(0:1)
Zakończony

Słowacja

komentarz

KONIEC MECZU! Belgia przegrała ze Słowacją 0:1 i od falstartu zaczyna EURO 2024. Mamy pierwszą prawdziwą sensację na niemieckich boiskach.

54
18
8
1
1
90+7'

Piłka na tzw. aferę w pole karne. Oczywiście bez efektu.

117
44
18
4
6
90+5'

To się nie może Belgom udać. Będzie sensacja.

76
30
10
3
3
90+3'

De Bruyne uderzył za lekko, za bardzo w środek bramki, bez szans na powodzenie.

41
24
6
4
4
90+1'

Bakayoko, chłopie, tak strzelać...

17
48
4
4
5
90'

Doliczone przynajmniej 7 minut.

8
5
8
5
32
90'

W takich okolicznościach nic Słowacji nie może zabrać zwycięstwa. Nawet Grzegorz Krychowiak.

84
86
4
5
6
89'

NIE MA GOLA!!!

107
58
6
6
6
88'

Jeszcze VAR. Sędzia biegnie do monitora sprawdzić czy Openda nie pomagał sobie ręką. Ale heca.

47
18
6
7
4
85'

Panie Lukebakio, nie możesz być Pan gorszy od kolegi Tielemansa.

7
27
4
4
6
85'
14
3
1
2
1
84'
83'
82'

Słowacy odsunęli Belgów od swojego pola karnego. Sensacja coraz bliżej.

3
9
1
1
90+4'
wchodzi Wchodzi
Adam Obert #4
schodzi Schodzi
9
1
1
80'

Bakayoko niecelnie główkował po wrzutce z narożnika.

2
2
4
3
2
79'

De Buryne mocno dośrodkował w pole karne, gdzie Lukaku uprzedził Skriniar.

3
4
3
2
1
78'

Z 20 metrów strzelał Kucka. Poślizgnął się i piłka poleciała obok słupka.

4
1
78'

Duda w pole karne, bronią się Belgowie.

10
4
3
2
76'

Panie Tielemans, dobre wejście. Winszujemy.

7
10
1
1
2
76'
74'

Duda ładnie utrzymywał się przy piłce w środku pola, by podać do nikogo.

2
5
2
1
72'

Kręcili się w polu karnym Belgowie, więc kij w szprychy wsadził im Lobotka.

6
8
2
1
1
70'

Suslov od razu ruszył do przodu, ale podawał za plecy kolegi.

1
1
2
4
3
69'
69'
David Strelec #18
1
68'

De Bruyne mięciutko dośrodkował z rzutu wolnego. Spokojnie interweniowali obrońcy.

2
1
1
65'

Belgowie napierają, do końca meczu jeszcze sporo czasu. Jeśli Słowacy chcą dowieźć wynik, to muszą wrócić do gry sprzed przerwy.

4
2
2
1
2
62'

Hancko ratując swój zespół trafił głową w kolano Vavro. Nie podnosił się z boiska, ale chyba zaraz wróci do gry.

3
2
62'

Johan Bakayoko! Człowieku, ale mogłeś mieć wejście smoka! Dubravka wybił piłkę przed siebie, do pustej dobijał Bakayoko, ale na linii świetnie interweniował Hancko.

4
4
1
2
2
61'

Sytuacyjny strzał Lukaku zatrzymał się na bocznej siatce.

4
5
1
61'

Coraz śmielej atakują Belgowie, lecz Słowacy mądrze się bronią.

8
6
1
2
3
59'

Budzą się Belgowie. Z 20 metrów uderzył Trossard, piłkę do boku zbił Dubravka, a potem faulowany Haraslin.

6
3
3
5
6
56'

Nie tak szybko Panie Romelu! Pierwotnie gol zaliczony, ale po analizie VAR sędzia zmienił decyzję. Belg był na spalonym, gdy trafiał do siatki z pół metra.

8
21
1
2
57'
Johan Bakayoko #19
3
1
1
1
5
55'

Doku i Grosicki - ale te skrzydła by chodziły w Manchesterze City.

3
6
1
1
54'

Kucka szukał Schranza na prawej stronie. Zagrał fatalnie.

1
3
2
2
52'

Vavro przygrzmocił prawie z połowy boiska i zważając na odległość - była to całkiem przyzwoita próba.

2
1
1
1
1
51'

Zakręcili się w obronie Belgowie, ale Słowacy nie dali rady tego wykorzystać.

4
2
2
1
2
50'

Lukaku prawie zerwał koszulkę z rywala i jeszcze łapał się za głowę, jak sędzia odgwizdał faul...

4
13
3
2
3
47'

Haraslin uderzył sprzed pola karnego. Źle dokręcił piłkę i nie było zagrożenia.

2
46'

Gramy dalej!

1
czas Druga połowa
komentarz

Do przerwy Słowacy zasłużenie prowadzą z Belgią 1:0. Szok we Frankfurcie, choć można stwierdzić, że przydomek Czerwone Diabły nie jest w tych okolicznościach przypadkowy.

18
7
45+1'

Doku ruszył na pełnym sprincie, jak chciwa baba z Radomia, ale akcję spalił mu Lukaku.

6
24
2
7
45'

Doliczone 2 minuty.

4
2
44'

Doku dryblował, wpadł w pole karne i podał do Lobotki. Kurtyna.

7
7
1
2
1
42'

Arek Milik jednak jest na tym EURO, przynajmniej duchem! Długa piłka do Lukaku, który byłby sam na sam, ale zamiast przyjąć piłkę, to pozwolił jej odbić się od kolana i było po japkach.

5
24
4
1
6
41'
2
1
1
3
9
40'

Co za akcja Słowaków! Kucka świetnie zabrał się z prawej strony, dośrodkował na nogę Haraslina, a ten przylutował z woleja. Bramkarz uratował Belgię!

6
2
2
1
38'

Duda z rzutu rożnego do nikogo. Próbowali wyjść z piłką Belgowie. Nie udało się.

1
3
1
2
1
36'

De Bruyne na głowę Onany, a ten prosto w ręce Dubravki.

2
4
1
1
1
34'

De Bruyne świetnie do Doku, który szukał dośrodkowania. Wywalczył rzut rożny.

3
32'

W odpowiedzi przymierzył Trossard. Trafił w Vavro.

2
2
1
3
31'

Z półobrotu uderzył z 18 metrów Bozenik. Piłka w rękach Casteelsa.

3
2
1
2
2
31'

Klepali sobie teraz Belgów przed ich polem karnym Słowacy. Ostatecznie wrzutka Hancko zablokowana.

6
2
1
2
1
29'
6
2
2
29'

Naprawdę imponować mogą Słowacy. Spokojnie przerywają próby ataków i sami potrafią groźnie skontrować.

5
3
1
27'

Pekarik brzydko zaatakował Trossarda. Sędzia starego Słowaka tym razem oszczędził.

4
2
26'

Problemy z kreacją mają Belgowie. Jedyne szanse mają w zasadzie tylko po złym wyprowadzaniu piłki przez Słowaków.

6
5
3
2
1
24'

Trzeba im jednak oddać, że w ostatnim czasie dłużej są przy piłce. Belgowie w szoku, jak Bednarek z Senegalem.

8
5
2
3
3
22'

Panikują Słowacy przy pressingu Belgów, ale póki co kończy się to bez konsekwencji.

10
3
3
2
2
21'

Obciął się teraz Dubravka pod presją De Bruyne i podał pod nogi Trossarda. Zawodnika Arsenalu z prezentu nie skorzystał.

4
5
3
7
3
20'

Nie tym razem, wybronili się po swoim stałym fragmencie Belgowie.

5
3
1
3
20'

Aut dla Belgii pod własnym polem karnym. To może być okazja dla rywala.

6
1
1
1
3
18'

Belgowie niby przeważają, ale zagrożenia nie stwarzają.

3
7
1
1
2
16'

Doku zbiegał z boku i uderzył na bramkę. Strzał zablokowany.

10
2
2
15'

Urywał się lewą stroną Haraslin, do piłki nie doszedł, ale to kolejny sygnał ostrzegawczy dla Belgów.

5
3
2
13'

Poszkodowany posłał lagę na Roberc..., wróć. Na Lukaku. Za mocno, za wysoko, na aut bramkowy.

3
7
1
2
2
13'

Pekarik sfaulował De Bruyne blisko pola karnego. Szansa na dośrodkowanie.

4
3
1
2
11'

Duda dośrodkował z rzutu wolnego, Słowacy chcieli pograć jeszcze w polu karnym, ale sędzia wyjaśnił ich spalonym.

8
6
1
3
2
9'

Belgowie dostali niespodziewanego gonga. Czekamy na ich reakcję.

13
3
4
7'

Doku tym razem niczym... Hmm? Jan Bednarek? Bartosz Salamon? Mariusz Jop? Fatalnie podał w swoje pole karne, piłkę przejęli Słowacy, a na bramkę uderzył Kucka. Casteels pierwszą próbę odbił, ale wobec dobitki Schranza był już bezradny. Niespodzianka we Frankfurcie!

61
32
7
2
4
6'

Haraslin mknął do długiego podania na lewe skrzydło, lecz jedyne, co wywalczył, to aut dla rywala.

1
5'

Belgowie dłużej przy piłce. Jedną szansę już stworzyli i szukają kolejnych okazji.

2
1
3'

Ludzie złoci! Doku włączył się Turbo Grosik i przebiegł kilkadziesiąt metrów. Piłka trafiła do De Bruyne, który nieczysto w nią trafił, z bliska dobijał jeszcze Lukaku, ale Dubravka instynktownie interweniował!

6
6
1'

Piłka trafiła do Dubravki, De Bruyne przypressował i Belgowie wywalczyli rzut z autu.

2
1
2
1'