1
1
116'

Gol! Strzelił Ayoub El Kaabi. Asystował mu Santiago Hezze.

Bramka na 1:0 dla Olympiakosu padła dopiero w 116. minucie finału. Pokazał się dotąd bezbarwny Ayoub El Kaabi i prawdopodobnie rozstrzygnął pojedynek. Napastnik wygrał konfrontację siłową blisko bramki Pietro Terracciano i oddał uderzenie z bliska do siatki po dośrodkowaniu Santiago Hezze. Nastąpiła długa wideo weryfikacja, ponieważ w momencie podania Santiago Hezze pachniało minimalnym spalonym.

13
9
3
3
2
115'

Koszmarne wejście na boisko M'Bali Nzoli. Inna sprawa, że Olympiakos zbierał się do zatrzymania kontrataku znacznie żwawiej niż nadciągnęły jakieś posiłki dla rezerwowego napastnika Vincenzo Italiano.

113'

Pojawia się wrzawa na trybunach, ale głównie po faulach.

1
110'

W 110. minucie wykazał się Konstantinos Tzolakis, który nie przepuścił uderzenia Jonathana Ikone.

1
3
108'

Fiorentina wrzutem z autu, ale Dodo nie wpadł na bardziej kreatywne rozwiążanie niż oddanie piłki środkowemu obrońcy. Później M'Bala Nzola próbował wtargnąć dryblingiem w pole karne Olympiakosu, jednak chyba wszystkie rajdy tego zawodnika były dziś nieudane.

1
106'

ACF Fiorentina. Schodzi: Nicolas Gonzalez. Wchodzi: Lucas Beltran.

wchodzi Wchodzi
Lucas Beltran #9
schodzi Schodzi
2
czas Druga połowa dogrywki
103'

Viola bez ciekawego ataku w dogrywce.

100'

Andre Horta od rzutu wolnego w bocznym sektorze boiska. Niezła wrzutka, jednak Fiorentina poradziła sobie z poskromieniem strzału.

1
99'

Żółtą kartkę otrzymał Cristiano Biraghi za ostre przewinienie na skrzydle.

1
98'

Duże zdenerwowanie na trybunach. Napięcie rośnie, ponieważ jedna akcja może zdecydować o losie trofeum.

1
95'

Drużyna z Grecji oddała uderzenie zza pola karnego. Stevan Jovetić przedarł się przed ciasno ustawionych, dwóch obrońców Fiorentiny, jednak nie zaskoczył Pietro Terracciano. Naprawdę klasowa interwencja Włocha.

94'

Żółtą kartkę otrzymał Stevan Jovetić za ostre przewinienie.

91'

Olympiakos Pireus. Schodzi: Francisco Ortega. Wchodzi: Quini.

Quini #18
Francisco Ortega #3
1
czas Pierwsza połowa dogrywki
komentarz

Radziliśmy nie doliczać, ale Portugalczyk nie posłuchał i jeszcze było dodatkowe siedem minut kopaniny. 52 minuty grania w drugiej połowie z jednym strzałem celnym, do tego takim mocno przypadkowym. Do rozstrzygnięcia finału potrzebna jest dogrywka, a być może również konkurs rzutów karnych.

1
1
1
90+2'

Żeby nie było, że narzekamy tylko dla zasady, to Olympiakos ma 0.13 xG. Fiorentina nastukała przez 90 minut 0.67 xG.

2
1
90'

Doliczył. Siedem!

3
4
1
1
2
88'

Portugalczyku, nie doliczaj.

3
5
1
1
86'

Rodinei dośrodkował z prawego skrzydła. Piłka ominęła wszystkich zawodników w pobliżu bramki Pietro Terracciano.

2
2
82'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Kouame za ostre przewinienie.

80'

Stały fragment gry zmienników. Andre Horta i Vicente Iborra zagrali niebezpiecznie dla Violi. Ostatecznie strzał głową okazał się nieznacznie niecelny, więc kibice z Florencji odetchnęli z ulgą.

80'

Powinien istnieć specjalny komitet, który w przypadku tak kunktatorskiego grania, ma prawo do odwołania dogrywki. Mógłby to tłumaczyć popularyzacją piłki.

4
1
1
77'

Olympiakos Pireus. Schodzi: Vicente Iborra. Wchodzi: Andre Horta.

Andre Horta #5
Chiquinho #6
1
1
75'

Pozostał kwadrans. Chociaż tak po prawdzie, nic nie wskazuje, że będzie to ostatni kwadrans finału.

1
74'
73'

Przewinienie w centrum boiska. Portugalczyk raczej oszczędnie z rozdawaniem kartek.

69'

2:2 w strzałach celnych nie drgnęło od przerwy do 69. minuty, w której Christian Kouame sprawdził czujność bramkarza Olympiakosu nieczystym, ale nieprzyjemnym uderzeniem.

65'

Kojarzycie tego mema z patyczkiem i postacią mówiącą: zrób coś, cokolwiek? Przydałoby się tak zrobić w drugiej połowie. Nieco na przebudzenie w 65. minucie Nikola Milenković główkował niedokładnie po dośrodkowaniu Arthura Melo z rzutu rożnego.

1
1
60'

Godzina meczu za drużynami.

2
1
59'

Pokazał się Santiago Hezze, ale nie było to imponujące zagranie - chyba - byłego kandydata do reprezentacji Polski.

2
1
1
1
2
57'

Podanie prostopadłe do Andrei Belottiego, ale nie udało mu się oddać dobrego strzału. Może to właśnie była gwiazda Torino FC zejdzie z boiska, skoro przygotowuje się do grania M'Bala Nzola.

1
55'

Nie dość, że część neutralnych kibiców uznało skład finału za nieatrakcyjny, to jeszcze zrobiła się taka gra. Fiorentina jakby postanowiła dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynika.

1
50'

Ponownie pauza spowodowana urazem. Po przerwie więcej leżenia niż grania. Oby tak nie pozostało.

1
1
48'

Natychmiast wbiegli na boisko medycy obu klubów z powodu groźnie wyglądającego zderzenia się zawodników w powietrzu.