Zakończony
Słowenia
90+4'

Gol! Strzelił Harry Kane. Asystował mu Kyle Walker.

Mamy gola! Anglia najprawdopodobniej jedzie na mundial! Oblak źle wyrzucił piłkę i tą przejął boczny obrońca gospodarzy. Centra przed bramkę, gdzie był Kane. Zmiana kierunku lotu futbolówki i ta przekroczyła linię bramkową.

40
26
11
13
30
90'

Sędzia doliczył aż 6 minut.

8
3
9
2
3
87'

Na wiwat z lewego narożnika pola karnego uderzył Benjamin Verbić.

4
3
5
5
3
87'

Żółtą kartkę otrzymał Andraz Struna. Faul taktyczny na lewej flance.

3
1
1
85'

Anglia. Schodzi: Raheem Sterling. Wchodzi: Michael Keane.

83'

Prostopadłe podanie do Matavza dociera do adresata, ale ten przegrywa pojedynek z Hartem! Po chwili dobitka i ponownie broni angielski bramkarz! Mamy jednak późną sygnalizację spalonego, więc grę od rzutu wolnego wznowią gospodarze.

4
3
1
80'

Gareth Southgate przywołał do linii bocznej Hendersona. Wskazówki od trenera mają w końcówce przynieść powodzenie. No zobaczymy.

5
3
1
79'

Słowenia. Schodzi: Rajko Rotman. Wchodzi: Tim Matavz.

1
76'

Napór trwa, ale Słowenia nie ma zamiaru pęknąć.

1
73'

Kontrowersyjna sytuacja. Na ziemię po starciu z rywalem padł Cesar. Wszystko działo się bez piłki, a rzekomym winowajcą był mający już żółtą kartkę John Stones. Sedzia jednak nie widział dokładnie całego zajścia i wstrzymał się ze stanowczym werdyktem.

4
4
2
1
72'

Słowenia. Schodzi: Roman Bezjak. Wchodzi: Jan Repas.

Jan Repas #19
3
1
1
69'

Rashford podaje płasko w pole karne do Sterlinga, ale ponownie jego strzał blokuje Cesar. Piłka trafia jednak do Kane'a, ale i tym razem bez powodzenia...centymetry obok słupka.

1
2
2
3
67'

Rośnie przewaga Synów Albionu. Teraz Harry Kane uderza sprzed szesnastki, ale wysoko w trybuny.

4
2
1
1
1
65'

Raheem Sterling aż otworzył usta ze zdziwienia. Jego uderzenie z 13 metrów zmierzało do siatki, ale w pozycji półszpagatau piłkę wybił Bostjan Cesar!

1
63'

Kontra Reprezentacji Anglii i sam na sam z bramkarzem wybiegł Marcus Rashford. "Podcinka" monęła już Oblaka, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

1
4
4
60'

dobre dośrodkowanie Hendersona, ale na szczęście dla Słoweńców Miha Mevlja podbił piłkę czubkiem głowy i to zmyliło Kane'a. Napastnik Tottenhamu nie opanował piłki.

1
3
2
59'

Strzał Ilicicia, ale dobrze zachował się Joe Hart.

4
2
1
58'

Zaczynają denerwować się gospodarze. Przed momentem nerwy puściły Rashfordowi, ktoremu we wznowieniu gry niesportowo przeszkadzał Struna. Sędzia wezwał piłkarzy do siebie, ale darował sobie kartki.

1
1
1
1
55'

Słowenia. Schodzi: Andraz Sporar. Wchodzi: Valter Birsa.

Andraz Sporar #11
53'

Ci, którzy liczyli, że po przerwie Anglicy szybką znajdą sposób na defensywę Słowenii mogą czuć zawód. Gospodarze grają dokładnie tak samo jak w pierwszych 45 minutach.

1
1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Rajko Rotman. Brzydki faul na Sterlingu.

Słowenia
1
48'

Postraszyła Słowenia. Centra z prawej strony boiska do zamykającego akcję Jokicia. Ten uderza głową, a piłka odbija się od ręki angielskiego obrońcy i trafia do rękawic Harta. Goście protestowali domagając się rzutu karnego, decyzja sędziego jest jednak inna.

3
1
1
1
1
46'

Początek II połowy.

4
2
1
2
1
45+1'

Wszyscy spodziewali się dośrodkowania, a tymczasem Marcus Rashford decyduje się na uderzenie. Oblak "pofrunął" w prawą stronę i odbił piłkę.

1
3
1
1
3
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Miha Mevlja. Faul na Rashfordzie przerywający kontrę.

1
1
2
1
2
44'

Żółtą kartkę otrzymał John Stones. Walczący o piłkę obrońca faulował Mevlję.

3
1
1
3
1
43'

Olbrzymi kocioł 16 metrów przed słoweńską bramką. Przedzierał się tam Rashford, ale z góry skazany był na niepowodzenie.

1
1
1
41'

Zapachniało golem dla gospodarzy. Centra na bliższy słupek zmierzała na głowę Cahilla, ale w ostatniej chwili stopera uprzedził Sporar. Kolejny korner już bez zagrożenia.

1
1
1
39'

Rotman został upomniany przez niemieckiego sędziego za celowe skrobnięcie po łydce Sterlinga.

1
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Rene Krhin. Podcięcie Hendersona.

Słowenia
1
35'

Piłka oddalona 22 metry od słoweńskiej bramki, a przy niej Kyle Walker. Krótki rozbieg i mocny strzał, ale wyraźnie nad poprzeczką.

1
1
33'

Podanie nad głowami angielskich obrońców i piłka przy nodze Verbicia. Ten był w polu karnym zupełnie sam, zagrał w ciemno na 8. metr, oddając piłkę obrońcom.

1
1
30'

Chwila przerwy w grze. Za kostkę trzyma się Kyle Walker, ale zmiana nie będzie chyba konieczna.

1
1
1
28'

Anglicy jak dotychczas biją głową w mur.

1
1
26'

Rashford założył "siatkę" Strunie i natychmiastowo został sprowadzony do parteru. Chytre podanie przed bramkę, ale piłka jak bumerang wraca pod nogi Hendersona. Ten strzela po długim rogu, ale fantastycznie odbija Jan Oblak.

1
22'

Szansa przed Anglią. Rene Krhin staranował Sterlinga 30 metrów przed własną bramką. Do piłki podszedł Kane, ale trafił w głowę zawodnika stojącego w murze, po chwili poprawka w postaci wysokiego dośrodkowania, ale bez konkretnego adresata.

1
19'

Groźnie pod bramką Anglii! Z lewego skrzydła idealnie dośrodkował Roman Bezjak, ale z kilku metrów fatalnie skiksował Sporar.

1
17'

Dobrze zapowiadającą się akcję Anglików zakończył nieudolnym dryblingiem Marcus RashfordAndraz Struna wyczekał rywala, nisko stał na nogach i nie dał się minąć.

1
14'

Harry Kane nie mógł doczekać się podania i cofnął się po piłkę. 25 metrów do bramki nie przeraziło napastnika. Chytry strzał tuż przy prawym słupku, ale  Jan Oblak pewnie obronił.

2
1
1
1
1
13'

Za nami kilka minut kiedy to przyjezdni gościli pod polem karnym Harta. Kilkadziesiąt podań, ale bez okazji.

1
1
2
10'

Mamy pierwszy atak Słowenii. Bezjak posłał prostopadłą piłkę do Ilicicia, a ten widząc wyciągnięte ręce angielskiego bramkarza poszukał rzutu karnego. Arbiter nie dał się nabrać, bo wierzcie na słowo, marne było to aktorstwo.

1
8'

Lewą flanką urwał się Marcus Rashford. Piłkarz Manchesteru United nabrał prędkości, ale zatracił się w biegu i wyjechał z piłką poza boisko.

1
1
5'

Alex Oxlade-Chamberlain w polu karnym Slowenii! Pomocnik łatwo ograł Cesara, ale z asekuracją pospieszył Jokić i udaremnił zagranie przed bramkę.

1
3'

Pierwsze minuty dokładnie pokazują kto będzie tu atakował, a kto się bronił. Gospodarze ruszyli do ataku.

3
2
20:06

Piłkarze są już na boisku. Za moment hymny i ruszamy z grą.

1
20:06

Na Wembley aktualnie trwa rozgrzewka. Widzimy się za ok. 30 minut.

2
2
2
2
2
20:06

Spotkanie poprowadzi Felix Zwayer (Niemcy).

1
1
1
2
1
20:06

Anglicy w tych eliminacjach nie przegrali ani razu, ale pewni awansu jeszcze nie są. Słowenia, aby liczyć się jeszcze w walce o awans musi sprawić niespodziankę i ten mecz wygrać.

2
1
1
1
1
19:54

Po emocjach związanych z grą Reprezentacji Polski pora na mecze innych walczących o wyjazd na rosyjski mundial. Zapraszamy do Anglii, gdzie gospodarze podejmą Słowenię.