(3:0)
Zakończony

Chorwacja

90+3'

Chorwaccy kibice dodają otuchy swoim reprezentantom. Przyda się to, ale już na następne mecze.

18
13
6
5
4
90'

Doliczone 5 minut.

10
7
4
3
3
89'

Wszyscy czekają już na ostatni gwizdek, temperatura widowiska spadła.

11
11
13
11
11
86'
9
4
1
4
2
86'
5
3
2
3
3
83'

Chorwaci już chyba nic nie strzelą. Ich niemoc z przodu, połączona ze zwyczajnym niefartem, jest niesamowita.

7
17
5
10
4
80'
NIESTRZELONY KARNY
14
31
11
33
20
78'
Hiszpania
10
6
4
3
6
78'

Rzut karny dla Chorwacji! Błąd popełnił Simon, który źle wybił piłkę, w efekcie Rodri sfaulował stojącego przed pustą bramką Petkovicia.

2
8
4
1
4
76'

Unai Simon łatwo złapał piłkę po dośrodkowaniu Perisicia z lewego skrzydła.

2
2
2
74'

Dani Olmo przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył z dystansu. Został jednak przyblokowany, co ułatwiło interwencję Livakoviciowi.

4
2
3
1
1
72'
69'

Spokojniejszy fragment. Trudno już spodziewać się przełomu, Hiszpanie kontrolują wydarzenia na boisku.

3
1
1
2
2
67'
67'
65'
wchodzi Wchodzi
Luka Sucic #25
schodzi Schodzi
6
1
65'
Czy zobaczymy jeszcze choć jednego gola?
4
2
1
61'

Chorwaci potrzebują cudu. Nie są wprawdzie bezradni z przodu, ale gdy już stwarzają sytuacje, to w przeciwieństwie do rywali, nie potrafią ich wykorzystywać.

10
1
3
2
59'
4
2
3
5
3
56'
5
3
4
2
3
55'

Niesamowite! Jak tu nie padł gol!? Marc Cucurella rozpaczliwym wślizgiem zablokował płaskie uderzenie Stanisicia z kilku metrów, a po dobitce głową Budimira zagrożenie oddalił Simon!

5
7
54'

Teraz Lamine Yamal centrował z lewej strony pola karnego i piłka przypadkowo odbiła się od Moraty. Chorwaci znów mieli szczęście.

5
4
1
52'

Zapachniało czwartym golem! Livaković kapitalnie obronił strzał Yamala z ostrego kąta. Podawał Pedri.

4
5
1
1
51'

Próbują atakować Chorwaci, ale brakuje konkretów.

3
3
2
3
2
Czy w drugiej połowie Chorwacja strzeli przynajmniej jednego gola?
3
1
46'

Przed Chorwatami piekielnie trudne zadanie. Nie sprzyja im ani wynik, ani dotychczasowy obraz gry.

5
4
2
2
4
czas Druga połowa
45+2'

Gol! Strzelił Dani Carvajal. Asystował mu Lamine Yamal.

Hiszpanie bezlitośni! Z prawego skrzydła dośrodkował Yamal, a Carvajal wybiegł zza pleców obrońców i z kilku metrów strącił piłkę do siatki.

38
18
8
13
12
45+1'

Fatalne uderzenie z dystansu Kovacicia i piłka poleciała w trybuny.

11
11
4
2
3
45'

Doliczone 2 minuty.

1
45'

Potężnie uderzył teraz Andrej Kramarić. Wyglądało to efektownie, jednak Chorwat nie trafił w bramkę.

2
4
2
44'

Marc Cucurella dośrodkował z lewej strony pola karnego i po rykoszecie piłka wylądowała w rękach Livakovicia.

2
2
1
41'

Powinno być 2:1! Po wstrzeleniu Majera, uderzał z ostrego kąta Josko Gvardiol i nie trafił w bramkę, choć mógł to jeszcze poprawić Ante Budimir. On był jednak minimalnie spóźniony.

2
3
2
2
5
38'

Chorwaci rozgrywają piłkę, problem w tym, że robią to bardzo daleko od bramki Simona.

8
5
1
1
2
36'

Hiszpanie wrócili do swojego rytmu i wydaje się, że mają pełną kontrolę.

8
3
4
4
3
33'

I znów odwinęli się Chorwaci, ale nieskutecznie! Simon zatrzymał mocne uderzenie Brozovicia, a dobijający z ostrego kąta Majer trafił w boczną siatkę.

4
6
4
3
3
32'

Gol! Strzelił Fabian Ruiz.

2:0 i cóż to była za akcja Fabiana Ruiza! Hiszpan dostał piłkę przed polem karnym, pięknymi zwodami minął dwóch rywali i wykonał egzekucję płaskim strzałem.

36
14
11
15
13
30'

To mogła być szybka odpowiedź Chorwatów! Płaski strzał Kovacicia z kilkunastu metrów był jednak zbyt lekki i piłkę złapał Unai Simon.

6
2
3
8
8
29'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Fabian Ruiz.

Pierwsza stuprocentowa okazja i gol dla Hiszpanów! Ruiz podał prostopadle do Moraty, a ten uciekł chorwackim obrońcom i trafił do siatki płaskim strzałem w sytuacji sam na sam z Livakoviciem.

35
14
4
16
20
27'

Cały czas oglądamy partię szachów. Nie ma groźnych strzałów, jest za to duża ostrożność w grze obu ekip.

1
2
3
22'

Wreszcie odważniej Chorwaci. Ante Budimir zamknął głową akcję oskrzydlającą, tyle że uderzył bardzo niecelnie.

4
2
1
4
6
22'

Unai Simon przytomnie uprzedził wychodzącego na czystą pozycję Budimira.

3
5
1
3
21'

Miał być hit, ale... to na razie na pewno nie jest hit. Brakuje gorących momentów.

4
3
1
3
18'

Luka Modrić i Lovro Majer długo zastanawiali się, który wykona rzut wolny z narożnika boiska. Ostatecznie ten drugi piłkę kopnął w pole karne i bez problemu zagrożenie oddalili Hiszpanie.

2
2
6
4
16'

Za nami kwadrans pod znakiem przewagi Hiszpanów. Nie obejrzeliśmy jednak żadnej klarownej sytuacji.

7
3
2
6
4
15'

Lamine Yamal miał trochę swobody na prawym skrzydle, ale pogubił się w dryblingu naprzeciw dwóch rywali i nic z tej akcji nie wyszło.

7
3
3
2
2
12'

Widać duży respekt dla rywali u Chorwatów. Hiszpanie cały czas mają inicjatywę.

5
1
4
9'

Zarysowała się przewaga Hiszpanów. Chorwaci bronią się na własnej połowie, choć nie robią tego rozpaczliwie.

5
4
8
7'

Po podaniu Yamala, płasko sprzed pola karnego uderzył Alvaro Morata. Zabrakło mocy i piłkę łatwo złapał Dominik Livaković.

5
1
1
12
5'

Nieźle wymienili teraz podania Hiszpanie. Fabian Ruiz mógł oddać strzał z 18 metrów, zamiast tego szukał jeszcze kolegi i piłkę przejęli Chorwaci.

3
2
1
1
14
3'

Nikt się na razie nie zrywa do ataku. Oba zespoły uważnie w środku pola.

2
1
9
1'

To powinien być hit dnia. W XXI wieku Hiszpanie dwukrotnie sięgali po mistrzostwo Europy (2008, 2012), a Chorwaci to aktualny brązowy medalista mistrzostw świata.