KONIEC! Southampton z awansem do Premier League! Ponownie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii zobaczymy Jana Bednarka.

4
2
90+8'

Piąstkuje Alex McCarthy, nic złego nie może się już chyba w tym meczu wydarzyć dla Southampton.

1
1
90+7'

Sekundy dzielą Southampton od awansu do Premier League, "Święci" są teraz z piłką na połowie Leeds.

2
2
90+4'

Świetna, czujna parada McCarthy'ego, który uchronił swój zespół po strzale Daniela Jamesa.

2
2
90'

Rozpoczął się doliczony czas gry, a na murawie trwa interwencja lekarzy po tym, jak doszło do zderzenia dwóch zawodników przeciwnych drużyn. Sędzia doliczył w sumie 9 minut do regulaminowego czasu gry, Daniel James ma już opatrzoną głowę, podobnie jak Kyle Walker-Peters.

1
84'

Poprzeczka! Daniel Farke oraz kibice Leeds złapali się za głowę. Daniel James miał szansę stać się bohaterem zespołu, ale jego uderzenie zatrzymało się na obramowaniu.

1

Skurcze mięśni uniemożliwiają skrzydłowemu kontynuację spotkania. Trener decyduje się na wzmocnienie linii obrony.

1
83'

Schodzi boczny obrońca, a melduje się napastnik! Leeds rzuca się do walki o pełną pulę.

79'

Brzydkie zachowanie Che Adamsa, który przegrywając pojedynek o piłkę, podciął dość bezczelnie Ethana Ampadu. Napastnik uratował swój zespół podczas rzutu wolnego podyktowanego za ten faul, wybijając piłkę za linię końcową.

1
1
77'

Daniel James w ostatniej chwili zablokowany z prawej strony boiska, po tym jak był o krok od dośrodkowania w pole karne Southampton.

73'

Mógł Holender dać wyrównanie swojej drużynie, teraz obejrzy resztę spotkania z perspektywy ławki.

73'

Odrobina ożywienia na boisku. Archie Gray przejdzie zapewne do środka pola, a Connor Roberts zajmie jego miejsce na prawej obronie.

70'

Ryan Fraser opuszcza boisko po tym, jak doskonałą okazję na drugim ze skrzydeł miał Samuel Edozie! To była stuprocentowa okazja dla Southampton. Teraz na murawie zameldował się Che Adams.

66'

To koniec meczu dla Wilfrieda Gnonto. Daniel Farke wpuszcza innego szybkiego skrzydłowego, który będzie miał za zadanie narobić znacznie więcej zamieszania na boisku.

63'

Dyskusje Ethana Ampadu, który nie zgadza się z decyzjami sędziów, twierdząc, że Smallbone z pewnością dodał za dużo od siebie podczas upadku na murawę. Southampton otrzymało rzut wolny, ale nie stworzyło żadnego zagrożenia pod bramką Leeds.

60'

Kolejny rzut wolny w ostatnich minutach, wykonywany z okolic pola karnego Southampton, ale gracze Leeds nie potrafią z tego skorzystać. Pewnie łapie piłkę w ręce bramkarz.

55'

Okres dominacji po stronie Leeds United. "Pawie" wymieniają masę podań na połowie przeciwnika, co kilkanaście sekund są z piłką pod samym polem karnym, ale konkretów w postaci uderzenia na bramkę wciąż brak.

52'

Drugi ze stoperów Southampton z żółtą kartką. Rzut wolny na skraju pola karnego dla Leeds.

49'

Co za akcja! Joe Rodon zdecydował się przyspieszyć grę, wprowadził piłkę w pole karne, jeszcze odegrał do niego Wilfried Gnonto. Walijski stoper nie przymierzył dobrze w kierunku bramki, ale piłka spadła pod nogi Summervilla. Holender długo poprawiał piłkę, ale oddał techniczny strzał, który o centymetry minął bramkę Southampton.

1
46'

Powrót po przerwie do walki o Premier League. W posiadaniu piłki Leeds United, chcące jak najszybciej odrobić stratę.