Lisy trzymają piłkę bardzo daleko od własnej bramki i odliczają cenne sekundy.

ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Christian Fuchs.

Leicester City
85'

Marc Albrighton kapitalnie zagrał w pole karne do Vardy'ego, ale ten miał już bardzo ostry kąt i jego strzał obronił Fraser Forster.

84'

Wes Morgan zablokowany przy próbie mocnego strzału z 15 metrów.

81'

Gospodarze czyhają na kontry, ale są groźniejsi niż mające inicjatywę Southampton.

79'
ZMIANA

Leicester. Schodzi: Riyad Mahrez. Wchodzi: Demarai Gray.

77'

Technicznie sprzed pola karnego uderzył Riyad Mahrez. Zbyt lekko, by zaskoczyć Forstera.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Tadić.

Southampton FC
71'

Jak to nie wpadło?! Po podaniu Vardy'ego Danny Simpson uderzał z kilku metrów, ale posłał piłkę dokładnie tam, gdzie stał Fraser Forster!

70'

Z ostrego kąta mocno strzelił Ryan Bertrand, jednak trafił tylko w boczną siatkę.

68'

Gospodarze nieco opanowali sytuację. Nie atakują, ale też nie dopuszczają do większego zagrożenia pod bramką Schmeichela.

62'

Christian Fuchs oddalił zagrożenie po groźnej centrze Tadicia z lewego skrzydła.

61'

Mogło być 2:0! Bardzo niefortunnie interweniował na 15. metrze Jose Fonte, wyszedł z tego strzał pod poprzeczkę i z najwyższym trudem piłkę odbił Fraser Forster!

1
59'

Przed polem karnym Jamie Vardy efektownie odegrał piętą do Okazakiego, jednak Japończyk nie opanował piłki. Oglądamy mało klarownych sytuacji.

1
56'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

55'

Znów dobry okres w wykonaniu Świętych, Leicester skupione głównie na defensywie.

1
51'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Danny Drinkwater.

1
51'

Bardzo dobrze z rzutu wolnego z narożnika boiska dośrodkował Steven Davis, ale obrona Lisów wyszła z opresji.

48'

Nieco za głęboko z prawego skrzydła dośrodkował Riyad Mahrez, w efekcie Jamie Vardy nie sięgnął piłki i złapał ją Fraser Forster.

46'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Victor Wanyama.

1
46'

Początek drugiej połowy.

46'
ZMIANA
45'

Doliczona 1 minuta.

43'

Jeśli Lisy wygrają, to nad drugim w tabeli Tottenhamem będą mieć już siedem punktów przewagi.

42'

Southampton próbuje odpowiedzieć. Goście przyjęli mocny cios, tracąc gola w okresie, w którym mieli wyraźną przewagę.

38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Wes Morgan. Asystował mu Christian Fuchs.

Atakowali Święci, ale prowadzą Lisy! Morgan kapitalnie zamknął precyzyjne dośrodkowanie Fuchsa z lewego skrzydła, po jego strzale głową piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce. Forster bez szans.

2
36'

Jeszcze jeden strzał z dystansu Świętych! Tym razem nad poprzeczką posłał piłkę Jordy Clasie.

35'

Z dystansu pod poprzeczkę huknął Jose Fonte i gospodarzy uratowała efektowna parada Schmeichela!

32'

Doskonała szansa Świętych! Sadio Mane wyszedł sam na sam ze Schmeichelem, minął go, ale przy próbie strzału trafił w Simpsona! Goście reklamowali jeszcze zagranie ręką zawodnika Lisów, jednak sędzia słusznie puścił grę.

1
29'

Z prawego skrzydła ładnie dośrodkował Cedric Soares, a Graziano Pelle, którego naciskał Robert Huth, główkował nad poprzeczką.

28'

Sprzed pola karnego strzelał (?) Christian Fuchs. Zupełnie nieudana próba, piłka poleciała obok słupka.

25'

Jordy Clasie zatrzymał kontratak Lisów, który wyprowadzał N'Golo Kante.

24'

Mecz jest dość spokojny, lider na razie nie potrafi zdominować gości.

1
20'

Nieźle z prawego skrzydła dośrodkował Graziano Pelle, piłkę pewnie złapałby Kasper Schmeichel, ale na wszelki wypadek głową wybił ją Wes Morgan.

17'

Shinji Okazaki zamykał dośrodkowanie z prawego skrzydła, znakomicie uprzedził go jednak Jose Fonte.

16'

Southampton zaczyna się odgryzać, ale nie stwarza groźnych sytuacji.

12'

Wes Morgan chciał teraz strzelić z 8 metrów, jednak zablokował go Cedric Soares.

11'

Jamie Vardy dośrodkował spod końcowej linii do Okazakiego, ale Japończyk został przyblokowany przy próbie strzału z ostrego kąta.

8'

Fraser Forster rozpaczliwie wybijał piłkę przed nadbiegającym Vardym. Przez chwilę bramkarz Świętych utykał, nie stało się jednak nic poważnego.