(0:1)
Zakończony

Anglia

90+5'

Koniec! Ogromne niezadowolenie na ławce Serbii. Anglicy w końcówce spotkania wyglądali fatalnie, broniąc się rozpaczliwie, ale dowieźli wynik z pierwszej połowy spotkania, gdy Jude Bellingham zachował się jak rasowy napastnik, zamykając akcję z prawej strony uderzeniem głową. Anglia liderem w swojej grupie z dwoma punktami przewagi nad Słowenią oraz Danią.

3
2
4
1
90+3'

Wstrzymał świetną akcję Serbów na prawym skrzydle Birmancević. Szkoda tej ostatniej prawdopodobnie szansy na to, by stworzyć zagrożenie w polu karnym Anglii.

3
2
1
5
3
90+1'

Szukają Anglicy tych szans, w których mogą dać się sfaulować. Właśnie teraz spojrzał na zegar Conor Gallagher, który przed momentem wymusił dla Anglików rzut wolny w środkowej strefie boiska.

1
1
2
90'

Spotkanie potrwa o cztery minuty dłużej, to już ostatnie chwile, w których Serbia może wyrównać stan rywalizacji. Z perspektywy całego meczu, byłby to wynik najbardziej sprawiedliwy.

9
3
1
2
3
89'

Zdecydował się na dalekie uderzenie Sergej Milinković-Savić, ale piłka uciekała od bramki Pickforda.

4
2
3
2
3
88'

Wrzawa na trybunach z każdym kolejnym przechwytem Serbów. Anglicy całkowicie pogubieni, wyczekują końcowego gwizdka.

1
1
1
86'

Strzelec jedynego gola opuszcza boisko przy owacji kibiców. W jego miejsce debiutant na wielkim turnieju - 19-letni Kobbie Mainoo z Manchesteru United

82'

Ależ sytuacja dla Serbii. Znalazł miejsce przed polem karnym Dusan Vlahović i uderzył bez zastanowienia. Musiał interweniować Jordan Pickford, przenosząc piłkę palcami nad poprzeczką.

5
5
2
3
2
79'

Obiecująco wyglądało to wprowadzenie piłki przez Strahinję Pavlovicia, ale zdecydowanie za bardzo "podpalił się" stoper reprezentacji Serbii i dośrodkował piłkę w pustą przestrzeń, gdzie spokojnie mogli przejąć ją Anglicy.

5
2
2
1
2
77'

Poprzeczka po strzale Harry'ego Kane'a! Bardzo dobry drybling Jarroda Bowena, dośrodkowanie idealnie na głowę napastnika Bayernu Monachium, ale bramkarzowi Serbów pomogła odrobinę poprzeczka bramki.

7
1
1
1
76'
3
3
4
4
3
75'

Podcięty Phil Foden. Kartka być może zasłużona, ale należy zwrócić uwagę na to, że Anglicy w ostatnich minutach ratują się tylko faulami, nie potrafiąc uciec spod opieki rywali.

4
1
1
74'

Zdecydowanie za wolno grają Anglicy, brakuje szybszej wymiany podań, skutecznej gry na małej przestrzeni. A przecież Southgate ma na boisku zawodników bardzo dobrych technicznie, ze zmysłem do gry kombinacyjnej.

1
2
1
74'
wchodzi Wchodzi
Veljko Birmancevic #26
schodzi Schodzi
Andrija Zivkovic #14
67'

Pierwszy ofensywny zryw Anglików w ostatnich minutach, ale bez kłopotów najpierw piąstkował bramkarz Serbów, a następnie z łatwością złapał dośrodkowanie Bellinghama. Anglia wygląda jak zespół, który ma już w nogach niemal cały turniej, a to dopiero pierwsze spotkanie.

1
64'

Świetnie wygląda Filip Mladenović. Dwukrotnie Serbia wrzucała przed momentem piłkę w pole karne, brakuje jedynie egzekutora w szesnastce.

1
1
1
62'

Potencjalnego rzutu karnego nie ma, a więc gra jest kontynuowana. Serbowie w tym czasie dokonali istotnych zmian personalnych, na boisku pojawili się Dusan Tadić oraz Luka Jović.

1
1
4
61'
59'

Leży w polu karnym Aleksandar Mitrović, a to wszystko po bardzo groźnej akcji Serbów. Filip Mladenović przedarł się lewą stroną boiska, dograł w kierunku napastnika Al-Hilal, a ten w ostatniej chwili trącony przez Kierana Trippiera. Piłkę w ręce złapał Jordan Pickford, ale będzie to sprawdzał Daniele Orsato.

3
1
1
1
1
56'

Celny strzał Alexandra-Arnolda! Piąstkował bramkarz reprezentacji Serbii i oddalone teraz zagrożenie ze strony podopiecznych trenera Dragana Stojkovicia.

3
1
1
54'

Zdecydowanie lepiej prezentuje się obecnie reprezentacja Serbii. Anglicy zamknięci całą drużyną na własnej połowie.

7
3
3
2
2
53'

Zaskoczyła teraz Serbia! Dusan Vlahović urwał się rywalowi z lewej strony pola karnego, wyłożył piłkę wzdłuż szesnastki na piątym metrze do wbiegającego Filipa Mladenovicia, ale piłka pechowo minęła byłego obrońcę Legii Warszawa.

2
2
1
2
49'

Wymiana ciosów z obu stron. Najpierw próbował przedrzeć się Żivković, który ostatecznie piłkę stracił, a następnie osamotniony atakował Bukayo Saka. Piłka również za darmo oddana rywalom.

4
3
1
47'

Serbowie nerwowo, oni chcieliby jak najszybciej złapać kontakt z rywalem i odrobić stratę, jednak Anglicy konsekwentni w odbiorze, robią to z łatwością.

2
1
46'

Zawodnicy wracają po przerwie. Serbowie dokonają jeszcze jednej zmiany. Ivan Ilić zameldował się na murawie, a więc wzmocnienie środka pola po stronie dzisiejszych "gospodarzy".