Lech. Schodzi: Tamas Kadar. Wchodzi: Robert Gumny.

Doliczone 3 minuty.

89'

Paulus Arajuuri oddalił zagrożenie po dośrodkowaniu Wilka z prawego skrzydła.

86'

Gospodarze atakują z pasją, jednak zdobycie dwóch bramek w kilka minut graniczy z cudem. Lech już tylko czeka na końcowy gwizdek.

82'

Gol! Strzelił Adrian Paluchowski. Asystował mu Robert Bartczak.

1:1! Bartczak podał prostopadle do Paluchowskiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Buriciem! Teraz Zagłębie potrzebuje do awansu dwóch goli.

81'

Jeszcze jedna próba Matusiaka, tym razem uderzył płasko, ale znów Burić górą.

80'

Techniczny strzał sprzed pola karnego oddał Łukasz Matusiak. Celnie, ale zbyt lekko i Jasmin Burić na posterunku.

79'
77'

Kamil Jóźwiak podał w polu karnym do Lovrencsicsa, ale strzał Węgra zablokowali obrońcy.

73'

Martin Pribula oddał potężny strzał z ostrego kąta, ale posłał piłkę wysoko nad bramką. Chwilę wcześniej Jasmin Burić skrócił kąt i zatrzymał uderzenie Fidziukiewicza.

70'

Gol! Strzelił Maciej Gajos. Asystował mu Karol Linetty.

Lech zadał zabójczy cios! Linetty podał prostopadle do Gajosa, ten bardzo łatwo oszukał Vezalova i pokonał Fabisiaka płaskim strzałem przy dalszym słupku.

67'

Anemicznie spod końcowej linii dośrodkował Nicki Bille Nielsen i piłkę spokojnie przejął Wojciech Fabisiak.

64'

Gra się teraz uspokoiła i przeniosła do środkowej strefy. Czas działa na korzyść Lecha.

1
62'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Karol Linetty.

60'

Na trybunach stadionu w Sosnowcu pojawiło się 4950 widzów.

1
59'

Zbyt głęboka centra Bartczaka z prawej strony pola karnego i piłkę złapał Jasmin Burić.

57'

Wreszcie dobra akcja Lecha. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła płasko z ostrego kąta uderzył Darko Jevtić. Pozycja nie była jednak łatwa i zawodnik gości trafił w boczną siatkę.

56'

Paulus Arajuuri zastopował płaskie dośrodkowanie Pribuli, Lech w wielkich opałach!

1
52'

Poznaniacy przyblokowali mocny strzał Pribuli z 17 metrów i piłka poleciała obok słupka. Znów mamy dobry okres w wykonaniu Zagłębia.

51'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

50'

Paulus Arajuuri zablokował mocny strzał Fidziukiewicza z okolic linii pola karnego.

50'

Żółtą kartkę za ostry faul otrzymał Abdul Aziz Tetteh.

47'

Zagłębie potrzebuje jednego gola, by doprowadzić do dogrywki. Jeśli do siatki trafią poznaniacy, to mecz na pewno rozstrzygnie się w 90 minutach, a gospodarze będą musieli wbić aż trzy bramki, by myśleć o awansie.

1
46'

Początek drugiej połowy.

2
45'

Doliczona 1 minuta.

45'

Po akcji Lovrencsicsa Nicki Bille Nielsen oddał strzał w asyście obrońcy, jednak piłka poleciała wprost w ręce Fabisiaka.

43'

Tomasz Kędziora umiejętnie blokował na skrzydle Udovicicia i ten nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

41'

Zagłębie S. Schodzi: Dawid Ryndak. Wchodzi: Robert Bartczak. Zmiana spowodowana kontuzją.

37'

Niezły kąśliwy strzał oddał teraz Gergo LovrencsicsWojciech Fabisiak spisał się jednak bez zarzutu.

35'

Sprzed pola karnego na wiwat strzelił Łukasz Matusiak. Bardzo niecelnie.

33'

Lech coraz groźniejszy! Darko Jevtić zagrał spod końcowej linii do Nielsena, ale ten oddał nieczysty strzał z 8 metrów i piłka nie poleciała w światło bramki.

29'

Soczyście z dystansu uderzył Darko Jevtić, piłka leciała pod poprzeczkę i Wojciech Fabisiak wybił ją na rzut rożny.

27'

Po rzucie rożnym Paulus Arajuuri doszedł do strzału głową, piłka nie leciała w światło bramki, jeszcze ręką chciał zmienić jej lot Nicki Bille Nielsen, ale nic nie wskórał. Gdyby Duńczyk trafił do siatki, moglibyśmy mieć dużą kontrowersję, bo sędzia chyba nie widział nieprzepisowego zagrania.

25'

Paulus Arajuuri przeciął dośrodkowanie do Araka, który mógł mieć doskonałą okazję.

24'

Zablokowany strzał Nielsena z ostrego kąta. Duńczyk chyba powinien jeszcze podać.

22'

Bardzo dobra centra Lovrencsicsa z prawego skrzydła, ale próbujący to zamykać Nicki Bille Nielsen został wzięty w kleszcze przez dwóch rywali i upadł kilka metrów przed bramką.

20'

Wygląda na to, że obraz gry zaczyna się zmieniać. Lech gra już spokojniej i dłużej utrzymuje się przy piłce.

16'

Lech bardzo powoli wchodzi w mecz, poznaniacy nie spodziewali się chyba tak brawurowej postawy gospodarzy.

12'

Michał Fidziukiewicz szarżował w polu karnym Kolejorza, lecz jego strzał z ostrego kąta został zablokowany. Bardzo otwarty i ciekawy mecz w Sosnowcu.

9'

Zablokowany mocny strzał Lovrencsicsa sprzed pola karnego.

7'

Michał Fidziukiewicz oddał płaski strzał z 13 metrów. Piłka minęła słupek, ale było bardzo groźnie!

6'

W polu karnym gospodarzy przedzierał się Darko Jevtić, ale zabrakło dobrego dośrodkowania.

5'

Sosnowiczanie zaczęli bardzo mocno, Lech na razie nie potrafi przejąć inicjatywy.

2'

Już zapachniało golem dla Zagłębia! Bardzo groźny strzał z rzutu wolnego z 25 metrów oddał Sebastian Dudek i Lecha uratowała świetna parada Buricia!

17:27

Zapraszamy do typowania!

Która drużyna awansuje do finału?
Lech Poznań
17:23

W pierwszym meczu w Poznaniu Lech zwyciężył 1:0. Decydującego gola zdobył Vladimir Volkov.