(0:1)
Zakończony

Francja

komentarz

KONIEC! Francja z kompletem punktów w pierwszym występie na mistrzostwach Europy. Austriacy swoich szans będą szukali w piątkowym pojedynku z Polską. Doświadczenie zwyciężyło z ambicją.

5
3
2
1
2
90+8'

Zamykają akcję Austriacy! Dośrodkowanie Stefana Poscha trafiło na głowę Prassa i będą mieli jeszcze rzut rożny.

44
20
17
14
23
90+7'

Pomylił się Olivier Giroud! A mógł zamknąć ten mecz swoim trafieniem.

14
19
13
12
14
90+6'

Dobre zachowanie Eduardo Camavingi, który ukradł trochę czasu dla swoich kolegów i dał się sfaulować w środkowej strefie boiska.

9
5
7
7
6
90+5'

Trochę przypadku i szczęścia pozwoliło Austriakom kontynuować swój atak, ale Francuzi dobrze zorganizowani w defensywie, nie pozwalają już teraz rywalom zbliżyć się do pola karnego.

8
11
6
6
10
90+3'

Kibice reprezentacji Austrii rzucili kilkoma przedmiotami w kierunku bramkarza Francuzów.

23
19
17
17
49
90+3'

To musiała być kartka. Danso doskonale zdawał sobie z tego sprawę, zatrzymując bezpardonowo Oliviera Giroud.

16
8
8
6
9
90+2'

Aż 9 minut dłużej pograją obie drużyny, a na murawie kolejne zderzenie. Tym razem Patrick Wimmer wpadł wprost na bark Theo Hernandeza.

6
6
4
4
5
90+1'

Prawdopodobnie ze złamanym nosem opuścił murawę Kylian Mbappe. Nie wiemy jeszcze, jak długo potrwa to spotkanie.

8
13
15
7
8
90+1'
2
90+1'
8
14
5
4
3
90'
Youssouf Fofana #19
3
2
3
5
4
90'

Kuriozalna scena na murawie! Kontuzjowany Mbappe bez pozwolenia sędziego wbiegł na murawę. A to wszystko spowodowane tym, że arbiter nie pozwolił na przeprowadzenie zmian u Francuzów.

29
18
6
6
6
88'

Skrzydłowy za lewego obrońcę. Austria rusza do ataku! Na boisku zawodnik świeżo upieczonego mistrza Austrii - Sturm Graz.

2
86'

Problemy zdrowotne Kyliana Mbappe! Zakrwawiona twarz francuskiego napastnika i prawdopodobnie konieczna będzie zmiana. 25-latek nadział się wprost na bark Kevina Danso przy wyskoku do piłki

12
10
10
7
4
85'

Podniósł ciśnienie swoim kibicom Patrick Wimmer. To mogła być piekielnie zabójcza kontra Austrii, po tym jak skrzydłowy Wolfsburga minął pierwszego z obrońców. Powrót N'Golo Kante był niezwykle ważny w tej sytuacji.

4
2
3
4
6
84'

Zdenerwował się Konrad Laimer po tym jak trącił Kyliana Mbappe w policzek. Reakcja Francuza co prawda z delikatnym opóźnieniem, ale kartka w tej sytuacji mimo wszystko zasadna.

4
2
4
4
3
83'

Szansa dla Francji! Przytomne wejście Eduardo Camavingi, wyłożenie do Marcusa Thurama, ale za lekkie było to uderzenie i w dodatku w miejsce, w którym stał bramkarz.

3
4
1
2
1
81'

Wyraźnie przeszkodził arbiter w ataku ofensywnych Francuzów, więc od rzutu sędziowskiego kontynuowali swój atak Trójkolorowi

1
2
2
2
2
79'
3
5
5
1
3
78'

Ryzykowne, ale kluczowe wyjście bramkarza! Szybka akcja Austriaków i gdyby nie odważny krok do przodu Maignan, to Baumgartner mógł dać wyrównanie swojej drużynie.

5
7
4
1
4
77'

Dalekie zagranie Julesa Kounde znalazło Randala Kolo Muaniego, ale napastnik PSG ewidentnie przegrał pojedynek ze stoperem Austriaków i ratował się jedynie faulem w ofensywie.

4
3
4
6
3
76'

Ciekawe zagranie na wolne pole do wbiegającego Stefana Poscha, ale szybszy okazał się Theo Hernandez. Niesamowicie dużo pracy wykonuje dziś na lewej stronie boiska obrońca AC Milan.

3
3
4
2
3
73'

Doskonałe odegranie Theo Hernandeza, który ucierpiał przy okazji tego podania. Marcus Thuram miał sporo miejsca i jednego rywala przed sobą, ale tak zamieszał w dryblingu, że strzał ciężko jest nawet skomentować.

1
3
3
1
71'
69'

Francuzi wyczekują przeciwników na własnej połowie. Zdają sobie sprawę, jak niebezpieczni potrafią być w kontrataku.

1
1
67'

Francja szukająca kolejnych trafień. N'Golo Kante w tempo do Marcusa Thurama, ten oddał strzał ale wybroniony przez Patricka Pentza.

4
1
1
1
1
66'

Świetny kontratak Francuzów nieco zwolniony przez N'Golo Kante, ale środkowy pomocnik dał fantastyczny popis umiejętności w dryblingu i zdołał dośrodkować piłkę w pole karne. To jednak byłoby na tyle z tej akcji Francuzów.

1
1
2
64'

Niezła akcja z prawej strony Dembele. Skrzydłowy zbiegł do środka boiska i oddał strzał, ale to uderzenie pozostawiło wiele do życzenia.

4
5
3
2
2
62'

Marcel Sabitzer w pojedynku z dwoma stoperami reprezentacji Francji upadł na murawę w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy. Od bramki rozpocznie Mike Maignan.

3
6
5
3
5
61'

Bardzo dobry pomysł Dembele z prostopadłym zagraniem do Kyliana Mbappe, ale napastnik Francuzów nie zdążył do piłki.

4
7
2
1
2
59'

Trzech zawodników wymienia Ralf Rangnick. Austria wzmacnia linię obrony, ale przede wszystkim wpuszcza na boisko niezwykle ofensywnych graczy. Dla Marko Arnautovicia to 113. mecz w kadrze!

7
3
1
2
59'
Patrick Wimmer #23
2
2
1
1
2
59'
Gernot Trauner #3
2
3
2
1
2
59'
58'

Pressing Austriaków jest imponujący. Ależ tu ma problemy Jules Kounde z wyprowadzeniem piłki. Od razu doskakuje do niego dwóch zawodników reprezentacji Austrii.

1
1
56'
2
2
2
4
56'

To jest niebywałe! Jakim cudem nie ma gola dla Francji! Kylian Mbappe pokazał jakim demonem prędkości potrafi być, wyprzedził rywala, znalazł się sam na sam z Patrickiem Pentzem. Miał przed sobą całą bramkę, a uderzył technicznie obok słupka.

6
17
4
3
2
53'

Francuzi mieli doskonałą szansę, by podwyższyć prowadzenie. Kylian Mbappe wypuścił na wolne pole Marcusa Thurama, zawahał się dodatkowo z wyjściem z bramki Patrick Pentz, ale napastnik Interu Mediolan wstrzymał atak i koniec końców przy piłce są Austriacy.

3
4
4
2
3
49'

Ładna wymiana podań Francuzów na skraju pola karnego, zablokowany jednak Theo Hernandez. Antoine Griezmann wrócił na murawę z bandażem na głowie, ale bardzo szybko go zgubił. Na razie nie interweniuje sztab medyczny reprezentacji Francji.

1
1
1
1
1
48'

Strzał z dystansu Stefana Poscha. Daleko od bramki, ale coraz odważniej podejmują takie decyzje Austriacy.

2
1
1
47'

Chwila przerwy spowodowana dość ostrym wejściem Maximiliana Woebera. Rozcięta głowa Griezmanna, musiał opuścić murawę na moment pomocnik Atletico Madryt.

1
1
4
1
2
46'

Rozpoczęli podopieczni Didiera Deschampsa. Austriacy od razu agresywnie, spieszą się, by odebrać piłkę na połowie Francji.