1
1
87'

Gol! Strzelił Davide Frattesi. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Już na podsumowanie nędznego widowiska, w 87. minucie, Inter dorzucił gola na 3:0. W ten sposób ostatecznie posłał na deski fatalnie dysponowanego przeciwnika. Davide Frattesi pokonał Ivana Provedela płaskim strzałem w sytuacji sam na sam po podaniu Henricha Mchitarjana. Cały kontratak Interu wynikł w katastrofalnego zagrania Luisa Alberto w poprzek boiska, które zostało przechwycone przez Nerazzurrich.

85'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia nędznego widowiska. Lazio niezmiennie bez strzału celnego na bramkę Yanna Sommera, a xG rzymian to 0.27. Na jakikolwiek zwrot akcji się nie zanosi.

83'

Lazio. Schodzi: Manuel Lazzari. Wchodzi: Elseid Hysaj.

81'

Inter Mediolan. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Kristjan Asllani.

wchodzi Wchodzi
Kristjan Asllani #21
schodzi Schodzi
79'

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Calhanoglu za ostre przewinienie na własnej połowie boiska.

1
1
1
77'

Krótka przerwa w grze spowodowana bolesnym zderzeniem z piłką Manuela Lazzarego po uderzeniu zza pola karnego Hakana Calhanoglu.

1
76'

Kompletnie niewidoczny na desancie od początku meczu jest Ciro Immobile. Ostatnia szansa odebrania piłki pressingiem okazała się nieskuteczna. Matteo Marchetti gwizdnął przewinienie byłego króla strzelców ligi włoskiej na byłym kompanie z szatni Stefanie de Vriju.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Matias Vecino za brzydkie przewinienie.

66'

Lazio. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Gustav Isaksen.

Gustav Isaksen #18
66'

Lazio. Schodzi: Adam Marusić. Wchodzi: Luca Pellegrini.

64'

Żółtą kartkę otrzymał Alessio Romagnoli za ostre przewinienie na własnej połowie boiska.

62'

Krótka przerwa w grze była spowodowana ostrym przewinieniem Hakana Calhanoglu na Mario Gili, który starał się swoim rajdem zrobić przewagę na połowie Nerazzurrich.

1
60'

Godzina meczu za drużynami i wszystko wskazuje na awans Nerazzurrich do finału Superpucharu Włoch. Claudio Lotito postanowił udać się w inne miejsce stadionu, skoro oglądanie w akcji zarządzanego przez niego klubu nie sprawia żadnej przyjemności.

57'

Nieudane zagranie Hakana Calhanoglu i wmieszali się w to Biancocelesti.

55'

Lazio nieco przebudziło się dopiero po dwóch straconych golach oraz dwóch zmianach trenera Maurizio Sarrego. Na boisku pojawili się zawodnicy drugiej linii Luis Alberto oraz Danilo Cataldi. Rzymianie nie mają już nic do stracenia i znaleźli się w pobliżu pola karnego Interu.

1
51'

Lazio. Schodzi: Nicolo Rovella. Wchodzi: Danilo Cataldi.

51'

Lazio. Schodzi: Matteo Guendouzi. Wchodzi: Luis Alberto.

50'

Gol! Strzelił Hakan Calhanoglu.

Nadzieja Lazialich na poprawienie wyniku przygasła po przerwie. W 50. minucie Hakan Calhanoglu oddał pewne uderzenie z rzutu karnego na 2:0. Turek nie miał problemu z pokonaniem Ivana Provedela, choć ten rzucił się w dobrym kierunku. Włoch nie dosięgnął piłki. Jedenastka została przyznana Interowi za przewinienie na Lautaro Martinezie i po wideo weryfikacji.