z bliska strzelił w poprzeczkę! Piłka odbiła się jednak idealnie do Comana i nie było już wątpliwości. Kapitalne uderzenie.

68'

Czekamy na jakieś fajerwerki... ale nie zanosi się na nie. Szkoci grają powoli w środku pola, Francja czeka.

65'

Szkocja. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Jacob Brown.

Jacob Brown #18
64'

Szkocja. Schodzi: Liam Cooper. Wchodzi: John Souttar.

John Souttar #5
64'

Francja. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Marcus Thuram.

61'

Długie podanie w kierunku Mbappe i... spalony. A i tak nie oddał dobrego strzału z ostrego kąta.

60'

Kontra Francji. Dembele podał do Mbappe, ale ten zlekceważył sytuację i jego strzał został zablokowany przez obrońcę.

59'

Griezmann poklepał w polu karnym z Mbappe. Trochę niedokładne podanie zawodnika Atletico. Mbappe chciał uderzać przewrotką, ale chyba nie wiedział, gdzie się znajduje i strzelił bardzo niecelnie.

56'

Jedni i drudzy trochę stracili rozmach w ofensywie. Przez to mecz stał się dość trudny do oglądania.

54'

Niewiele dzieje się na boisku w drugiej połowie.

51'

Przechwyt gospodarzy, Camavinga szukał prostopadłego podania do Mbappe. Trochę za mocno. Zdążył Cooper i odegrał piłkę do bramkarza.

50'

Początek drugiej połowy raczej spokojny. Francja chyba czeka na ruch Szkotów.

49'

Konate stracił piłkę tuż przed polem karnym, jednak sędzia uznał, że był faulowany. Szczęście po stronie Francuzów.

46'

Gramy!

czas Druga połowa
46'

Szkocja. Schodzi: Liam Kelly. Wchodzi: Zander Clark.

Zander Clark #21
Liam Kelly #12
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

45+2'

Ładny drybling Dembele, uderzenie z narożnika pola karnego i Kelly wypuścił piłkę z rąk. Przejął futbolówkę Giroud, jednak nie zdołał utrzymać równowagi.

45'

Sędzia dolicza minimum 3 minuty.

43'

Tchouameni huknął z ponad 30 metrów, ale w sam środek bramki. Broni Kelly.

42'

Clauss niebezpiecznie podawał w kierunku własnego bramkarza. Chciał to wykorzystać Adams, ale jednak minimalnie szybszy przy piłce był Maignan.

41'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe.

Mbappe na 3:1! Wyczuł go bramkarz, piłka po rękach wpadła do siatki!

2
3
1
1
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Liam Cooper.

40'

Mbappe bierze piłkę. Chyba nie pozwoli, by Pavard skompletował hat-tricka.

39'

I mamy rzut karny dla Francji!

1
1
39'

Giroud był przytrzymywany za koszulkę.

39'

Ale... sędzia idzie do monitora obejrzeć tę sytuację. Może być rzut karny dla Francji!

1
37'

Niezła wrzutka Griezmanna, ale Giroud nie oddał strzału. Sygnalizował, że był przytrzymywany, jednak sędzia w ogóle nie reagował.

36'

Theo faulowany przez Pattersona po podaniu Giroud. Rzut wolny dla Francji 3-4 metry od bocznej linii pola karnego.

36'

Żółtą kartkę otrzymał Nathan Patterson.

35'

Obraz gry się nie zmienia. Totalna dominacja Francuzów. Szkocja potrafi wymienić kilka podań, jednak tylko na swojej połowie. Później brama się zamyka.

32'

Zablokowany strzał Mbappe z narożnika pola karnego. Chwilę wcześniej trochę przeszkodził mu Camavinga.

31'

Tchouameni pięknie zagrał w pole karne. Dembele uniknął spalonego, dopadł do piłki, jednak strzelił minimalnie obok słupka. Ależ akcja.

29'

Pierwsza od dawna akcja Szkocji. Wymienili kilka podań, ale zabrakło strzału albo dośrodkowania. Wszystko to robili zbyt wolno, by zaskoczyć przeciwnika.

27'

Od razu dużo szybciej grają Francuzi. Podania od lewej do prawej. Do tego piętki, dryblingi. Złapali luz po pierwszym golu, bo początek był średni.

24'

Gol! Strzelił Benjamin Pavard. Asystował mu Kylian Mbappe.

2:1! Bawi się Francja. Kapitalna akcja Mbappe, w swoim stylu zgubił obrońcę na kilku metrach, zagrał idealnie na głowę Pavarda, a ten z bliska pokonuje szkockiego bramkarza. Dublet!

23'

Zdecydowana przewaga gospodarzy w ostatnich minutach.

1
1
20'

Griezmann ciekawie zagrał z rzutu rożnego, wycofał piłkę po ziemi przed pole karne do Theo Hernandeza, jednak ten uderzył bardzo niecelnie.

1
1
20'

Francuzi ewidentnie wrzucili wyższy bieg. Rywal ma problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

19'

Indywidualna akcja Mbappe. Był już w polu karnym, zakręcił dwójką rywali, ale na koniec podawał niedokładnie. Po chwili jeszcze faulował przy próbie odbioru piłki.

2
2
2
1
1
17'

Francja chciała iść za ciosem, Giroud ładnie rozrzucił akcję na prawe skrzydło, Dembele miał dużo miejsca i koszmarnie popsuł dośrodkowanie.

16'

Gol! Strzelił Benjamin Pavard. Asystował mu Antoine Griezmann.

Precyzyjne dośrodkowanie Griezmanna, dołożył głowę Pavard i trafił idealnie, od słupka! 1:1!

15'

Akcja Theo z Mbappe na lewej stronie. Piłka odbita od rywala i będzie rzut rożny dla Francji.

14'

Szkoci rozgrywają piłkę w środku pola. Bez problemu, pod dużą presją. Na razie mecz zaczął się sensacyjnie i nie chodzi nawet o sam wynik.

1
1
11'

Gol! Strzelił Billy Gilmour.

Ależ to się nam wszystko zaczyna! Camavinga zachował się koszmarnie we własnym polu karnym, podał piłkę prosto pod nogi Gilmoura, a ten strzela nie do obrony przy dalszym słupku!

3
2
1
1
1
9'

Dla odmiany stały fragment dla Szkotów, ale Gilmour się nie popisał. Miękkie dośrodkowanie w pole karne i bardzo pewnie na przedpolu Maignan.

8'

Z rzutu wolnego Griezmann. Sprytnie do Mbappe, ten zgubił defensywę gości, ale wrzucał niedokładnie. Giroud nie zdołał oddać strzału, uprzedził go Kelly.

7'

Mbappe faulowany. Sędzia początkowo tego nie zauważył, ale użył gwizdka, gdy zobaczył, że... Francuzowi spadł but.

5'

Nieudana klepka Dembele i Claussa przy linii bocznej. Zbyt mocne i niedokładne podanie piętką zawodnika PSG. Piłka poza boiskiem.

3'

Odważna gra zespołu gości. Wykorzystują dość bierną postawę Francuzów i swobodnie operują piłką w środku boiska.