(2:0)
Zakończony
Piast Gliwice
komentarz

Poznaliśmy pierwszego finalistę Fortuna Pucharu Polski. W Krakowie Wisła sensacyjnie pokonała Piasta Gliwice 2:1. Gole dla gospodarzy zdobywali Szymon Sobczak i Jesus Alfaro, dla gości Ariel Mosór.

63
33
4
3
5
90+4'

Bronią się krakowianie z dużym szczęściem. To już sekundy do końca!

114
46
3
5
18
90+3'

Rzut wolny dla Piasta! Plach już pod bramką Wisły!

16
7
9
6
35
90+2'

Bardzo mało czasu pozostało Piastowi. Wisła cofnęła się i szuka szczęścia w grze "na chaos".

31
13
6
7
11
90+1'
13
3
1
3
2
90+1'
11
4
1
2
2
90'

Pogramy jeszcze przez 4 minuty.

16
7
10
4
12
90'

Kiks Czerwińskiego, ale krakowianie nie byli w stanie oddać strzału. Mogło być po emocjach!

1
1
1
8
4
88'

Szczepański uderzył z ok. 20 metrów. Piłkę trącił Raton i uratował Wisłę. Sędzia nakazał wznowić grę od bramki!

19
14
2
2
8
86'

Coraz mniej czasu na wyrównanie ma Piast. Wydaje się, że Wisła najgorsze ma za sobą, ale czy na pewno?

20
8
3
5
8
83'

Próba z dystansu w wykonaniu Jarocha. Piłka minęła bramkę Placha.

14
6
2
3
9
83'

Wisła w końcu w polu karnym Piasta, zabrakło jednak dobrego dogrania.

14
6
3
2
6
81'

Coraz więcej problemów w obronie ma Wisła. Atak Piasta, który co chwilę dośrodkowuje piłkę w pole karne.

6
5
4
2
8
79'

Piast w ataku, Wisła broni jednobramkowego prowadzenia. Tutaj jeszcze wszystko może się zdarzyć.

7
5
4
3
10
77'
76'
10
4
2
2
11
75'
12
6
1
3
2
74'

Alfaro sam na sam z bramkarzem, Plach nogą odbił piłkę!

12
8
6
7
9
73'
5
5
2
2
10
71'

Pyrka groźnie uderzył z dystansu. Piłka o centymetry minęła bramkę, chociaż wydaje się, że Raton miał wszystko pod kontrolą.

1
2
2
70'

Dziczek i Sobczak wymienili "uprzejmości". Jak to w meczu. Sędzia skrzyczał zawodników.

2
5
69'
3
2
3
4
3
68'

Piast zamknął Wisłę na połowie, ale nie jest w stanie przedostać się z piłką w pole karne.

1
2
1
5
65'

To mogła być groźna akcja Piasta. Krykun jednak źle dogrywał do Ameyawa.

2
1
3
3
64'

Minuty płyną, Wisła uporządkowała grę i oddaliła piłkę od własnego pola karnego.

8
6
1
3
61'

Piast zaczyna bardzo ryzykować w tyłach. Wisła nie potrafi skutecznie skontrować gości.

3
2
3
1
3
59'
58'
58'

Goku szarżował w kierunku bramki Piasta, ostatecznie pozwolił się dogonić przez obrońcę.

1
4
3
3
57'

Piast ruszył po remis. Trudniejszy moment Wisły. Krakowianie muszą bronić skromnego prowadzenia.

2
1
1
55'
4
3
1
2
4
54'

Gol! Strzelił Ariel Mosór. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Mosór dołożył głowę i z pięciu metrów trafił do siatki! 2:1!