Finlandia
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Kieffer Moore za ostre przewinienie.

90+4'

Doliczyć sześć minut przy wyniku 4:1 to jednak trzeba być zdolnym. Realizator transmisji pokazuje głównie rozradowanych kibiców z Walii na trybunach.

2
1
1
3
90+3'

Doliczył sześć minut. Co za aptekarz...

3
9
2
3
3
90+1'

Finlandia nie zagra w Euro 2024. Żadna strata.

14
7
8
7
9
90'

Doliczony czas.

1
2
2
1
3
90'

Walia. Schodzi: Harry Wilson. Wchodzi: Nathan Broadhead.

1
87'

Finlandia. Schodzi: Nikolai Alho. Wchodzi: Ilmari Niskanen.

Ilmari Niskanen #22
1
1
1
1
1
86'

Gol! Strzelił Daniel James.

Poprzednie trafienie zostało nieuznane, ale tym razem Walia cieszy się z podniesienia wyniku na 4:1. Daniel James ruszył pressingiem na Miro Tenho, który zachował się jak trampkarz. Zmiennik po prostu zabrał piłkę Finowi i poradził sobie w sytuacji sam na sam z Lukasem Hradeckim.

5
4
3
5
6
83'

Kibice w Cardiff przypomnieli o sobie chóralnym śpiewem, rozkoszują się wejściem do finału barażów.

1
1
1
80'

Tym samym pozostało 3:1.

78'

Ben Davies główkował tuż za linię bramkową po dośrodkowaniu Neco Williamsa z rzutu rożnego. Lukas Hradecky spóźnił się z wygarnięciem piłki o ułamek sekundy i sędzia Istvan Kovacs dostał sygnał na zegarek o golu. Trafienie zostało jednak anulowane po wideo weryfikacji z powodu spalonego.

1
77'

Finlandia. Schodzi: Teemu Pukki. Wchodzi: Fredrik Jensen.

1
1
2
1
1
75'

Pozostał kwadrans rozstrzygniętego na 99 procent półfinału.

1
1
1
2
2
74'

Żółtą kartkę otrzymał Chris Mepham za niesportowe zachowanie.

73'

Finlandia. Schodzi: Rasmus Schuller. Wchodzi: Kaan Kairinen.

Kaan Kairinen #14
1
1
73'

Finlandia. Schodzi: Robin Lod. Wchodzi: Oliver Antman.

Oliver Antman #16
73'

Walia. Schodzi: Brennan Johnson. Wchodzi: Daniel James.

Brennan Johnson #9
71'

Brennan Johnson zakończył strzelanie w Cardiff?

68'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Hakans za ostre przewinienie.

Daniel Hakans #21
Finlandia
1
1
67'

Krótka seria rzutów rożnych dla Finlandii. Za wykonanie obu zabrał się Renan Lod i poradzili sobie w obronie gospodarze. Piłka została ostatecznie wyekspediowana przez grającego w niegustownym opatrunku Kiefera Moore'a.

1
1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Harry Wilson za faul na połowie przeciwnika.

62'

Harry Wilson nie do zatrzymania dla Finów. Maczał palce przy wszystkich golach dla Walii, a przed momentem postraszył Lukasa Hradeckiego uderzeniem zza pola karnego.

1
1
60'

Walia. Schodzi: David Brooks. Wchodzi: Kieffer Moore.

56'

Walia zabrała piłkę w swoje posiadanie i nie pozwala na przeprowadzenie ataku Finom. Chyba bramka po zmianie stron odebrała animusz gościom.

1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan James za ostre przewinienie na boku boiska.

Jordan James #17
Walia
2
3
52'

Spokojnie zrobiło się w Cardiff.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Miro Tenho za ostre przewinienie.

Miro Tenho #15
Finlandia
1
2
2
47'

Gol! Strzelił Brennan Johnson. Asystował mu David Brooks.

Nie na długo ożyła ta nadzieja zespołu ze Skandynawii. Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od gola Walii. Potrzebowała na jego zdobycie nawet mniej czasu. W 47. minucie Brennan Johnson wpakował piłkę z metra do bramki. Futbolówka trafiła do niego po wrzutce z rzutu wolnego Harry'ego Wilsona, która została jeszcze po drodze zgrana przez Ethana Ampadu oraz Davida Brooksa. Nie było spalonego, ponieważ jeden z przyjezdnych padł w pobliżu bramki Lukasa Hradeckiego.

komentarz

Rywalizacja Walii z Finlandii dostarcza od czasu do czasu emocji. Gospodarze wyczekali na dogodne momenty do ataku, zdobyli już dwa gole. Finowie rzeźbili w ataku pozycyjnym. Nie jest tak, że przyjechali statyści, ale brakowało w tym pazura. Aż do 45. minuty, w której Teemu Pukki strzelił gola kontaktowego na 1:2.

10
6
1
2
45'

2
2
3
2
45'

Gol! Strzelił Teemu Pukki.

Może być jednak ciekawie! Finlandia z golem kontaktowym na 1:2. Przyjezdni przepchnęli piłkę przez centrum boiska w pole karne do Teemu Pukkiego. Ten nie zmarnował podania Joela Pohjanpalo w sytuacji sam na sam z Dannym Wardem i wskrzesił nadzieję Finów na wejście do finału.

70
34
10
3
3
42'

2:0. Walia w drodze do finału!

1
1
2
1
3
40'

Będą tu jakieś emocje? Nie zanosi się.

2
5
1
38'

Gol! Strzelił Neco Williams. Asystował mu Harry Wilson.

2:0! Walia grała rozsądnie, była skupiona w obronie i wyczekała na dogodny moment do zdobycia gola na 2:0. Neco Williams huknął w okienko bramki Lukasa Hradecky'ego zza pola karnego. Piłka była prawie nie do poskromienia. Neco Williams dostał delikatne podanie z rzutu wolnego od Harry'ego Wilsona, który tym samym miał udział przy drugim golu w meczu. Finowie jakby zaskoczeni i nie przesunęli się w obronie.

35'

Niezła szansa Finlandii. Joel Pohjanpalo został zablokowany, ale przez moment wydawało się jeszcze, że Teemu Pukki stanie przed idealną szansą na wykonanie dobitki. Nie, piłka uciekła gościom na korner.

1
33'

Groźne uderzenie zza pola karnego i tym razem Lukas Hradecky sparował piłkę tak dobrze, że dobitka nie była możliwa.

32'

Najgroźniejszy spośród gospodarzy David Brooks nie przedarł się pod bramkę przeciwnika. Poradził sobie na moment z przeciwnikiem, ale nadbiegł następny i zakończył szaleństwa.

1
1
30'

Po dwóch kwadransach niezmiennie gospodarze bliżej Euro 2024.

2
27'

Wymiana podań w polu karnym reprezentacji Walii i płaskie dośrodkowanie. Po nim dwa uderzenia, ale żadne z nich nie doprowadziło do wyrównania. Oba zostały zablokowane - pierwsze przez Fina, a drugie przez Walijczyka.

1
25'

Piłka w rękawicach Danny'ego Warda, który nie spieszył się z jej ponownym wprowadzeniem do grania.

1
24'

Reprezentacja Walii świadomie oddała piłkę przeciwnikom. Wiadomo, że narracja jest uzależniona od wyniku, ale na ten moment wydaje się, że gospodarze oszczędzają energię.

22'

Żółtą kartkę otrzymał Robin Lod za ostre przewinienie.

Finlandia
1
2
3
2
20'

Szczelnie w obronie gospodarze i ponownie nie pozwolili przeciwnikom na przekucie rozegrania w zagrożenie dla bramki Danny'ego Warda.

1
1
18'

Przewinienie w środku pola na Teemu Pukkim i piłka przyznana Finom. Z kolei gospodarze mieli czas na rozstawienie się w obronie.

15'

68 procent posiadania piłki Finlandii, która zaczęła klepać po zmianie wyniku. Trochę to jednak klepanie biedy w tym ataku pozycyjnym.

1
2
2
14'

Generalnie sporo się dzieje jak na baraż. Teemu Pukki sprawdził Danny'ego Warda pierwszym strzałem celnym. Z kolei Walia domagała się rzutu karnego za faul na Davidzie Brooksie, ale sędzia asystent pokazał spalonego, więc nie ma chyba o czym gadać.

1
13'

Przeżyjmy to jeszcze raz!

12'

Smoki na prowadzeniu. 1:0!

10'

Pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu przez Daniela Hakansa. Co prawda niewykorzystana z powodu niecelnego uderzenia, ale Finlandia pokazała, że nie zamierza się poddać po oberwaniu jednego ciosu.

6'

Powiedzieć, że Finlandia zaliczyła falstart to nic nie powiedzieć. Po stracie gola przyjezdni próbują opanować sytuację i powymieniać podania. Niby to wychodzi, ale wszystko bardzo daleko od bramki Danny'ego Warda.

1
1
3'

Gol! Strzelił David Brooks.

Walia nie potrzebowała dużo czasu na dobranie się do bramki Finlandii. Nie minęły trzy minuty i Lukas Hradecky wyciągał piłkę z siatki po strzale Davida Brooksa! Napastnik Smoków znalazł się w najlepszym miejscu do wykonania dobitki i wpakował piłkę pod samą poprzeczkę. Pierwsze uderzenie celne Harry'ego Wilsona zostało jeszcze poskromione przez bramkarza, ale nie miał czasu na podniesienie się i na zatrzymanie dobitki. Obrona z Finlandii została łatwo rozklepana.

4
5
3
2
4
2'

Istvan Kovacs dał sygnał do rozpoczęcia spotkania. Walia w czerwonych strojach z białymi i zielonymi elementami. Z kolei Finlandia na niebiesko z białymi wstawkami. Nie będzie problemu z rozpoznaniem drużyn.

18:13

Także Finlandia zajęła trzecie miejsce w grupie eliminacji. Co prawda zwyciężyła aż sześć razy, ale cztery porażki nie pozwoliły na znalezienie się w tabeli przed Danią oraz Słowenią. Drużyna z północy kontynentu kończyła fazę grupową eliminacji w dobrym samopoczuciu dzięki wygranym z Irlandią Północną oraz San Marino.

18:05

Kibice z Finlandii w Cardiff.

18:00

Ostatnie przygotowania zawodników z Walii.

17:59

Walia zajęła trzecie miejsce w grupie eliminacji. Znalazła się w tabeli za Turcją oraz Chorwacją. Bilans Smoków w dotychczasowej części eliminacji to trzy zwycięstwa, trzy remisy oraz dwie porażki. Od 19 czerwca podopieczni Roberta Page'a są niepokonani.

17:57

Relaks przed meczem reprezentantów Walii.

17:56

Ben Davies i Robert Page byli gośćmi konferencji prasowej.

17:54

Potencjalny przeciwnik Polski w finale baraży o awans do mistrzostw Europy zostanie wyłoniony w Cardiff. Walia była gospodarzem starcia z Finlandią. Drużyny rozegrały już 16. mecz w historii. Wcześniej sześć razy zwyciężyły Smoki, cztery raz Finowie, a pięć razy konfrontacja zakończyła się remisem. Poprzednie spotkanie ze wrześniu 2021 roku było bezbramkowe.