Jeszcze jedna centra z lewego skrzydła, ale pewnie na przedpolu łapie Robin Olsen.

7
7
5
86'

Holandia wydaje się być już zrezygnowana. Co prawda w szwedzkie pole karne co chwila posyłane są piłki "na aferę", ale od dawna nie widzieliśmy zagrożenia bramki przyjezdnych.

4
3
6
3
3
82'
80'

Szwecja już powoli może świętować. Broni się całym zespołem na własnej połowie, a Holandia ma jedynie 10 minut na strzelenie 5 goli.

9
8
1
2
1
77'

Dość przypadkowo piłka znalazła się w polu karnym gości, ale właśnie na to czekał Bas Dost. Wyprzedzenie obrońcy i strzał głową... metr obok słupka.

2
2
1
4
2
76'
1
1
1
3
2
74'

Kontra Szwedów i uruchomiony na lewej flance Forsberg. Piłkarz Trzech Koron nabrał rozpędu, ale wyjechał z piłką poza boisko.

1
1
2
2
2
71'

Holandia. Schodzi: Kenny Tete. Wchodzi: Daryl Janmaat.

2
3
1
1
2
71'
70'

Kontra Szwecji i prostopadłe podanie do Berga. Ten jednak nie szuka swojego 9. gola w tych eliminacjach. Spowolnienie gry i wycofanie piłki do kolegów. Chwilę później z 25 metrów strzela Emil Forsberg... nad poprzeczką.

2
3
2
3
2
68'

Szwecja. Schodzi: Viktor Claesson. Wchodzi: Gustav Svensson.

1
65'

Raz jedną raz drugą stroną próbują gospodarze. Żadna piłka jednak nie dociera do adresata.

2
2
1
1
2
63'

Prostopadła piłka do Babela, ale szybki wybieg z bramki Olsena i po strachu.

1
1
1
1
61'

Szwecja stara się uspokoić i spowolnić grę, ale gospodarze jeszcze wierzą i nie składają broni. Po przerwie akcje Holandii cechuje jednak duży chaos.

1
3
1
1
1
58'

Sebastian Larsson wysoko zacentrował z prawej strony boiska. W polu holenderskim polu karnym było trzech jego kolegów, ale piłka w powietrzu całym obwodem minęła linię końcową.

1
1
1
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Mikael Lustig. Za grę na czas.

1
1
2
2
3
53'

Ładnie pograli piłką Holendrzy przed szwedzkim polem karnym. Podanie na lewą stronę, ale centra Ake łatwo zablokowana.

1
1
1
1
1
50'

I kolejne zgranie głową w "szesnastce" gości. Tym razem Vilhena w kierunku Dosta, ale ponownie szybszy Olsen.

1
1
1
1
1
48'

Zgranie głową w kierunku Wijnalduma, ale ten dobrze zastawiony przez Lindelofa i piłka u bramkarza.

1
1
1
46'

Holandia. Schodzi: Vincent Janssen. Wchodzi: Bas Dost.

1
1
2
1
46'

Zaczynamy grę po przerwie. Holendrzy potrzebują jeszcze 5 goli.

2
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

5
3
5
6
5
43'

Żółtą kartkę otrzymał Daley Blind. Faul w środku boiska na Bergu.

1
2
1
6
5
40'

Gol! Strzelił Arjen Robben. Asystował mu Ryan Babel.

Ależ "plomba"! Cóż za strzał Robbena z 18 metrów! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkarz Bayernu Monachium uderza bez przyjęcia, potwornie mocno, bez szans na obronę. Robin Olsen jedynie przyklęknął.

51
22
16
15
14
39'

Strzały Babela i Janssena pewnie broni Olsen. Bramkarz dobrze pilnował bliższego słupka.

3
3
3
3
3
37'

Oj, pluje sobie w brodę Kenny Tete. Prawy obrońca świetnie zamknął akcję po centrze z lewej flanki, ale w wybornej sytuacji uderzył nad poprzeczką.

1
1
1
2
1
35'

Dobra akcja Szwedów lewym skrzydłem i dośrodkowanie na 5. metr. Tam o piłkę walczyli Berg i Ake. Napastnik oddał strzał, ale zdecydowanie zbyt lekki.

3
2
1
1
1
32'

25 metrów do szwedzkiej bramki i trzyosobowy mur przed Babelem. Ten uderza technicznie i trzeba przyznać, że myli się niewiele. Wydaje się jednak, że Robin Olsen kontrolował lot futbolówki.

1
1
1
1
29'

Arjen Robben ma pretensje do sędziego. Dwukrotnie domagał się odgwizdania faulu przed polem karnym gości, ale Rosjanin był innego zdania.

1
1
1
2
4
26'

Chytre rozegranie rzutu wolnego przez Robbena, krótkie podanie i strzał. Piłka odbiła się rykoszetem od nóg jednego ze Szwedów i trafiła do Wijnalduma. 8 metrów do bramki i piłka jak na patelni, tylko czemu piłkarz Liverpoolu przysnął?!

2
2
1
1
5
22'

Holandia prowadzi 1:0. Jeszcze 6, zdaje się mówić Zlatan Ibrahimović.

11
9
5
5
5
20'

Powinno być 1:1! Po centrze z rzutu wolnego obrona gospodarzy zapomniała o kryciu i z kilku metrów główkował Marcus Berg. Nie ma jednak 9. gola szwedzkiego napastnika, bowiem uderzył prosto w Cillessena.

3
2
2
2
9
19'

Długie podanie Blinda z pominięciem środka pola. Centymetrów zabrakło Babelowi, aby dopaść do piłki przed bramkarzem.

4
5
3
4
5
16'

Gol! Strzelił Arjen Robben.

Pomocnik trafia choć nie było to wzorowe wykonanie "jedenastki". Nieudany strzał podcinką, ale przy dużym szczęściu piłka znalazła się w siatce.

46
23
14
10
15
15'

Ręką we własnym polu karnym zagrywa Victor Lindelof! Będzie rzut karny dla Holandii!

8
5
6
4
8
12'

Niecelny strzał Robbena z 17 metrów... piłka nad poprzeczką.

3
3
5
5
8
11'

Dużo przerw w grze spowodowanych cierpieniem piłkarzy. Rozpędzony Toivonen trafił barkiem w szczękę Blinda, a ten padł jak rażony piorunem. Czekamy aż dojdzie do siebie.

3
3
5
4
4
9'

Podanie w pole karne do Janssena, ale ten stał tyłem do szwedzkiej bramki, próbował się obrócić, ale odbił się od szwedzkiego stopera.

3
2
3
3
4
7'

Tonny Vilhena już ze słownym ostrzeżeniem od sędziego. Gospodarze grają zdecydowanie, często na pograniczu faulu.

2
4
3
2
3
5'

Podanie na wolne pole do Berga. Karim Rekik nie patyczkuje się i wybija piłkę w aut. Dość nerwowa reakcja obrońcy.

4
3
5
5
3
2'

Ola Toivonen zwija się z bólu 40 metrów przed bramką Holandii. To efekt przypadkowego uderzenia w brzuch. Nie widział swojego rywala Rekik.

4
2
2
3
2
19:44

Gospodarze nie zaskoczyli ubiorem i zagrają na pomarańczowo. Szwedzi też typowo dla siebie w żółto-niebieskich barwach.

1
1
2
3
3
A kogo Wy wolelibyście zobaczyć na mundialu?