Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Mario Goetze.

1
90'

Bayern. Schodzi: Xabi Alonso. Wchodzi: Juan Bernat.

89'

Po podaniu Costy Robert Lewandowski stanął oko w oko z Edersonem, ale uderzył wprost w bramkarza Benfiki.

1
1
88'

Benfica. Schodzi: Eliseu. Wchodzi: Luka Jović.

85'

Talisca uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka bramki Bayernu! Neuerowi mogło serce podskoczyć do gardła.

1
82'

Do wejścia szykuje się Robert Lewandowski.

2
80'

Benfica poczuła krew! Portugalczycy potrzebują dwóch bramek, by awansować.

1
2
76'

Gol! Strzelił Talisca.

Brazylijczyk pokonał Neuera kapitalnym uderzeniem z ok. 20 metrów, po którym piłka wylądowała w samym okienku bramki Bayernu!

2
1
4
75'

Żółtą kartkę otrzymał Javi Martinez.

Hiszpan sfaulował Jimeneza tuż przed swoim polem karnym.

Bayern Monachium
1
71'

Fatalny kiks Edersona, który wypuścił piłkę z rąk po strzale Vidala z 20 metrów, ale na szczęście dla młodego bramkarz Benfiki ta wyszła za linię końcową boiska, a nie wturlała się do siatki.

68'

Benfica. Schodzi: Eduardo Salvio. Wchodzi: Talisca.

63'

Goncalo Guedes uderzył mocno z 20 metrów, ale Neuer nie musiał interweniować. Piłka poleciała wysoko nad bramką Bayernu.

1
62'

Almeida uderzył soczyście z 25 metrów i Neuer miał problemy, by sparować piłkę na rzut rożny.

60'

Świetny zryw Costy, który jednym zwodem minął Jardela i znalazł się w pozycji strzeleckiej, ale po jego uderzeniu z narożnika pola karnego piłka trafiła w słupek bramki Benfiki.

58'

Benfica. Schodzi: Pizzi. Wchodzi: Goncalo Guedes.

55'

Niecelne uderzenie Riber'ego z ok. 25 metrów.

52'

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Asystował mu Javi Martinez.

Po centrze Alonso z rzutu rożnego Martinez zagrał piłkę głową przed bramkę Benfiki i Mueller wepchnął ją do siatki z 4. metra.

5
1
49'

Pierwsze minuty po przerwie pod znakiem wyraźnej przewagi gości, ale jak dowiedzieliśmy się w I połowie, nie oznacza to, że Benfica nie potrafi w takich okolicznościach zaskoczyć Bayernu.

1
46'

Początek II połowy. Od środka Benfica.

45'

Vidal huknął z narożnika pola karnego, ale posłał piłkę nad bramką Benfiki.

43'

Bayern rozgrywa piłkę na całym boisku. Benfia głównie za nią biega.

1
40'

Benficę promuje w tej sytuacji tylko zwycięstwo dwoma golami.

38'

Gol! Strzelił Arturo Vidal.

Po centrze Lahma z prawej strony Ederson wypiąstkował piłkę przed pole karne, tam dopadł do niej Vidal i soczystym wolejem posłał ją do siatki gospodarzy!

6
1
34'

Thiago kapitalnym podaniem uruchomił w polu karnym Benfiki Lahma, ale ten nie zdołał jej opanować na tyle, by przygotować sobie pozycję strzelecką i futbolówka padła łupem Eduardo.

32'

Bardzo niecelne strzał Arturo Vidala sprzed pola karnego.

1
30'

Benfica idzie za ciosem! Salvio spod linii końcowej wycofał piłkę do Jimeneza, podania nie udało się przeciąć Kimmichowi i Alonso, ale Jimenez z 11 metrów uderzył wprost w Neuera.

27'

Gol! Strzelił Raul Jimenez. Asystował mu Eliseu.

I już mamy remis w dwumeczu! Po centrze Eliseu z lewego skrzydła strzałem głową Neuera pokonał Jimenez! Bramkarz Bayernu źle obliczył tor lotu piłki i Meksykanin uprzedził go przy futbolówce!

3
5
19'

Lahm dośrodkował z prawej strony w pole karne Benfiki do Muellera, który uderzył efektownie z powietrza, ale posłał piłkę tuż obok bramki Edersona. To była pierwsza bramkowa okazja gości!

1
1
15'

Bawarczycy prowadzą atak pozycyjny, ale Portugalczykom trzeba oddać, że nie pozwalają rywalom na wejście z piłką w pole karne.

12'

Benficę czeka arcytrudne zadanie. Portugalczycy na razie nie mają problem z utrzymaniem się przy piłce po odbiorze.

9'

Przewaga Bayernu staje się coraz wyraźniejsza.

1
7'

Po centrze Alonso Martinez doszedł do pozycji strzeleckiej, ale nie dość, że zagłówkował bez mocy, to jeszcze wprost w Edersona.

4'

Bez zagrożenia pod bramką Bayernu po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

4'

Po strzale Eliseu z 20 metrów piłka odbiłą się od muru gości i wyszła na rzut rożny.

2'

Goście budują atak pozycyjny.

20:37

Piłkarze są już na murawie. Benfica zagra w czerwonych koszulkach i getrach oraz białych spodenkach. Bayern wystąpi na czarno. Na Estadio da Luz w Lizbonie wszystkie krzesełka są zajęte.

20:37

Benfica również wystąpi bez swojego najlepszego strzelca. Jonas musi pauzować z powodu kartek.

1
20:22

Poza "11" Bayernu znalazł się Robert Lewandowski. To pierwszy mecz w tej edycji Ligi Mistrzów, który "Lewy" zaczyna na ławce rezerwowych. W 9 poprzednich strzelił 8 goli i zaliczył jedną asystę.