Zakończony
Frosinone Calcio
90+5'

Gol! Strzelił Abdou Harroui.

Już na samo zakończenie meczu padła bramka na 4:0. Uderzenie Abdou Harroiuego rozpętało burzę gwizdów oraz buczenia na Stadio Diego Armando Maradona.

Abdou Harroui #21
1
1
90+3'

Absolutna kompromitacja mistrza Włoch. Niby gra z zespołem z tego samego poziomu rozgrywek, ale rozmiar oraz styl porażki nie pozwalają na usprawiedliwienia.

1
2
90+1'

Gol! Strzelił Walid Cheddira.

Bramka na 3:0 w doliczonym czasie była policzkiem wymierzonym przez Frosinone mistrzom Włoch. Walid Cheddira strzelił w środek bramki z rzutu karnego przyznanego za faul antybohatera Giovanniego Di Lorenzo.

Walid Cheddira #70
1
1
90'

Doliczone pięć minut.

1
90'

Rzut karny za faul beznadziejnego w tym meczu Giovanniego Di Lorenzo.

89'

Żółtą kartkę otrzymał Ilario Monterisi za niesportowe zachowanie.

Ilario Monterisi #30
88'

Nieudane dośrodkowanie na zakończenie rajdu Matteo Politano. Raz jeszcze wybronili się piłkarze w żółtych strojach z niebieskimi elementami.

87'

Frosinone Calcio rzetelnie zapracowało na dwubramkowe prowadzenie w przedostatnim i ostatnim kwadransie. Podopieczni Eusebio Di Francesco odważnie grasują na połowie faworyta, a gwiazdy Azzurrich nie mają pomysłu na odzyskanie inicjatywy.

85'

Frosinone Calcio. Schodzi: Mateus Lusuardi. Wchodzi: Simone Romagnoli.

wchodzi Wchodzi
Simone Romagnoli #6
schodzi Schodzi
Mateus Lusuardi #47
85'

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Politano za niesportowe zachowanie.

83'

Gospodarze domagają się przyznania im rzutu karnego po kolizji Chwiczy Kwaracchelii z dwoma przeciwnikami. Gra została niebawem wznowiona, więc sędziowie nie będą się długo zastanawiać.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Abdou Harroui za faul na Chwiczy Kwaracchelii.

1
1
80'

Pachnie już totalną kompromitacją mistrza Włoch. Już miało być dobrze po awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

78'

Matias Soule oddał sprytne uderzenie po ziemi, ale nie zaskoczył nim Pierluigiego Golliniego. Inna sprawa, że Frosinone nadal ustawione odważnie na połowie przeciwnika i utrudnia mu rozgrywanie.

76'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. Denerwują się gospodarze, a Victor Osimhen popełnił brzydkie przewinienie w centrum boiska.

74'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Gaetano za przewinienie na połowie przeciwnika na Francesco Gellim.

71'

Frosinone Calcio. Schodzi: Giuseppe Caso. Wchodzi: Matias Soule.

Giuseppe Caso #10
71'

Żółtą kartkę otrzymał Giuseppe Caso za zdjęcie koszulki po golu.

70'

Gol! Strzelił Giuseppe Caso.

Napoli miało ruszać do szalonego natarcia, ale Frosinone Calcio wyczekało na możliwość przeprowadzenia kontrataku na 2:0. W 70. minucie Giovanni Di Lorenzo zachował się nieodpowiedzialnie jak skrzat i wykonał podanie w kierunku własnej bramki. Kapitan Napoli umożliwił Giuseppe Caso wybiegnięcie sam na sam z Pierluigim Gollinim. Gracz gości nie pozwolił sobie na zmarnowanie okazji i po chwili ściągał koszulkę w geście radości.

1
1
66'

Frosinone Calcio. Schodzi: Mehdi Bourabia. Wchodzi: Abdou Harroui.

66'

Frosinone Calcio. Schodzi: Marco Brescianini. Wchodzi: Francesco Gelli.

Francesco Gelli #14
65'

Gol! Strzelił Enzo Barrenechea. Asystował mu Luca Garritano.

Rozpoczęło się to poważne granie od gola, ale gola dla Frosinone. W 65. minucie drużyna z regionu Lacjum zdobyła prowadzenie 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bierna była obrona Azzurrich, a Pierluigi Gollini został w blokach i tylko obserwował lot piłki do siatki. Enzo Barrenechea wykorzystał dokładne dośrodkowanie.

Enzo Barrenechea #45
Asysta:
Luca Garritano #16
1
1
65'

Chyba rozpoczęło się poważne granie w Neapolu. Na boisko weszli najwięksi magicy ofensywni Napoli. Z Victorem Osimhenem oraz Chwiczą Kwaracchelia powinno to wszystko wyglądać znacznie ciekawiej.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Jens-Lys Cajuste za przewinienie na boku boiska.

58'

Korner na zakończenie ataku indywidualnego Jespera Lindstroema. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Gianluca Gaetano, którego odchodzące dośrodkowanie zostało poskromione ostatecznie przez Caleba Okoliego.

54'

W 53. minucie Mario Rui oddał uderzenie w słupek z rzutu wolnego. Po chwili trener Napoli postanowił rozpocząć proces wprowadzania do gry podstawowych zawodników. Giovanni Di Lorenzo zastąpił wspomnianego Mario Ruiego, a Stanislav Lobotka wszedł na plac zamiast Diego Demme.

52'

W ostatnim momencie poradzili sobie piłkarze Frosinone Calcio z powstrzymaniem zawodnika składającego się do oddania strzału. Będzie jednak jeszcze szansa na zdobycie prowadzenia z rzutu wolnego po przewinieniu blisko szesnastki na Gianluce Gaetano.

50'

Podanie przed pole karne Napoli do Giuseppe Caso. Techniczne uderzenie tego zawodnika zostało wyłapane przez ustawionego w odpowiednim miejscu oraz czujnego Pierluigiego Golliniego.