Nie będzie tej jedenastki. Gra wznowiona, a doliczone są cztery minuty.

6
3
90+1'
90'

Zaraz trzeba będzie odwołać, ponieważ sędziowie zastanawiają się nad przyznaniem rzutu karnego Bayerowi za faul Giorgio Scalviniego.

2
4
3
3
89'

Kiedyś Massimiliano Allegri powiedział po meczu Juventusu w Barcelonie, że choćby grali do rana, to jego drużyna nie straciłaby gola. Gian Piero Gasperini może chyba powiedzieć to samo na konferencji prasowej.

3
2
1
1
87'

Jeżeli ktoś zobaczył Bayer po raz pierwszy w sezonie, to nie wie, o co chodzi.

4
3
1
2
1
85'

Blokowane dośrodkowanie, korner dla Aptekarzy.

5
1
2
83'

To samo zdjęcie Ademoli Lookmana po raz trzeci. Należy mu się!

2
1
83'

Atalanta BC. Schodzi: Gianluca Scamacca. Wchodzi: El Bilal Toure.

wchodzi Wchodzi
El Bilal Toure #10
schodzi Schodzi
2
83'

Atalanta BC. Schodzi: Davide Zappacosta. Wchodzi: Hans Hateboer.

Hans Hateboer #33
2
77'

Pozostał około kwadrans w drugiej połowie. Rozpoczyna się Bayer time. To nic, że ekipa z Leverkusen nic nie gra od godziny 21. Pokazała już kilkakrotnie, że trzeba na nią uważać aż do wyjazdu autokarem ze stadionu.

5
5
1
4
75'

Gol! Strzelił Ademola Lookman. Asystował mu Gianluca Scamacca.

Goooooooooool! W 75. minucie już nikt w Europie nie ma wątpliwości, że Ademola Lookman nie ma równego sobie piłkarza w finale. Hat-trick i 3:0 dla Atalanty. Na zakończenie szybkiego ataku miał sporo czasu, żeby ułożyć sobie piłkę na stopie blisko linii pola karnego i huknąć na 3:0. Nie wiadomo, dlaczego, ale sekundę po golu realizator transmisji uznał, że najważniejsze będzie zobaczenie zrozpaczonego Xabiego Alonso. Pozamiatane?

31
8
8
10
8
73'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Andrich za trafienie dłonią w twarz Edersona.

Bayer 04 Leverkusen
4
3
2
4
3
72'

Za dużo się w tej drugiej połowie nie dzieje, żeby o tym opowiadać ludziom w tramwaju w czwartek. Atalanta podręcznikowo w obronie, Bayer nie dojechał na finał.

5
5
1
2
2
70'

Żółtą kartkę otrzymał Teun Koopmeiners za ostre przewinienie.

Atalanta Bergamo
7
5
1
2
67'

Żółtą kartkę otrzymał Edmond Tapsoba za faul na Ademoli Lookmanie.

Edmond Tapsoba #12
3
1
3
6
65'

Idą wysokim pressingiem piłkarze z Bergamo. Najedli się wiaderka witamin.

2
5
1
3
3
63'

Juan Musso chyba będzie bezbłędny. Argentyńczyk wyszedł na przedpole, a że zderzył się z przeciwnikiem, to będzie celebrować podnoszenie się z boiska.

1
1
1
3
61'

Uciekła godzina finału mistrzom Niemiec.

7
3
1
5
2
60'

Żółtą kartkę otrzymał Davide Zappacosta za faul na Aminie Adlim.

7
4
1
1
59'

Jeremie Frimpong mógł, przy odrobinie szczęścia, wkopać piłkę z kilkunastu metrów do bramki będącego na łopatkach Juana Musso. Dużo energii, ale mało dokładności.

2
1
1
1
57'

Nieudane rozegranie Bayeru 04 Leverkusen na połowie przeciwnika. Momentami wygląda to tak, jakby Atalanta oglądała ten mecz wczoraj i jest przygotowana na każde rozwiązanie.

5
1
1
1
2
55'

Gasp szykuje drugiego zmiennika.

1
1
1
54'

Próbują coś zdziałać piłkarze z Niemiec, jednak Atalanta broni bardzo ofiarnie. Efektem ostatniego ataku było wywalczenie rzutu rożnego po zablokowaniu dośrodkowania przez Charlesa De Ketelaere.

3
1
49'

Istvan Kovacs zaliczył spektakularną wywrotkę. Miał szczęście, że Atalanta broni jak natchniona. Rumun nadążył za atakiem Bayeru 04 Leverkusen.

3
1
1
47'

Co mogli powiedzieć sobie piłkarze z Bergamo? Muszą trzymać poziom zaangażowania i koncentracji. Po prostu na nic nie pozwolili faworytom przed zmianą stron.

2
3
czas Druga połowa
komentarz

I druga bramka!

1
Czy Bayer 04 Leverkusen wyrówna po przerwie?
4
2
1
1
1
komentarz

Po prostu poezja Atalanty w pierwszej połowie meczu. Ademola Lookman zdobył dwa gole, a i były szanse na dołożenie czegoś do zaliczki. Mocniej pachniało pokonaniem Mateja Kovara po raz trzeci niż Juana Musso po raz pierwszy. Bayer znowu podpuszcza, żeby skasować, czy tym razem już nie odrobi?

8
13
3
4
6
45'

Doliczone dwie minuty.

3
2
2
1
3
43'

Tym samym, do celu daleko.

1
3
1
42'

Ponownie Atalanta, a akcja indywidualna zakończyła się płaskim strzałem. Charles De Ketelaere nie zaskoczył nim Mateja Kovara.

2
2
1
2
2
40'

Uśmiechnięci kibice z Włoch. Oglądać taką grę w finale europejskiego pucharu to sama przyjemność.

11
6
1
2
3
38'

Gianluca Scamacca aktywny na desancie, ale cały czas czegoś brakuje mu do szczęścia. Ciekawe, czy będzie grać również po przerwie, ponieważ jego żółta kartka była taka pomarańczowa.

3
2
1
2
37'

Gian Piero Gasperini bardzo aktywny. Na razie koncert jego podopiecznych zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.

3
3
1
2
1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Scamacca za ostry wślizg w nogi przeciwnika.

9
5
4
5
7
35'

Żółtą kartkę otrzymał Florian Wirtz za pressowanie sędziego.

8
6
3
4
5
34'

Podanie w pole karne Atalanty, a stamtąd uderzenie Alejandro Grimaldo. W dobrym miejscu znalazł się Juan Musso i Xabiemu Alonso pozostało wymownie złapać się za głowę.

4
2
2
3
2
31'

A może tak trzecią? Przebijał się Davide Zappacosta, jednak piłka została zdjęta ze stopy Gianluci Scamacci sekundę przed uderzeniem.

5
1
3
1
30'

Dwa kwadranse za nami. Dla Atalanty i nie chodzi nawet tylko o wynik.

6
1
2
2
1
28'

I ponownie Ademola Lookman. 2:0!

6
3
2
1
1
26'

Gol! Strzelił Ademola Lookman.

Goooool! Atalanta nie zamierza zwalniać i w 26. minucie dołożyła bramkę na 2:0. Na bohatera finału wyrasta Ademola Lookman. Pokonał on Mateja Kovara precyzyjnym kopnięciem zza pola karnego, a cała krótka akcja bramkowa była karą za beznadziejne wyprowadzenie piłki przez Bayer. Ekipa z Bergamo chce mieć taką zaliczkę, żeby żaden desperacki finisz Aptekarzy nie zrobił im krzywdy.

26
9
7
3
14
24'

Przeżyjmy to jeszcze raz!

1
3
1
2
23'

Pierwsza połowa finału za półmetkiem.

4
22'

Żółtą kartkę otrzymał Berat Djimsiti za ostre przewinienie.

3
1
1
4
20'

Odpowiedział swoim atakiem zespół z Lombardii. Podanie Ademoli Lookmana przed pole karne do Gianluci Scamacci. Uderzenie napastnika pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

18'

Podanie Jeremiego Frimponga w pole karne, a tam blokowane uderzenie Alejandro Grimaldo. Jeszcze podbite rykoszetem kopnięcie zza pola karnego i Juan Musso przytulił piłkę do piersi.

1
17'

Drużyna z Bergamo na prowadzeniu!

1
1
2
15'

Jeszcze dużo wody upłynie, zanim Atalanta będzie miała powód do świętowania. Na razie jednak ekipa z Bergamo wygląda obiecująco.

2
1
1
12'

Gol! Strzelił Ademola Lookman. Asystował mu Davide Zappacosta.

W 12. minucie Atalanta przeprowadziła atak na miarę prowadzenia 1:0. Ze zdobycia bramki Mateja Kovara cieszył się Ademola Lookman. Trwające kilkanaście sekund zamieszanie wynikło z rzutu rożnego. Pierwsze dośrodkowanie zostało łatwo poskromione przez Bayer, ale Neroblu ponowili atak. Na skraju pola karnego znalazł się Davide Zappacosta, którego płaskie dośrodkowanie zostało przepuszczone do Ademoli Lookmana. Gracz Atalanty strzelił pod poprzeczkę, a bramkarz Bayeru nie zdążył przesunąć się na linii. Szał radości Gian Piero Gasperiniego, ponieważ ekipa z Włoch ma drobny kapitał.

20
13
8
2
8
11'

Atalanta musi wcześnie wyciągnąć wnioski z kompletnie nieudanego finału Pucharu Włoch sprzed tygodnia. W nim Neroblu przegrali z Juventusem z powodu wcześnie straconego gola. W konfrontacji z Bayerem wyglądają na naładowanych energią od pierwszego gwizdka i nie pozwalają na mocne zagrażanie Juanowi Musso.

1
2
9'

Jeremie Frimpong oraz Amine Adli poturbowali przeciwnika. Piłka przyznana zespołowi z Lombardii.

3
1
2
2
7'

Na razie festiwal stałych fragmentów gry. Piłka przyznana zespołowi z Bergamo po przewinieniu Piero Hincapiego. Dośrodkowanie Teuna Koopmeinersa pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

2
1
1
5'

Od rzutu wolnego drużyna Xabiego Alonso. Beznadziejne dośrodkowanie zostało wyekspediowane przez Teuna Koopmeinersa. Po chwili piłka już jednak wpadła w pole karne Atalanty i musiał tam piąstkować Juan Musso.

2
1
3'

Ruszyli do przodu podopieczni Gian Piero Gasperiniego. Mieli możliwość zaskoczenia przeciwnika wrzutem z autu Davida Zappacosty, jednak nie skończyło się to strzałem ostrzegawczym na bramkę Mateja Kovara.

2
2'

I ruszyli. Atalanta w strojach adekwatnych do przydomka Neroblu, czyli czarno-granatowych. Z kolei Bayer na biało z czerwonymi oraz czarnymi elementami.

19:07

W środę w finale Ligi Europy zmierzą się Bayer 04 Leverkusen oraz Atalanta BC. Do walki o trofeum dojdzie w Dublinie. Drużyna z Niemiec jest w finale europejskiego pucharu po raz pierwszy od 22 lat, natomiast piłkarze z Bergamo powalczą w decydującym meczu europejskiego pucharu po raz pierwszy w historii.