Końcówka spotkania. Młodzi Słowacy, tak jak starzy Słowacy, raczej nie wyróżniają się piłkarskimi atutami.

Słowacja U-17. Schodzi: M. Turansky. Wchodzi: M. Hlavaty.

schodzi Schodzi
M. Turansky #2
2
82'

Poradzili sobie Polacy z kolejnym dośrodkowaniem. Chyba nie ma innego pomysłu na atakowanie w słowackim zespole.

5
3
81'

Zmiennicy Rafała Lasockiego dodali kolorytu atakom reprezentacji Polski. Stanisław Gieroba już strzelił swojego gola, może jeszcze dołoży bramkę inny zmiennik.

2
2
79'

Słowacja U-17. Schodzi: J. Pira. Wchodzi: D. Valko.

D. Valko #9
J. Pira #18
75'

Polska U-17. Schodzi: M. Szczepaniak. Wchodzi: F. Baniowski.

F. Baniowski #11
M. Szczepaniak #7
2
74'

Włosi doprowadzili do remisu 1:1 ze Szwecją. Przy aktualnych wynikach Polska wejdzie do ćwierćfinału.

15
9
73'

Słowacja już chyba bez animuszu do atakowania. Wiadomo, że nie odrobi strat, a nawet zdobycie gola honorowego w meczu i w turnieju będzie skomplikowanym zadaniem.

2
2
69'

Polska U-17. Schodzi: D. Mazurek. Wchodzi: B. Mazurek.

B. Mazurek #8
D. Mazurek #17
3
2
69'

Polska U-17. Schodzi: M. Dziewiatowski. Wchodzi: M. Wroblewski.

M. Wroblewski #14
M. Dziewiatowski #4
1
1
1
68'

Początek drugiej połowy był najlepszym fragmentem w grze Słowacji, ponieważ nacisnęła kilkoma atakami. Efekt był jednak żaden i z czasem Polska odzyskała kontrolę nad wydarzeniami.

3
1
67'

Gol! Strzelił S. Gieroba. Asystował mu M. Szczepaniak.

Do podwyższenia wyniku na 4:0 niezbędne było wprowadzenie zawodników z ławki rezerwowych. W 67. minucie Stanisław Gieroba przeprowadził skuteczny rajd po połowie przeciwnika zakończony strzałem do bramki. Zmiennik wykorzystał niechlujne zachowanie Słowaków, którzy dwa razy pogubili się z piłką pod nogami.

1
67'

Polska U-17. Schodzi: O. Pietuszewski. Wchodzi: S. Gieroba.

O. Pietuszewski #9
66'

Polska U-17. Schodzi: J. Adkonis. Wchodzi: I. Brzyski.

I. Brzyski #19
J. Adkonis #10
1
1
62'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

1
1
3
60'

Godzina meczu za zespołami. Sytuacja wróciła do normy, ponieważ Polska ponownie zaczęła groźniej atakować po ospałym początku drugiej części. Jedna z prób została poskromiona przez Sebastiana Zajaca, a druga - Dawida Mazurka była niedokładna.

2
1
58'

Słowacja U-17. Schodzi: K. Strucka. Wchodzi: N. Udvaros.

N. Udvaros #19
K. Strucka #6
1
58'

Słowacja U-17. Schodzi: M. Bacik. Wchodzi: D. Osman.

D. Osman #14
M. Bacik #20
1
55'

Szwecja zdobyła prowadzenie w równolegle rozgrywanym meczu z Włochami. Biało-Czerwoni wypadli z miejsca premiowanego awansem.

6
6
52'

We własne pole karne wrócił Mateusz Dziewiatowski i nie pozwolił Słowakom na zakończenie dośrodkowania kolejnym uderzeniem.

1
1
50'

Polska pozwala przeciwnikom na wymienianie podań po powrocie z szatni na boisko. Słowacja miała jedną szansę na poprawienie wyniku po zmianie stron, ale jej nie wykorzystała.

3
2
1
2
48'

Słowacja, po jednej zmianie personalnej, próbuje naprawić wynik. Była szansa na gola, ponieważ Samuel Kovacik główkował obok bramki po dośrodkowaniu.

1
1
2
czas Druga połowa
46'

Słowacja U-17. Schodzi: T. Daniel. Wchodzi: S. Misiak.

komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

3
1
komentarz

Trzy gole strzelone, zero straconych. Dominacja Polski potwierdzona odpowiednim wynikiem. W wirtualnej tabeli Biało-Czerwoni są aktualnie na miejscu premiowanym awansem.

16
7
1
45'

5
4
1
45'

Gol! Strzelił M. Izunwanne. Asystował mu D. Sarapata.

Przed przerwą Polska dołożyła gola na 3:0 strzałem Michaela Izunwanne. Napastnik skompletował dublet sytuacyjnym uderzeniem. Znalazł się w dobrym miejscu i czasie, żeby opanować piłkę po strzale Dominika Sarapaty. Całe zamieszanie po wrzucie z autu, więc wariant a la Puszcza Niepołomice.

1
41'

Słowacja miała rzut wolny blisko pola karnego za przewinienie Dawida Szwieca. Mocne uderzenie zostało zatrzymanie głową przez Bartosza Krieglera.

1
1
40'

Pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Sebastian Zajac poradził sobie z wyłapaniem dośrodkowania.

1
1
1
1
38'

Polska nie przestaje atakować. W jednej z sytuacji interweniował mocno rozgrzany Sebastian Zajac. Kolejne dwie szarże przeprowadził Michael Izunwanne.

2
36'

Jakub Adkonis huknął z rzutu wolnego, jednak dokładnie w miejsce zajmowane przez Sebastiana Zajaca między słupkami.

4
1
34'

Żółtą kartkę otrzymał T. Daniel za kolejne przewinienie na Oskarze Pietuszewskim.

4
5
3
2
34'

Ponad dwa kwadranse meczu bez zapierających dech w piersiach ataków reprezentacji Słowacji.

4
1
1
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał K. Strucka za faul na Oskarze Dziewiatowskim.

4
7
30'

Gol! Strzelił O. Pietuszewski. Asystował mu M. Szczepaniak.

30. minuta przyniosła gola na 2:0 dla Polski. Zabawił się Oskar Pietuszewski, który strzelił trochę w stylu Zlatana Ibrahimovicia. Uderzył tyłem buta prosto do bramki Sebastiana Zajaca. Generalnie akcja Biało-Czerwonych była efektowna. Zaczęła się crossowym podaniem Michaela Izunwanne w pole karne, a stamtąd dośrodkował Mateusz Szczepaniak.

Polska U-17
Asysta:
30
10
2
1
29'

Zaatakował na miarę rzutu rożnego Dominik Sarapata. Po niezłej wrzutce spod chorągiewki było uderzenie Kacpra Potulskiego. Zabrakło dokładności do podwojenia zaliczki.

3
2
27'

Oglądamy gola!

25'

Przerwa na napoje po jałowym fragmencie meczu.

1
19'

Polska dwukrotnie zatrzymała zbierających się do przeprowadzenia kontrataku przeciwników. Mateusz Dziewiatowski dostał ostrzeżenie od sędziego Davida Fuxmana. W razie kolejnego, równie agresywnego przewinienia, będzie napomnienie żółtym kartonikiem.

2
1
1
4
16'

Nieudany atak reprezentacji Słowacji na rozpoczęcie drugiego kwadransa spotkania. Wznowienie od bramki zostało przyznane Mateuszowi Jeleniowi.

5
1
14'

Polska może pilnować wyniku i szukać sposobu na jego podwyższenie.

6
1
11'

Gol! Strzelił M. Izunwanne. Asystował mu O. Pietuszewski.

Polska pozostała aktywniejsza w ofensywie i w 11. minucie zdobyła prowadzenie 1:0. Michael Izunwanne wybiegł sam na sam z Sebastianem Zajacem i choć jest młodym zawodnikiem, to zachował się jak profesor. Napastnik oddał miękkie, techniczne uderzenie w sam narożnik bramki. Ważną rolę odegrał również Oskar Pietuszewski, który z powodzeniem powalczył o piłkę blisko linii pola karnego.

1
10'

Walka w centrum boiska. W pierwszych 10 minutach nie było strzału, który zmusiłby do akrobacji między słupkami Mateusza Jelenia, albo Sebastiana Zajaca. Akurat przed momentem interweniował bramkarz Polski, ale chodziło o złapanie dośrodkowania.

3
2
8'

Mateusz Dziewiatowski z powodzeniem w obronie i nie pozwolił przeciwnikom na zagrożenie bramce Mateusza Jelenia.

2
5'

Podopieczni Rafała Lasockiego przeprowadzili pierwsze w meczu niebezpieczne ataki. Było groźne wstrzelenie pod bramkę Sebastiana Zajaca, jednak zabrakło wykończenia. Był też rzut wolny na wysokości pola karnego przeciwnika, jednak dośrodkowanie było dalekie od perfekcjnego.

2
1
2'

Pora na rozpoczęcie rywalizacji. Nie ma problemu z rozpoznaniem obu jedenastek. Polska w białych koszulkach i getrach, a do tego w czerwonych spodenkach. Z kolei Słowacja na niebiesko z białymi elementami.

8
3
2
czas Start meczu
16:56

Hymny narodowe na prawie pustym stadionie.

16:38

Polska ma za sobą porażkę 0:2 z Włochami i remis 2:2 ze Szwecją w mistrzostwach Europy do lat 17. Z punktem znalazła się na trzecim miejscu w tabeli, ale zachowuje szansę na wejście do ćwierćfinału. Będzie do wykorzystania w trzecim spotkaniu przeciwko Słowacji, która również ugrała punkt we wcześniejszych dwóch kolejkach.