Rumunia. Schodzi: Andrei Ratiu. Wchodzi: Deian Sorescu.

Andrei Ratiu #2
3
3
89'

Akcja Romelu Lukaku zakończona płaskim uderzeniem. Poradził sobie z powstrzymaniem piłki Florin Nita! Prawdopodobnie napastnikowi reprezentacji Belgii ponownie nie uda się strzelić gola.

3
3
2
2
85'

Zeszło powietrze z reprezentantów Rumunii, którzy zostali znokautowani drugim ciosem.

4
2
1
3
5
81'
ZMIANA

Rumunia. Schodzi: Denis Dragus. Wchodzi: Denis Alibec.

Denis Dragus #19
2
1
1
1
3
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Koen Casteels.

W 80. minucie już nikt nie odebrał Belgom radości z prowadzenia 2:0. Cała akcja bramkowa faworyta była złożona z dwóch kopnięć. Koen Casteels wykonał wykopnięcie przez 80 metrów, a piłka została przepuszczona przez Romelu Lukaku za plecy Radu Dragusina. Kevin De Bruyne znalazł się w dobrym miejscu i czasie, zachował się sprytnie i pokonał Florina Nitę płaskim strzałem.

30
19
5
5
10
76'
ZMIANA

Belgia. Schodzi: Arthur Theate. Wchodzi: Zeno Debast.

1
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu Rumunom.

2
4
2
5
2
72'
ZMIANA

Belgia. Schodzi: Youri Tielemans. Wchodzi: Orel Mangala.

70'

Druga połowa jest dość wyrównana. Belgia nie przestaje atakować, ale Rumunia zaczęła groźnie odpowiadać. Od początku spotkania było 27 strzałów, ale tylko jeden z nich - Youriego Tielemansa - okazał się skuteczny.

3
1
1
67'
ZMIANA

Rumunia. Schodzi: Valentin Mihaila. Wchodzi: Ianis Hagi.

Valentin Mihaila #13
1
1
2
16
3
67'
ZMIANA

Rumunia. Schodzi: Marius Marin. Wchodzi: Darius Olaru.

Darius Olaru #14
Marius Marin #6
2
2
65'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marius Marin za zatrzymanie ataku przeciwnika faulem.

Rumunia
1
1
4
13
63'

W 63. minucie Romelu Lukaku dołożył jeszcze jeden rozdział do historii rozczarowań w Euro 2024. Tym razem cieszył się z pokonania bramkarza Rumunii w sytuacji sam na sam, ale bramka została anulowana po wideo weryfikacji z powodu nieznacznego spalonego w momencie genialnego podania prostopadłego Kevina De Bruyne.

5
4
2
3
2
60'

Żółtą kartkę otrzymał Nicusor Bancu za faul na połowie przeciwnika.

9
58'

Romelu Lukaku strzelił w bramkarza po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne z rzutu wolnego. Zabrakło energii w uderzeniu napastnika znanego między innymi z angielskich oraz włoskich stadionów, co ułatwiło zadanie Florinowi Nicie.

2
2
1
1
2
56'
ZMIANA
55'

Kevin De Bruyne oddał po przerwie dwa uderzenia. Drugie z nich było celne, ale w bramkarza! Florin Nita ustawił się w odpowiednim miejscu i nie dał się zaskoczyć kopnięciem z kilkunastu metrów.

1
54'

W ostatnim fragmencie dwa ostre przewinienia na Kevinie De Bruyne oraz Janie Vertonghenie, jednak bez napomnienia żółtym kartonikiem od Szymona Marciniaka.

2
51'

Kolejne podanie na wolne pole do Jeremy'ego Doku, którego dośrodkowanie zostało strącone palcami przez Florina Nitę. Zabrakło reprezentanta Belgii zdolnego do zakończenia ataku uderzeniem.

1
1
48'

Po przerwie Rumunia starała się zagrać odważniej i nie statystować w zderzeniu z Belgią. Było uderzenie Dennisa Mana w Koena Casteelsa, a także szarża indywidualna Valentina Mihaili.

1
1
3
1
1
47'

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Szymon Marciniak zakończył pierwszą połowę przy zasłużonym prowadzeniu 1:0 Belgii. Polak debiutuje w Euro 2024, więc na pierwszy występ musiał trochę poczekać. Przed zmianą stron nie musiał rozstrzygać w żadnej trudnej sytuacji, spokojnie panował nad wydarzeniami.

10
1
2
2
1
45'

Doliczona minuta.

2
2
2
2
2
42'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Belgia ma zdecydowaną przewagę pod względem posiadania piłki, a Rumunia szuka dogodnego momentu do przeprowadzenia kontrataku.

5
5
4
5
6
39'

Koen Casteels nie pozwolił na zakończenie strzałem akcji Denisa Dragusa. Do końca czujnie obserwował napastnika reprezentacji Rumunii i w decydującym momencie rzucił się pod jego nogi.

3
4
3
3
3
37'

Dennis Man sprawdził strzałem po ziemi Koena Casteelsa. Piłka wpadłaby do bramki Belgii przy bliższym słupku, gdyby nie interwencja skoncentrowanego bramkarza.

4
4
3
3
3
35'

Żółtą kartkę otrzymał Dodi Lukebakio za faul na Denisie Dragusie.

6
4
3
3
6
34'

Podanie Youriego Tielemansa do Jeremy'ego Doku, którego uderzenie zostało zablokowane. Kevin De Bruyne miał możliwość wykonania kolejnego rzutu rożnego, a jego płaskie dośrodkowanie zostało unieszkodliwione przez Rumunię.

3
3
3
3
3
31'

W 31. minucie Jeremy Doku sprawdził kolejnym strzałem celnym Florina Nitę, więc przewaga Belgii jest miażdżąca. Do tego punktu meczu Koen Casteels musiał wysilić się tylko raz i sparował piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu głową Radu Dragusina.

4
4
3
3
3
30'

Dwa kwadranse spotkania za drużynami i jak dotąd tylko reprezentacja Belgii przeprowadziła skuteczny atak.

5
4
3
3
3
27'

Wymiana podań i płaskie dośrodkowanie Timothy'ego Castagne'a. Ciasno ustawieni reprezentanci Rumunii wyekspediowali piłkę, jednak raz jeszcze nie zdołali się dłużej utrzymać w jej posiadaniu.

3
2
2
2
2
24'

Korner po zablokowanym dośrodkowaniu Kevina De Bruyne. Sam zawodnik Manchesteru City zabrał się za wykonanie stałego fragmentu gry, jednak wrzucił piłkę prosto w rękawice Florina Nity.

4
3
3
3
3
23'

Pierwsza połowa spotkania za półmetkiem.

3
2
2
2
2
20'

Przewinienie Youriego Tielemansa na Razvanie Marinie. Była możliwość zaskoczenia Belgii z rzutu wolnego, ponieważ piłka została ustawiona kilkanaście metrów od narożnika pola karnego. Po wrzutce Belgia nie pozwoliła na zakończenie stałego fragmentu gry strzałem.

2
2
2
2
3
18'

Kompletnie nieudane uderzenie Amadou Onany zza pola karnego. Piłka nie siadła wygodnie na stopie pomocnika i zakończyła lot w rękawicach Florina Nity. Po chwili kolejna szansa na podwyższenie prowadzenia i bramkarz Rumunii interweniował efektownie po próbie Dodiego Lukebakio.

4
4
4
4
4
15'

Po kwadransie spotkania bliżej zdobycia kompletu punktów jest Belgia.

6
5
3
4
3
14'

Belgia pozostała w posiadaniu piłki po zdobyciu prowadzenia, a gra toczy się na jej warunkach. Romelu Lukaku świetnie obrócił się z przeciwnikiem na plecach, ale kolejny, sunący wślizgiem obrońca nie pozwolił przymierzyć w bramkę Florina Nity. W ostatnim momencie Rumun nie pozwolił na podwojenie prowadzenia Belgii.

3
3
2
3
2
11'

Arthur Theate próbował uruchomić podaniem rozpędzonego Jeremy'ego Doku. Rumunia nie pozwoliła na oddanie kolejnego uderzenia, ponieważ interweniowała blisko narożnika własnego pola karnego. Po chwili ponowienie ataku Belgii i blokowany strzał.

2
2
2
2
2
8'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Dodiego Lukebakio.

4
2
2
2
2
7'

Florin Nita poradził sobie z poskromieniem dośrodkowania. Blisko bramkarza reprezentacji Rumunii nie było grasującego w polu karnym Romelu Lukaku.

1
1
3
1
1
5'

Radu Dragusin niebezpiecznie główkował po dośrodkowaniu Mariusa Marina. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale nie wpadła do siatki. To konsekwencja interwencji czujnego Koena Casteelsa.

3
3
2
2
1
2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Youri Tielemans. Asystował mu Romelu Lukaku.

Była dopiero 2. minuta i wszystko się zmieniło. Belgia strzeliła pierwszego gola w turnieju, a Rumunia pierwszego straciła. Youri Tielemans odebrał piłkę w centrum boiska i pognał za akcją. Futbolówka przeszła jeszcze przez Dodiego Lukebakio oraz Romelu Lukaku zanim została kopnięta zza linii pola karnego prosto do siatki.

18
12
3
5
10
2'

Belgia w czarno-czerwonych strojach z żółtymi elementami. Z kolei Rumunia w żółtych koszulkach, spodenkach oraz getrach z niebieskimi wstawkami.