Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
(1:2)
Zakończony
Manchester City
komentarz

KONIEC! FC Kopenhaga zdecydowanie była dzisiaj na niższym poziomie sportowym od swoich rywali. Wynik, który raczej nie daje szans ekipie Kamila Grabary na awans do ćwierćfinału.

1
1
1
1
1
90+2'

Dwie znakomite interwencje Kamila Grabary! Nie da rady już chyba trafić dzisiaj do siatki Erling Haaland.

2
2
1
1
90+2'
GOOOOOOL!!!

KONIEC! Phil Foden zamyka to spotkanie, nie dał rady zatrzymać tych wszystkich prób rywali Kamil Grabara.

3
1
1
4
2
87'

Sprytnie chciał to zrobić De Bruyne uderzając piłkę po ziemi, pod murem. Kamil Grabara czujnie wyczekał jednak na linii bramkowej i pewnie złapał piłkę w ręce.

1
2
1
86'

Dopatrzył się hiszpański sędzia zagrania ręką przed polem karnym Kopenhagi. To będzie kolejna świetna okazja dla Manchesteru City.

78'

Znakomicie uwolnili się spod opieki obrońców przyjezdni. Ewidentnie szukają zagrania do Erlinga Haalanda, ale Norweg po raz kolejny zatrzymany przez defensorów Kopenhagi.

75'

Kontrolował to wszystko Kamil Grabara. Kevin De Bruyne chciał chyba zaskoczyć Polaka uderzeniem z tak dalekiego dystansu.

74'
ŻÓŁTA KARTKA
2
1
71'
#0
2
1
1
1
69'

Czujny po raz kolejny Kamil Grabara, który nie dał się zaskoczyć Jeremy'emu Doku.

1
1
1
2
66'

Dobrze obrócił się z piłką Jeremy Doku, wystawił piłkę do Phila Fodena, ale Anglik ostatecznie zablokowany i piłka opuściła plac gry.

1
1
60'

Doskonała interwencja Nathana Ake. Mohamed Elyounoussi zagrał świetną piłkę z lewej strony w kierunku Andreasa Corneliusa. Duńczyk już składał się do uderzenia z powietrza, ale obrońca Manchesteru City "szczupakiem" zdołał przeciąć to dośrodkowanie.

1
1
2
59'

Świetne zagranie Kevina De Bruyne, od razu z pierwszej piłki. Sędzia odgwizdał jednak wyraźnego spalonego.

2
2
54'

Ważna interwencja Kamila Grabary! Znaleźli lukę w defensywie rywali zawodnicy Manchesteru City i to było bardzo mocne uderzenie zza szesnastki w wykonaniu Kevina De Bruyne. Umiejętnie odbił piłkę do boku 25-letni bramkarz.

1
1
49'

Obiecująco wyglądała ta akcja, zasłużony aplauz ze strony kibiców. Dobrze zachował się w tej akcji Mohamed Elyounoussi, który poczekał, zagrał w tempo do Jelerta i drużyna wywalczyła rzut rożny.

2
2
1
2
1
46'

Wracamy po przerwie. Pierwszy gwizdek sędziego i przy piłce zawodnicy Manchesteru City.

komentarz

Koniec pierwszej połowy tego spotkania. Manchester City może odetchnąć z ulgą, bo ostatecznie do szatni zejdzie na prowadzeniu, ale Pep Guardiola nie wygląda na zadowolonego.

3
1
1
45'
GOOOOOOL!!!

GOOOOL! Potężny cios do szatni dla FC Kopenhagi. Masa błędów pojawiła się w ostatnich minutach w grze gospodarzy. Rykoszet przy zagraniu De Bruyne zmylił obrońców i do piłki dopadł Bernardo Silva, który miękkim uderzeniem z prostego podbicia pokonał Kamila Grabarę.

8
7
4
6
13
39'

Więcej miejsca zostawiają teraz goście i przed momentem w kapitalnej sytuacji znalazł się Viktor Claesson. Uderzenie Szweda pozostawia wiele do życzenia, ale ta akcja pokazała, że podopieczni Guardioli nie mogą zlekceważyć swoich przeciwników.

4
5
4
2
2
38'

Przyspieszające podanie Kyle Walkera rozpoczęło dość groźnie zapowiadającą się akcję Manchesteru City, ale ostatecznie skutecznie powstrzymany został John Stones.

3
5
34'
GOOOOOOL!!!

Nikt się tego nie spodziewał! Koszmarny błąd Edersona, który zagrał wprost pod nogi zawodnika FC Kopenhagi. Pierwszy strzał na bramkę został zablokowany, ale dobitka Magnusa Mattssona była rewelacyjna. Idealne techniczne uderzenie nowego zawodnika gospodarzy.

Magnus Mattsson #8
29
17
9
10
8
32'

Nieźle zapowiadała się ta akcja FC Kopenhagi. Ożywiły się trybuny na Parken. Bardzo dobrze wprowadzał piłkę Kevin Diks, ale ostatecznie zatrzymane ostatnie podanie Magnusa Mattssona.

2
2
29'

Co to była za próba Erlinga Haalanda! Świetne dośrodkowanie z pierwszej piłki Jeremy'ego Doku i niczym mistrz karate, Haaland złożył się do tego uderzenia, które ostatecznie przelatuje nad poprzeczką.

4
27'

Rozgrzewa się dynamiczniej teraz Oscar Bobb i to prawdopodobnie 20-letni skrzydłowy ma szansę pojawić się za moment na boisku.

2
2
3
3
25'

Kolejny zdrowotny uraz w Manchesterze City. Znów po kontakcie z Diogo Goncalvesem pada na murawę jednego z piłkarzy gości. Tym razem kontuzji mógł nabawić się Phil Foden. Czekamy na decyzję sztabu medycznego "Obywateli".

2
3
23'

Gorąco pod bramką FC Kopenhagi. Denis Vavro próbując uchronić swój zespół wybił piłkę głową po dośrodkowaniu, lecz piłka trafiła...w poprzeczkę bramki gospodarzy. Akcję zakończył jeszcze strzałem Phil Foden, ale to uderzenie zdołał złapać Kamil Grabara.

2
2
21'
ZMIANA

Jednak zmiana! Jack Grealish nie jest w stanie kontynuować spotkania, a na murawę wrócił tylko dlatego, że przedłużała się rozgrzewka Jeremy'ego Doku, który właśnie zastąpił Anglika.

4
3
5
4
4
19'

Jack Grealish zdołał wstać i powinien za moment wrócić na murawę. Nie będzie konieczna zmiana zawodnika, więc odetchnąć może Pep Guardiola.

3
2
2
17'

Położył się na murawie teraz Jack Grealish. Anglik zwija się z bólu. Podczas pojedynku z Diogo Goncalvesem doznał pewnego urazu i sygnalizował już sztabowi medycznemu, że będzie potrzebna interwencja lekarza.

4
4
2
2
14'

Pełna dominacja Manchesteru City. Gospodarze nie posiadają żadnych argumentów, by w tym momencie przeszkodzić swoim rywalom.

5
4
2
2
6
10'
GOOOOOOL!!!

Ależ świetne wykończenie tego ataku. Doskonałe prostopadłe zagranie od Phila Fodena i Belg płaskim uderzeniem na dalszy słupek zaskoczył Kamila Grabarę.

14
11
1
8
11
9'

Próba bezpośredniego strzału De Bruyne skończyła się trafieniem w mur. Oddalają zagrożenie Duńczycy.

4
3
3
2
8'

Ryzykowny faul Viktora Claessona tuż przed polem karnym swojej drużyny. To będzie znakomita okazja dla Kevina De Bruyne.

5
2
6'

Kapitalna interwencja Kamila Grabary! Nieźle rozegrany stały fragment gry, piłka znalazła w polu karnym Rubena Diasa i tuż przed linią bramkową odbija ten strzał polski bramkarz.

4
2
2
4'

Bardzo dobra okazja dla podopiecznych Pepa Guardioli. Ładna wymiana podań na lewej stronie pomiędzy Grealishem i Ake, po czym Holender zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, a tam najwyżej wyskakiwał do piłki Kevin De Bruyne. Belg uderzył jednak niecelnie obok bramki.

2
2
2'

Energicznie rozpoczęli zawodnicy gospodarzy.  Wysoko ustawiona w defensywie drużyna FC Kopenhagi. Liczne gwizdy z trybun rozpraszają piłkarzy Manchesteru City, którzy nie mogą przebić się nawet na połowę rywala.

2
2
czas Start meczu
20:57

Piłkarze obu drużyn zameldowali się już na murawie. Przed nami hymn Ligi Mistrzów!

3
3
1
1
20:56

Dla kibiców FC Kopenhagi to prawdziwe święto. Cały stadion został po brzegi zapełniony sympatykami duńskiego klubu. Dla ich zespołu to drugi w historii udział w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

3
3
1
20:48

FC Kopenhaga zagra dziś w swoich klasycznych białych strojach. Między słupkami duńskiej ekipy będziemy mogli podziwiać Kamila Grabarę. 25-letni bramkarz jest jednym z czterech Polaków, których możemy oglądać w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

3
3
20:44

Już za nieco ponad kwadrans początek tego starcia. Obie drużyny spotkały się ze sobą w poprzedniej edycji Champions League. Wówczas na Parken padł bezbramkowy remis. Gospodarze liczą dziś na powtórzenie tego rezultatu, choć na pewno nie będzie łatwo.