Zakończony
Aston Villa
90+2'

Gol! Strzelił Mikel Arteta. Asystował mu Alexis Sanchez.

Szczęśliwy gol na zakończenie sezonu! Po uderzeniu Artety piłka odbiła się od poprzeczki, trafiła w plecy leżącego brankarza i wturlała się do bramki.

90'

Arteta znakomicie obsłużył kolegę, ale Mohamed Elneny przegrał pojedynek z bramkarzem.

88'

Groźne uderzenie głową w wykonaniu Richardsa, ale Cech był na posterunku.

88'

Arsenal. Schodzi: Santi Cazorla. Wchodzi: Joel Campbell.

87'

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Mikel Arteta.

83'

Swojego gola szukał Sanchez, ale znakomicie w bramce zachował się Bunn.

80'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Hector Bellerin.

Szaleje Giroud. Francuz znakomicie wyszedł do podania Bellerina i z zimną krwią dopełnił dzieła.

78'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Mesut Oezil.

Mamy 2:0. Płąskie zagranie z lewej strony pola karnego i nadbiegający snajper uderzył pod poprzeczkę.

15:28

Tymczasem grające w dziesiątkę Newcastle zdobyło trzeciego gola! Kibice Arsenalu już fetują wicemistrzostwo. Czy nie za wcześnie?

75'

Ładna akcja Kanonierów zakończona płaskim strzałem Cazorli. Mark Bunn pewnie obronił.

74'

Akcja przeprowadzona lewą stroną pola karnego. Dogranie wzdłuż bramki zostało podbite przez jednego z obrońców, a piłka spadła na 8. metr. Mohamed Elneny huknął z woleja nad poprzeczką!

72'

Koszmarny strzał Sancheza. Zmarnowana okazja, po tym jak na 22. metrze faulowany był Cazorla.

70'

Tymczasem w Newcastle czerwona kartka dla jednego z gospodarzy i gol kontaktowy gości. Tottenham jeszcze walczy!

69'

Arsenal. Schodzi: Jack Wilshere. Wchodzi: Mohamed Elneny.

67'

Niecodzienne zdarzenie. Richards dopiero co pojawił się na murawie, a już leży. Zderzenie z Sanchezem wyglądało groźnie.

65'

Aston Villa. Schodzi: Joleon Lescott. Wchodzi: Micah Richards. Zmiana wymuszona kontuzją stopera.

62'

Przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebował Lescott.

59'

Wzdłuż całego pola karnego holował piłkę Bellerin, szukając miejsca do strzału. Na próżno. Dobra reakcja obrońców Aston Villi.

Za kogo trzymasz kciuki w tym meczu?
Arsenal Londyn
Aston Villa
55'

Gorąco pod bramka gości! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, Sanchez zgrał piłkę głową przed pole karne. Atomowy strzał Hectora Bellerina poszybował jednak wysoko nad bramką.

52'

Giroud starał się odwdzięczyć podaniem, ale Wilsheare'a znakomitym wyjściem z bramki uprzedził Bunn.

49'

Świetne podanie z głębi pola. Między dwóch obrońców wbiegł Olivier Giroud. Powinien stanąć sam na sam z bramkarzem, ale przekombinował. Zwolnił i w prosty sposób pozwolił sobie odebrać piłkę.

46'

Początek drugiej połowy.

43'

Monotonne ostatnie minuty przed przerwą. Gra toczy się głównie w środkowej strefie.

40'

Radość kibiców na Emirates Stadium. Właśnie dowiedzieli się, że Newcastle prowadzi z Tottenhamem już 2:0. Wicemistrzostwo staje się coraz bardziej realne!

39'

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Sanchez. To efekt taktycznego faulu na Coquelinie.

38'

Bardzo groźnie pod bramką Arsenalu! Ayew zrobił wielką robotę przed polem karnym i zagrał do Sinclaira. Strzał został przyblokowany, ale akcję zamykał jeszcze Leandro Bacuna. Gdyby nie świetne zachowanie w obronie Monreala, mielibyśmy remis.

33'

Kolejny raz Sanchez! Piłkarz Kanonierów odebrał piłkę Lydenowi, wpadł w szesnastkę i zagrał do Wilshere'a. Powinno być 2:0, ale tylko boczna siatka po uderzeniu Anglika.

32'

Fantastyczny drybling Sancheza! Chilijczyk łatwo ograł dwóch rywali i ściął do środka, kończąc akcję strzałem po długim rogu. Zabrakło pół metra.

30'

Piękna wymiana piłki w polu karnym między Oezilem, a Giroud. Grali na jeden kontakt, ale finalne prostopadłe podanie okazało się zbyt mocne.

28'

Prosty błąd Lescotta przyniósł gospodarzom korner. Cazorla dośrodkował jednak zbyt krótko i piłkę wybił rywal, stojący przy krótkim słupku.

25'

Totteham Hotspur niespodziewanie przegrywa 0:1 na boisku zdegradowanego już Newcastle. Przy aktualnym wyniku Arsenal skończyłby sezon jako wicemistrz!

22'

Indywidualna szarża Sancheza. Chilijczyk dość łatwo został jednak zablokowany.

20'

Początek meczu, wskazywał na mnóstwo okazji pod bramką gości, ale teraz Arsenal wyraźnie spuścił z tonu. Mało się dzieje.

18'

Korner dla przyjezdnych. Piłka odchodząca od bramki, ale Cech zdecydował się na interwencję na przedpolu. Na raty, ale skutecznie.

15'

Celny, choć niezbyt silny strzał Westwooda z 23 metrów. Cech złapał piłkę bez najmniejszych problemów.

13'

W okolicach narożnika pola karnego przewracany był Francis Coquelin. Dośrodkowanie tuż przed bramkę dotarło do Paulisty, ale ten główkował prosto w ręce Bunna.

9'

Odgryzła się Aston Villa. Jordan Ayew urwał się obrońcom, ale jego zagranie wzdłuż bramki nie trafiło do żadnego z kolegów.

1
7'

Po dograniu z prawej flanki, piłkę na pierś przyjął Alexis Sanchez , ale został szybko osaczony przez obrońców i nie oddał strzału.

5'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Nacho Monreal.

Szybkie prowadzenie. Precyzyjna centra z lewej strony boiska spadła idealnie na głowę francuskiego napastnika, a ten wykończył akcję.

3'

Nie ma zaskoczenia. Arsenal zamknął rywala na jego połowie i cierpliwie rozgrywa piłkę.

15:28

Spotkanie poprowadzi Mark Clattenburg.

15:28

Olivier Giroud tego sezonu nie zaliczy do udanych. Długo miał problem z trafieniem do siatki. W dniu dzisiejszym powinno być jednak łatwiej. Aston Villa to czerwona latarnia ligi. The Villans stracili aż 72 gole, co jest najgorszym wynikiem w całej stawce drużyn.

15:28

Przed nami ostatnia kolejka Premier League. Wiemy już kto zostanie mistrzem i kto spadnie do The Championship. Trwa jednak zacięta walka o wicemistrzostwo, a także jedno miejsce w pierwszej czwórce. Jednym z zainteresowanych jest Arsenal Londyn.