Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze

Benfica. Schodzi: Pizzi. Wchodzi: Andreas Samaris.

90'

Z dystansu daleko obok słupka uderzył Eduardo Salvio.

89'

Robert Lewandowski miał świetną okazję do strzału z ostrego kąta, ale zamiast finalizować akcję zbyt mocno podał do Lahma!

1
87'

Dynamiczna akcja Bayernu, ale dośrodkowanie Comana z prawego skrzydła było fatalne.

85'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Thomas Mueller. Wchodzi: Mario Goetze.

85'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nad poprzeczką główkował Robert Lewandowski.

83'

Robert Lewandowski zakręcił defensywą rywala, jednak został zablokowany przy próbie strzału z ostrego kąta.

83'
ZMIANA

Benfica. Schodzi: Jonas. Wchodzi: Eduardo Salvio.

81'

A jednak mieliśmy okazję dla Bawarczyków! Potężny strzał z ostrego kąta oddał Franck Ribery i Ederson obronił nogami.

80'

Bayern zaczyna sprawiać wrażenie, jakby skromne zwycięstwo w pełni go dziś zadowalało. Zaskakujący obraz gry na Allianz Arenie, inicjatywa po stronie gości.

76'

Benfica wyczuła szansę na doprowadzenie do remisu i chce wykorzystać niemrawą grę Bayernu.

73'

Mecz się teraz otworzył. Po akcji Ribery'ego z dość trudnej pozycji próbował uderzać Robert Lewandowski. Piłkę złapał ostatecznie Ederson.

70'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Douglas Costa. Wchodzi: Kingsley Coman.

67'

Po wrzutce za plecy obrońców groźny strzał pod poprzeczkę oddał Arturo Vidal. Gol i tak jednak nie zostałby uznany, bo Chilijczyk znajdował się na spalonym.

64'

Powinno być 1:1! Po akcji oskrzydlającej nieczysty strzał z kilku metrów oddał Jonas, gospodarze zdołali go zablokować, a dobijający Konstantinos Mitroglou kopnął piłkę w trybuny!

1
62'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul na Lewandowskim otrzymał Victor Nilsson Lindelof.

Victor Nilsson Lindelof #14
Benfica Lizbona
1
60'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Joshua Kimmich. Wchodzi: Javi Martinez.

58'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jonas.

57'

W odpowiedzi płasko w długi róg mierzył Juan Bernat, jednak pomylił się o metr.

57'

Cóż za okazja Benfiki! Jonas kapitalnie wypracował sobie pozycję w polu karnym, ale uderzył wprost w Neuera!

54'

Jardel zablokował głową mocny strzał Costy z 20 metrów. Zawodnik Benfiki znokautowany.

1
52'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

1
50'

Thomas Mueller podał prostopadle do wychodzącego sam na sam z Edersonem Lewandowskiego. Polak był jednak na ewidentnym spalonym i gra została przerwana.

1
48'

Z rzutu rożnego dośrodkował Franck Ribery, a przy próbie strzału z woleja koszmarnie skiksował Arturo Vidal.

46'

Początek drugiej połowy.

45+3'

Gospodarze zablokowali potężny strzał Gaitana z 12 metrów. Było groźnie w polu karnym Bayernu!

45'

Przerwa w grze, po starciu z Costą na boisku leży Renato Sanches.

1
42'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Juan Bernat.

Bayern Monachium
41'

Zbyt nisko z rzutu rożnego dośrodkował Pizzi. Nic z tego nie wyszło.

40'

Franck Ribery złożył się do efektownego strzału nożycami, jednak nie do końca czysto trafił w piłkę i tę próbę zatrzymał jeden z obrońców.

36'

Zapachniało drugim golem dla Bawarczyków! W asyście dwóch obrońców Arturo Vidal zamknął głową dośrodkowanie z prawej strony boiska i piłka uderzona z kozłem poleciała tuż nad poprzeczką.

35'

Ljubomir Fejsa odebrał piłkę szarżującemu lewym skrzydłem Ribery'emu.

33'

Bayern miał rzut wolny z 25 metrów, wszyscy spodziewali się strzału, tymczasem nastąpiło rozegranie do Muellera. W ostatniej chwili przeszkodził mu jednak Ederson.

29'

Z narożnika boiska bardzo niecelnie uderzył Eliseu.

28'

Benfica stosuje teraz wysoki pressing, Bayern nie forsuje tempa.

26'

Douglas Costa niedokładnie podał do Muellera i piłka opuściła boisko.

1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Franck Ribery.

21'

Mogło być 2:0! Thiago Alcantara dośrodkował do Muellera, ten oddał natychmiastowy strzał z woleja, ale świetnie interweniował Ederson!

1
16'

Robert Lewandowski chciał zamknąć płaską centrę z prawej strony boiska, uprzedził go jednak bramkarz Benfiki.

1
14'

Zupełnie nieudanie z dystansu uderzył Franck Ribery i piłka poleciała w trybuny. Mecz nie jest porywający, Bayern cały czas naciska, ale nie robi tego w zbyt szybkim tempie - tak jakby zakładał, że kolejne gole to tylko kwestia czasu.

1
12'

Ederson złapał piłkę po centrze Costy z prawego skrzydła.

11'

Douglas Costa nie opanował piłki na prawym skrzydle i nic nie wyszło z akcji Bayernu.

9'

Nicolas Gaitan szukał wychodzącego na czystą pozycję Mitroglou, ale to podanie przeciął David Alaba.

1
7'

Portugalski zespół praktycznie nie opuszcza okolic własnego pola karnego.

1
5'

Goście poradzili sobie z płaską centrą Ribery'ego z lewego skrzydła. Bayern napiera od pierwszych sekund, Benfica w głębokiej defensywie.

1
2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arturo Vidal. Asystował mu Juan Bernat.

Już 1:0 dla mistrza Niemiec! Z lewego skrzydła dośrodkował Bernat, a piłkę w siatce głową umieścił Vidal. Ederson bez szans.