Piłkarskie dożynki w doliczonym czasie. Jedni i drudzy chcieliby już zejść do szatni.

90'

Sędzia dolicza minimum 5 minut.

86'

To już jest nokaut! Zerbin wrócił na boisko i kapitalnym strzałem zakończył szybką kontrę Napoli!

Alessio Zerbin #23
SSC Napoli
86'

Zerbin wstał, natomiast jest wyraźnie oszołomiony. Lód przyłożony do głowy.

85'

I w momencie upadania na murawę Zerbin uderzył głową w słupek. Nie wyglądało to przyjemnie.

84'

Gol! Strzelił Alessio Zerbin. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Jest gol na 2:0! Dośrodkowanie Zielińskiego z rzutu rożnego, Di Lorenzo strącił piłkę głową, a Zerbin zamknął akcję na dalszym słupku.

SSC Napoli
81'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Pasquale Mazzocchi #30
80'

Sytuacyjny strzał z dystansu oddał Duncan.... niecelnie.

79'

Nie jest to jednak zbyt intensywne tempo. Jedni i drudzy grają chodzonego.

78'

Wysoki pressing Fiorentiny. Oni chcą doprowadzić do remisu, który da konkurs rzutów karnych.

76'

Kwadrans do końca. Fiorentina atakuje, wrzuca piłkę w pole karne, ale na razie nie ma z tego żadnych korzyści.

74'

Napoli ani myśli się bardziej otworzyć. To jest głęboka defensywa mistrza Włoch i czekanie na kontrę.

72'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Leo Ostigard.

Leo Ostigard #55
71'

Od paru minut Piotr Zieliński jest przygotowany do wejścia na boisko.

70'

Obraz gry się nie zmienia. Fiorentina przy piłce, choć mało z tego konkretów.

67'

ACF Fiorentina. Schodzi: Cristiano Biraghi. Wchodzi: Fabiano Parisi.

Fabiano Parisi #65
67'

Bonaventura strzelał z woleja zza pola karnego, ale został zablokowany. Trudną miał pozycję.

66'

Ładna akcja Fiorentiny, Nzola zagrywał płasko wzdłuż piątego metra i niewiele zabrakło do gola samobójczego.

64'

Wrzucał Politano. Mocno, na bliższy słupek, ale Nzola był dobrze ustawiony i wybił piłkę.

64'

Rzut wolny dla Napoli niedaleko narożnika pola karnego.

63'

Napoli ustawione pod kontratak, natomiast nie za bardzo ma do tego okazję.

60'

Niecelny strzał Arthura z dwudziestu metrów. Za bardzo się odchylił.

58'

Kontratak Napoli, ale Kwaracchelia zablokowany w polu karnym. A i tak był na spalonym w momencie podania.

57'
M'Bala Nzola #18
57'
Riccardo Sottil #7
55'

Nudy, niestety. Kibice nie pomagają i mecz przypomina sparing.

52'

Pierwszy raz zaatakowało Napoli. Mario Rui wycofał piłkę na szesnasty metr, ale Cajuste strzelił niecelnie.

51'

Biraghi nie rozumie, dlaczego ujrzał żółtą kartkę. Sędzia mu wytłumaczył, że nie można łapać rywala za koszulkę.

51'
50'

Okazja dla Fiorentiny, jednak Beltrana z kilkunastu metrów był zbyt słaby i Gollini łapie piłkę.

49'

Fiorentina w ataku od początku drugiej połowy.

47'

Akcja Fiorentiny, dośrodkowanie z lewej strony, ale na piątym metrze nie trafił czysto w piłkę Brekalo.

46'

Gramy!

czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

45'

Sędzia dolicza minimum jedną minutę.

45'
NIESTRZELONY KARNY

Nie trafia w bramkę Ikone! Ależ fatalne pudło zawodnika Fiorentiny.

1
1
1
1
43'

Mamy rzut karny dla Fiorentiny!  Ikone pokiwał w "szesnastce" i został zahaczony przez rywala.

1
1
1
1
1
41'

Teraz ruszył środkiem Bonaventura, oddał niezły strzał z 35 metrów, ale piłka przeleciała obok bramki.

41'

Pierwsza połowa się powoli kończy i raczej nie zapamiętamy jej jakoś szczególnie. Nie jest to wielkie widowisko.

39'

Fiorentina cały czas jest przy piłce, natomiast konkretów z tego nie ma w ogóle. Gra toczy się głównie w środku pola. Od kilku minut nie oglądamy praktycznie sytuacji pod jedną lub drugą bramką.

37'

Długie podanie w kierunku Simeone, ale ten złapany na spalonym. Długo zwlekał z decyzją arbiter.

35'

Głęboko broni się Napoli. Wyczekuje na odpowiedni moment i jakąś kontrę.

32'

Fiorentina otrząsnęła się w miarę szybko po straconym golu. Próbuje przejąć inicjatywę.

31'

Świetna interwencja wślizgiem Milenkovicia. Gdyby nie on, Simeone miałby sytuację sam na sam z bramkarzem.

28'

I mamy remis! Chociaż nie, sędzia pokazuje spalonego! Brekalo wepchnął piłkę do bramki z kilku metrów, ale wcześniej na spalonym był podający Bonaventura! O pechu może mówić Lucas Martinez Quarta, który strzelił w słupek.

27'

Rzut rożny dla Fiorentiny. Może teraz?

26'

Fiorentina w ataku pozycyjnym, natomiast niewiele z tego wynika. Wszystko to daleko od pola karnego Napoli.

24'

VAR to jeszcze sprawdził, ale spalonego nie było. Bramka zdobyta prawidłowo.

22'

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Juan Jesus.

1:0! Szybka akcja Napoli, Juan Jesus podał idealnie w tempo do Simeone, ten przyjął piłkę w polu karnym i uderzył nie do obrony przy dalszym słupku!

21'

Wysoki pressing Fiorentiny, ale Napoli nie ma większych problemów z wyjściem.

19'

Cajuste popsuł kontrę Napoli. Dostał podanie od Lobotki, mógł wyjść na czystą pozycję, ale źle przyjmował piłkę i akcja wyhamowała. Ostatecznie i tak był tam spalony.

17'

Pojawił się element pirotechniki na trybunach. Dzieje się.

16'

Kwadrans za nami. Nielicznie zgromadzona publiczność na stadionie nie ma zbyt wielu powodów do zadowolenia.

14'

Simeone strzelał niecelnie po dośrodkowaniu z prawej strony. Domagali się jeszcze rzutu rożnego zawodnicy Napoli, ale sędzia był innego zdania.

12'

Fiorentina uspokoiła grę, bo początkowo nie potrafiła wydostać się z własnej połowy.

11'

Zaczęło się dziać. Biraghi huknął z woleja z dwudziestu metrów, choć trochę mu zabrakło.

9'

W odpowiedzi mieliśmy indywidualną akcję Politano. Zejście do środka, strzał lewą nogą, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Jeszcze trącił ją Terracciano.

8'

Sprytne zachowanie Bonaventury. Szybko wykonany rzut wolny, Ikone przyjął piłkę w polu karnym, ale w ostatniej chwili zablokował go Simeone, który wrócił we własną "szesnastkę".

7'

Cóż, niewiele dzieje się na boisku. Oba zespoły wchodzą dość powoli w to spotkanie.

2
5'

Na razie mistrzowie Włoch mają sporą przewagę w posiadaniu piłki. Fiorentina w defensywie.

2
3'

Ciekawie rozegrany rzut rożny przez Napoli. Zagranie na szesnasty metr, zgubił krycie Kwaracchelia, ale nie trafił czysto w piłkę i wyszedł z tego przeciętny strzał.