Świetna szansa Wouta Weghorsta, ale na wyrównanie nie pozwolił Patrick Pentz!

6
2
1
84'

W ostatnich minutach było jeszcze jedno lądowanie piłki w bramce reprezentacji Holandii, jednak pozostała ona w kontakcie z przeciwnikiem, ponieważ trafienie Christopha Baumgartnera nie zostało uznane z powodu spalonego.

8
4
3
4
3
82'

Pora na ostatnie ataki w całkiem szalonym starciu w Berlinie!

7
3
1
3
1
80'

Gol! Strzelił Marcel Sabitzer. Asystował mu Christoph Baumgartner.

Koniec emocji? Absolutnie nie. Austriakom nie było potrzebne lepsze zaproszenie do atakowania. Już w 80. minucie Marcel Sabitzer oddał strzał na 3:2 po dograniu Christopha Baumgartnera.

75'

Gol! Strzelił Memphis Depay. Asystował mu Wout Weghorst.

I tym razem Holandia nie odpuściła i w 75. minucie odpowiedziała raz jeszcze. Memphis Depay przełamał się po wcześniejszych niepowodzeniach w Euro 2024 i strzelił na 2:2.

8
4
3
3
16
73'

Pozostało jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku. Przy ewentualnym zwycięstwie Austrii, Holandia spadnie na trzecie miejsce w tabeli za przeciwnika.

2
1
1
2
1
72'

Zmiana za Donyella Malena była spowodowana urazem.

1
1
1
1
71'

Holandia. Schodzi: Donyell Malen. Wchodzi: Wout Weghorst.

2
2
1
1
1
68'

Akcja Donyella Malena zakończyła się doznaniem urazu. Piłkarz zasygnalizował sztabowi medycznemu, że sam nie pozbiera się z boiska i potrzebuje natychmiast wsparcia.

1
2
1
2
1
67'

W ostatnich minutach festiwal zmian personalnych, który nigdy nie wpływa pozytywnie na odbiór widowiska. Być może selekcjonerzy pozwolą trochę dłużej pograć wybranym aktualnie jedenastkom.

1
2
65'

Holandia. Schodzi: Nathan Ake. Wchodzi: Micky van de Ven.

Micky van de Ven #15
3
197
6
4
15
62'

Austria. Schodzi: Patrick Wimmer. Wchodzi: Christoph Baumgartner.

Patrick Wimmer #23
3
215
1
1
1
62'

Austria. Schodzi: Florian Grillitsch. Wchodzi: Leopold Querfeld.

4
2
1
59'

Gol! Strzelił Romano Schmid. Asystował mu Florian Grillitsch.

Konfrontacja nabrała rumieńców i w 59. minucie padła kolejna bramka. Ponownie cieszyli się piłkarze z Austrii, którzy odzyskali prowadzenie. Romano Schmid strzelił na 2:1 po dograniu Floriana Grillitscha. Raz jeszcze niefortunnie interweniował gracz Pomarańczowych - tym razem Stefan de Vrij.

Austria
39
22
9
4
7
54'

Virgil Van Dijk próbował strzelić gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Holender spudłował i nie zatrudnił Patricka Pentza.

2
1
1
2
52'

Holandia dostała motywacyjnego kopa w postaci gola Cody'ego Gakpo. Drużyna z Benelusu zaczęła dłużej utrzymywać się w posiadaniu piłki i wymieniać ją kombinacyjnie na połowie zagubionego przeciwnika.

7
3
1
2
2
50'

Konfrontacja rozpoczęła się na swój sposób od początku. Remis 1:1 i kto ruszy do frontalnego atakowania?

3
1
1
2
4
47'

Gol! Strzelił Cody Gakpo. Asystował mu Xavi Simons.

Od razu po przerwie Holandia doprowadziła do remisu 1:1 strzałem Cody'ego Gakpo. Gracz z Beneluksu wykorzystał dogranie Xaviego Simonsa i dodał otuchy kompanom z zespołu. Strzelec dostał podanie na skraju pola karnego, ułożył sobie piłkę na prawej stopie i pokonał Patricka Pentza technicznym uderzeniem.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Gra zwolniła, a piłkarze jakby starali się rozsądnie gospodarować energią w upalnych warunkach. Od czasu do czasu robiło się ciekawie, jednak pierwsza połowa nie była napakowana po brzegi stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi. Austria utrzymała skromne prowadzenie 1:0 i zeszła z zaliczką do szatni.

7
2
2
4
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
3
2
1
1
43'

Ostra konfrontacja, ale sędzia postawił na rozmowę z zamieszanymi.

3
4
3
1
1
41'

Dobra pozycja, ale Memphisowi Depayowi brakuje dokładności od początku turnieju. Napastnik znajdował się dodatkowo na spalonym, co zostało z pewnym opóźnieniem zakomunikowane przez asystenta.

1
7
2
3
1
40'

Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

1
1
1
1
1
38'

W odpowiedzi Marko Arnautović w 38. minucie znalazł się nieco niespodziewanie sam na sam z Bertem Verbruggenem i obrona bramkarza pozwoliła Holandii pozostać w kontakcie z przeciwnikiem.

1
1
5
38'

Rwane tempo rywalizacji w ostatnich minutach, ponieważ gra wyraźnie zaostrzyła się. Ronald Koeman wprowadził już w pierwszej połowie pierwszego zawodnika z ławki rezerwowych na boisko.

3
1
1
1
1
35'

Holandia. Schodzi: Joey Veerman. Wchodzi: Xavi Simons.

Joey Veerman #16
1
1
2
3
33'

Żółtą kartkę otrzymał Patrick Wimmer za kolejne brzydkie przewinienie.

Austria
5
2
2
4
4
32'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Posch za ostre przewinienie.

3
5
1
3
4
30'

Dwa kwadranse meczu za zespołami.

2
1
1
26'

Ekspresowa akcja reprezentacji Austrii, ale na sprawdzenie strzałem Berta Verbruggena nie pozwolił Nathan Ake. Niewiele wcześniej interweniował z kolei Philipp Lienhart po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Joeya Veermana.

1
1
1
1
1
23'

Holandia powoli, ale rozpędza się. Szczególnie rozdrażniony Donyell Malen próbował zrehabilitować się za gola samobójczego. Brakowało mu jednak dokładności do pokonania Patricka Pentza.

2
3
3
1
22'

Na razie sędzia ze Słowacji nie wycenił żadnego faulu na napomnienie żółtym kartonikiem.

1
20'

Austria nie pozwala przeciwnikom na doprowadzenie do remisu, a na dodatek sami odpowiadają atakami. Ostatnia szarża podopiecznych Ralfa Rangnicka została przeprowadzona z wykorzystaniem Marcela Sabitzera.

3
2
1
2
1
18'

Virgil van Dijk starał się oddać uderzenie po dośrodkowaniu. Była także akcja zakończona strzałem Tijjaniego Reijndersa, po którym piłka przeleciała nieznacznie obok bramki Patricka Pentza.

1
1
2
2
16'

Na początek drugiego kwadransa spotkania nieudane przyjęcie Alexandra Prassa i piłka została przyznana Holendrom. Pomarańczowi kibice domagają się żwawszego atakowania przez podopiecznych Ronalda Koemana.

3
13'

Cody Gakpo nacisnął na Stefana Posha, ale doświadczony przeciwnik jakoś sobie poradził i wznowienie zostało przyznane Austriakom.

1
1
1
10'

Donyell Malen chciał zrehabilitować się za gola samobójczego po zaledwie kilku minutach. Jego dośrodkowanie zostało powstrzymane przez Alexandra Prassa.

1
4
1
1
1
8'

Dopiero po stracie bramki Holandia postanowiła zabrać się za rozgrywanie piłki. Drużyna Ronalda Koemana musi organizować się do odrabiania strat.

1
5
1
2
2
6'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Donyell Malen.

Austria od początku meczu była w posiadaniu piłki i nie zamierzała oddawać jej przeciwnikom. Podobnie jak w konfrontacji z Polską, a Holendrom wpakowali gola nawet wcześniej niż Biało-Czerwonym. W 6. minucie piłka znalazła się w bramce Berta Verbruggena po nieszczęśliwym zagraniu Donyella Malena. Pomocnik nie poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem Alexandra Prassa i nieszczęście Holandii było gotowe.

38
25
8
8
9
5'

Na początku spotkania reprezentanci Austrii nadali ton boiskowym wydarzeniom. Podobnie jak w meczu przeciwko Polakom nie mają ochoty na oddanie piłki przeciwnikom. Inna sprawa, że jeszcze nie było uderzenia niebezpiecznego dla Berta Verbruggena.

1
1
2
2
1
3'

W centrum boiska interweniował z powodzeniem Nicolas Seiwald. Jego dobre zachowanie pozwoliło odzyskać piłkę podopiecznym Ralfa Rangnicka.

1
1
2'

Rozpoczęły się dwie konfrontacje otwierające dzień w Euro 2024.

1
2
1
czas Start meczu
17:52

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.

1
17:46

Holandia była niepokonana w siedmiu meczach z Austrią od 1984 roku. Już w tym wieku Pomarańczowi stoczyli sześć pojedynków z zespołem prowadzonym obecnie przez Ralfa Rangnicka i zwyciężyli we wszystkich z nich. Austria jest żądna rewanżu.

17:16

Poza meczem Polski z Francją, o godzinie 18 we wtorek rozpocznie się konfrontacja Holendrów z Austriakami. Za obiema drużynami jest między innymi zwycięstwo z Biało-Czerwonymi. Holandia wygrała z zespołem Michała Probierza 2:1, a Austria okazała się lepsza 3:1. Poza tym Pomarańczowi zremisowali bezbramkowo z Francją i są na razie o punkt lepsi w tabeli niż drużyna z alpejskiego kraju przed bezpośrednim starciem.