Manchester City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Manuel Akanji.

Fluminense Rio de Janeiro. Schodzi: Nino. Wchodzi: Marlon.

Nino #33
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Phil Foden. Asystował mu Julian Alvarez.

Ostatnie wątpliwości, co do zdobycia Klubowego Mistrzostwa Świata, zostały rozwiane w 72. minucie. Gracze Fluminense ponownie pogubili się blisko własnego pola karnego, co skończyło się niebawem strzałem na 3:0 Phila Fodena. Anglik nie miał obok siebie żadnego przeciwnika, co ułatwiło mu pokonanie Fabio po dograniu Juliana Alvareza.

1
1
1
1
70'

Po brzydkim faulu przerwa w grze spowodowana urazem Rodriego Hernandeza.

1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Alexsander za brzydkie przewinienie na wysokości koła środkowego.

Alexsander #5
1
65'

Druga połowa wygląda już mocno sparingowo. Po obu stronach zmieniają się piłkarze, ale nie zmienia się obraz meczu. Manchester City nie pozwala zawodnikom Fluminense na tworzenie licznych sytuacji podbramkowych. Ederson nie musi prezentować równie trudnych interwencji między słupkami jak Fabio.

61'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Rico Lewis. Wchodzi: Mateo Kovacić.

Rico Lewis #82
60'
ZMIANA

Fluminense Rio de Janeiro. Schodzi: Ganso. Wchodzi: Lima.

Lima #45
60'
ZMIANA

Fluminense Rio de Janeiro. Schodzi: Felipe Melo. Wchodzi: Diogo Barbosa.

Diogo Barbosa #40
60'
ZMIANA

Fluminense Rio de Janeiro. Schodzi: Marcelo. Wchodzi: Alexsander.

60'

Przypomnieli sobie o stosowaniu wysokiego pressingu podopieczni Pepa Guardioli. Ponownie nie poradzili sobie gracze z gorącego Rio de Janeiro i nerwowo wybijali piłkę jak najdalej od bramki Fabio.

57'

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo za faul na Nathanie Ake.

1
1
1
1
53'

Wymiana podań zawodników z Brazylii.

1
1
1
50'

Na trybunach stopniowo gaśnie entuzjazm kibiców Fluminense, którzy pokonali daleką drogę do Arabii Saudyjskiej. Drużyna z Brazylii, może i ambitna, może i posiadająca doświadczonych zawodników w składzie, ale nie potrafi przeciwstawić się podopiecznym Pepa Guardioli.

48'

Pierwsza akcja po przerwie została przeprowadzona przez Citizens. Zakończyła się ona niebezpiecznym uderzeniem Bernardo Silvy. Interweniował Fabio i to dzięki temu bramkarzowi Fluminense pozostaje jeszcze na powierzchni w finale Klubowych Mistrzostw Świata.

1
1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA

Fluminense Rio de Janeiro. Schodzi: Keno. Wchodzi: John Kennedy.

Keno #11
komentarz

Pierwsza połowa za nami, a jeszcze dokładniej za drużynami i za Szymonem Marciniakiem. Manchester City na prostej drodze do zdobycia Klubowego Mistrzostwa Świata. Fluminense nie radzi sobie z przeciwnikiem, a podopieczni Pepa Guardioli zabrali do szatni prowadzenie 2:0.

2
45'

Doliczone trzy minuty.

1
42'

W odpowiedzi akcja Obywateli zakończona uderzeniem zza pola karnego Jacka Grealisha. Poradził sobie Fabio, pokazał spektakularną interwencję i nie pozwolił kompletnie odjechać podopiecznym Pepa Guardioli.

1
1
1
40'

Dopiero w 40. minucie Ederson musiał interweniować i nie dał się pokonać uderzeniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
2
37'

Bardzo brawurowa próba przelobowania Edersona kopnięciem z połowy boiska. Na początek niezbędna jest jednak dokładność. Futbolówka poleciała poza lustro bramki Manchesteru City.

1
2
35'

Gra została wznowiona, ale po chwili ponownie przerwana z powodu spalonego Phila Fodena. Od rzutu wolnego Fluminense, które nieustannie nie radzi sobie z agresywnym oraz wysokim pressingiem Manchesteru City.

1
1
1
32'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

4
3
1
2
1
28'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Nino.

Citizens podwyższyli prowadzenie na 2:0 w 28. minucie. Tym razem bramka była samobójcza, a pechowcem okazał się Nino. Próbował on przeciąć podanie Phila Fodena, jednak zrobił to tak niefortunnie, że przelobował własnego bramkarza. Fabio nie był już w stanie zareagować i powstrzymać piłki.

Nino #33
7
8
2
2
2
26'

Manchester City w rozegraniu piłki na połowie przeciwnika. Julian Alvarez oddał uderzenie zza pola karnego, ale zostało ono przyblokowane i futbolówka spokojnie poleciała do bramkarza Fabio.

1
1
22'

Manchester City powrócił do posiadania piłki i zaczął wymieniać podania na połowie przeciwnika. Nie ma co opowiadać historyjek, że jest to na razie konfrontacja wypełniona po brzegi sytuacjami podbramkowymi. Po golu Juliana Alvareza wydarzyło się stosunkowo niewiele.

18'

Kibice Fluminense domagali się krótko przyznania ich zespołowi rzutu karnego, ale wcześniej był spalony, więc Szymon Marciniak nie musiał oceniać kolizji w szesnatce Citizens.

1
15'

Kwadrans, otwierający spotkanie, za drużynami. W ostatnich minutach Fluminense szuka sposobu na doprowadzenie do remisu. Inna sprawa, że rozegrania zawodników w bordowo-zielonych strojach nie są jak dotąd niebezpieczne dla Edersona.

1
1
13'

Ostra konfrontacja na boku boiska, a Felipe Melo przeciął tam wślizgiem atak Manchesteru City. Doświadczony zawodnik stara się dać sygnał do żwawszego natarcia swoim kompanom.

1
10'

Manchester City na prowadzeniu 1:0!

8'

Fluminense Rio de Janeiro zaatakowało na prawej stronie boiska i Manchester City musiał wycofać się na obrzeża własnego pola karnego.

2
4'

Ponownie akcja przeprowadzona przez zawodników z Manchesteru. Tym razem piłka została wyłapana przez Fabio. Inna sprawa, że jego kompani z pola są kompletnie zagotowani.

1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Julian Alvarez.

Nie minęła minuta meczu i Manchester City wpakował piłkę z bliska do bramki Fluminense. Drużynie z Brazylii nie udało się jej wybić z bocznego sektora boiska, a następnie nie zabezpieczyła przedpola własnej szesnastki. Pierwsze uderzenie Nathana Ake trafiło jeszcze w słupek, ale wobec dobitki Juliana Alvareza gracze Fluminense byli kompletnie bezradni. Argentyńczyk dopełnił formalności klatką piersiową.

18:30

Do finału Klubowych Mistrzostw Świata awansowały zespoły z Europy oraz Ameryki Południowej. Manchester City postara się wywiązać z roli faworyta, do zdobycia trofeum, w meczu z Fluminense. Podopieczni Pepa Guardioli zamierzają dołożyć kolejne trofeum do tego zdobytego po raz pierwszy w historii w Lidze Mistrzów.