Zakończony

Gruzja

90+7'

Gol! Strzelił Kerem Akturkoglu.

Bramka w doliczonym czasie. Rajd przez prawie całe boisko zakończony strzałem do pustej siatki. 3:1!

22
9
12
11
17
90+3'

Akcja Chwiczy Kwaracchelii zakończona strzałem Georgesa Mikautadze. Mert Gunok nie ruszył się z miejsca na linii bramkowej, ale miał szczęście. Nieznaczne pudło!

5
2
7
11
7
90+1'

Turcja. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Salih Ozcan.

89'

Gruzja. Schodzi: Anzor Mekvabishvili. Wchodzi: Sandro Altunashvili.

2
89'

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Calhanoglu za faul w centrum boiska.

3
2
1
2
89'

Ile doliczy sędzia?

5
87'

Od razu po podwójnej zmianie akcja rezerwowych reprezentacji Turcji. Niewiele zabrakło podopiecznym Vincenzo Montelli do zamknięcia meczu. Uratowali się Gruzini i jeszcze pozostają w kontakcie z przeciwnikami.

2
85'

Turcja. Schodzi: Kenan Yildiz. Wchodzi: Kerem Akturkoglu.

Kenan Yildiz #19
1
85'

Turcja. Schodzi: Mert Muldur. Wchodzi: Zeki Celik.

82'

Przerwa w grze była spowodowana problemem ze zdrowiem Chwiczy Kwaracchelii.

2
79'

Turcja. Schodzi: Kaan Ayhan. Wchodzi: Merih Demiral.

79'

Turcja. Schodzi: Arda Guler. Wchodzi: Yusuf Yazici.

75'

Już tylko kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

3
73'

Gruzja. Schodzi: Giorgi Chakvetadze. Wchodzi: Zuriko Davitashvili.

Zuriko Davitashvili #9
Giorgi Chakvetadze #10
2
73'

Gruzja. Schodzi: Heorhij Citaiszwili. Wchodzi: Luka Lochoshvili.

Luka Lochoshvili #14
2
71'

Dopiero niebawem pierwsze roszady w reprezentacji Gruzji.

2
1
69'

Gruzja ponownie próbowała doprowadzić do remisu, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce!

6
2
2
65'

Gol! Strzelił Arda Guler. Asystował mu Kaan Ayhan.

W piłkarskim przeciąganiu liny Turcja zdobyła gola na 2:1. Dokonała tego w 65. minucie. Ponownie dzięki pięknemu strzałowi zza pola karnego. Akcja została zainicjowana odebraniem piłki Chwiczy Kwaracchelii i trafiła ona pod nogi Ardy Gulera. Ten ułożył ją sobie na lewej stopie i pokonał Giorgiego Mamardaszwiliego efektownym kopnięciem w kierunku okienka.

13
8
4
8
17
64'

Raz jeszcze ulewa ponad stadionem.

3
5
7
2
63'

Wyrównana gra również na początku drugiej połowy. Turcja przeważa w posiadaniu piłki, ale nie można powiedzieć, że jest groźniejsza od niedoświadczonego przeciwnika. Gruzja potrafiła zagrozić kontratakami Chwiczy Kwaracchelii czy Heorhija Citaiszwiliego.

4
2
1
1
60'

Godzina meczu za obiema drużynami.

3
6
3
1
2
57'

Mocne uderzenie Hakana Calhanoglu z rzutu wolnego. Poradził sobie Giorgi Mamardaszwili. Bramkarz reprezentacji Gruzji miał szczęście, że zawodnik Interu Mediolan huknął dokładnie w zajmowane przez niego miejsce między słupkami.

1
1
4
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Solomon Kwirkwelia za ostre przewinienie na Ardzie Gulerze.

4
1
2
2
3
52'

Podanie Chwiczy Kwaracchelii do Georgesa Mikautadze. Zdobywca gola opanował piłkę prawie w samym środku pola karnego, ale nadział się strzałem na dwóch rozpaczliwie interweniujących obrońców.

2
1
1
1
3
50'

Heorhij Citaiszwili ma dużą ochotę na strzelenie gola, jednak a to brakuje mu dokładności, a to, tak jak przed momentem, kopnął piłkę prosto w Merta Gunoka.

2
1
1
1
1
48'

Turcja rozpoczęła drugą połowę podobnie jak pierwszą. Ponownie podopieczni Vincenzo Montelli są w rozegraniu na połowie przeciwnika. Z kolei Gruzini przesuwają się w głębokiej obronie.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

komentarz

Całkiem energiczna i momentami zaskakująca zwrotami akcji pierwsza połowa zakończyła się remisem. Na początku Gruzini wyglądali na speszonych debiutem, ale po anulowaniu trafienia Kenana Yildiza, to oni byli bliżej zdobycia drugiego gola.

4
1
1
1
45'

Doliczona minuta.

1
43'

Przeżyjmy to jeszcze raz. Tak padła pierwsza, widowiskowa bramka.

3
42'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Gruzja jest coraz groźniejsza, a przed momentem starała się zdobyć prowadzenie za pomocą akcji z wykorzystaniem Chwiczy Kwaracchelii.

2
1
1
38'

Po wyrównaniu była szansa na drugiego gola Gruzji. Nie wykorzystał jej również znany z polskich boisk Heorhij Citaiszwili.

2
3
1
2
1
35'

Żółtą kartkę otrzymał Abdulkerim Bardakci za faul na Georgesie Mikautadze.

5
32'

Gol! Strzelił Georges Mikautadze. Asystował mu Giorgi Kochorashvili.

Na boisku dzieje się coraz więcej i w 32. minucie Gruzja doprowadziła do remisu 1:1. Georges Mikautadze przyczaił się blisko bramki Merta Gunoka i pokonał go płaskim uderzeniem z bliska. Giorgi Koczoraszwili urwał się przeciwnikom i dostarczył piłkę napastnikowi w idealnym momencie.

7
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania Heorhij Citaiszwili oddał mocne uderzenie w bramkę Turcji! Na wyrównanie nie pozwolił Mert Gunok.

2
1
3
2
4
27'

Krótko po zmianie wyniku, Kenan Yildiz oddał strzał z bliska do bramki Gruzji, ale nie podwyższył prowadzenia. To dlatego, że sędziowie na VAR-ze dojrzeli spalonego i nakazali Facundo Tello anulowanie gola.

5
4
1
4
3
25'

Gol! Strzelił Mert Muldur.

Kiedy gra zdawała się wyrównywać, okazało się, że Turcja uśpiła przeciwnika przed niszczycielskim natarciem. Po prostu piękne uderzenie na 1:0 oddał Mert Muldur w 25. minucie. Gruzini rozprawili się z dośrodkowaniem, ale tylko pozornie, ponieważ wybili piłkę na stopę Merta Muldura. Ten nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i perfekcyjnie przymierzył z powietrza pod poprzeczkę.

20
8
6
7
12
23'

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

2
3
2
2
3
21'

Przyblokowane uderzenie Hakana Calhanoglu nie stanowiło dużego zagrożenia dla Giorgiego Mamardaszwiliego. Zatrudnienie bramkarza reprezentacji Gruzji utrudniło złe przyjęcie piłki. Później Hakan Calhanoglu musiał ścigać się z defensorem o szybsze kopnięcie futbolówki.

1
1
1
1
1
18'

Lasza Dwali, Otar Kakabadze i spółka z obrony reprezentacji Gruzji jakby opanowali sytuację na własnej połowie boiska. Przez chwilę debiutanci mieli możliwość spokojniejszego wymienienia podań.

2
1
1
15'

Energiczny, ale bezbramkowy kwadrans za zespołami.

2
1
3
1
1
13'

Chwicza Kwaracchelia powrócił do obrony i nie pozwolił Turkom na rozegranie kolejnego ataku na boku boiska. Po chwili jednak formalni gospodarze ponowili akcję i poczęstowali pierwszym strzałem celnym Giorgiego Mamardaszwiliego.

2
2
1
2
1
10'

Turcja przeważała od początku meczu, a w 10. minucie Kaan Ayhan był centymetry od zdobycia prowadzenia. Bramkarz Gruzji tylko odprowadził piłkę z przerażeniem w oczach, a trafiła ona w słupek po kopnięciu tuż zza linii pola karnego.

3
2
2
2
1
9'

Rozegranie Turcji na połowie przeciwnika. Formalni gospodarze ponownie zdecydowali się na sprawdzenie obrony przeciwnika dośrodkowaniem.

1
2
6'

Głośne reakcje kibiców reprezentacji Turcji pozwalają od razu rozpoznać, która drużyna jest w posiadaniu piłki. Na samym początku spotkania nieco groźniejsi podopieczni Vincenzo Montelli. Akurat przed momentem Turcja miała rzut rożny. Po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu główkował niedokładnie Kaan Ayhan.

2'

Turcja w czerwonych koszulkach i spodenkach z białymi elementami. Z kolei Gruzja w strojach z przeważającą bielą, a także czerwonymi oraz czarnymi wstawkami.