15 maj 2016 18:00
90+7'

Starają się coś zwojować granatowo-bordowi, ale mało jest ruchu w przodzie. Wejście na boisko Łukasza Zwolińskiego nie było dobrym impulsem dla Pogoni Szczecin.

90+5'

Zakończył się mecz w Gliwicach. Porażka Piasta Gliwice sprawia, że Legia Warszawa została nowym mistrzem Polski.

90+3'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Dawid Kort. Wchodzi: Miłosz Przybecki.

90'

Doliczone 10 minut, a na początek ostatniego fragmentu meczu Rafał Murawski uderzył niecelnie z dystansu.

1
1
1
1
1
89'

Spokojnie wymienia podania Legia Warszawa. Wynik 3:0 daje pełny komfort przyszłemu mistrzowi Polski.

1
86'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen. Asystował mu Guilherme.

To już jest koniec szans Pogoni Szczecin na zwycięstwo! Legia Warszawa może rozpocząć świętowanie mistrzostwo Polski. Kapitalna asysta Guilherme, a Kasper Hamalainen strzelił na 3:0 po nodze Ricardo Nunesa.

1
2
83'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić. Asystował mu Tomasz Jodłowiec.

Szybkie rozegranie Legii Warszawa po stracie Dawida Korta przy linii bocznej. Akcję zakończył Nemanja Nikolić i to jego pierwsza bramka w historii starć z Pogonią Szczecin!

80'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Matras.

Pogoń Szczecin
1
1
78'

Poziom drugiej połowy nie jest wysoki. Każda minuta przybliża Legię Warszawa do mistrzostwa Polski.

2
1
76'

29381 kibiców ogląda na żywo pojedynek przy Łazienkowskiej.

2
74'

Przed zmianami Czesława Michniewicza szansę na podwojenie przewagi miała Legia Warszawa. Adam Hlousek zabrał piłkę swojemu imiennikowi - Frączczakowi, dośrodkował do Kaspera Hamalainena. Fin strzelił bez chwili zawahania obok bramki.

2
73'
ZMIANA
70'

Nemanja Nikolić zderzył się z Mateuszem Lewandowskim. Obaj piłkarze odczuli boleśnie te starcie na połowie Portowców.

2
67'

Jarosław Fojut próbował zakończyć strzałem dośrodkowanie z rzutu wolnego. Dobrze zbudowani obrońcy Legii Warszawa zatrzymali byłego zawodnika Śląska Wrocław.

2
65'

Poprawnie rozgrywa Pogoń Szczecin w środku pola, ale żeby osiągnąć korzystny wynik przy Łazienkowskiej, musi przenieść futbolówkę bliżej bramki Arkadiusza Malarza.

2
62'

Legia Warszawa wyłuskała piłkę w środku pola i dzięki akcji oskrzydlającej wywalczyła korner. Wszystko zakończył Guilherme beznadziejnym dośrodkowaniem.

2
58'

Dawid Kort wybiegł sam na sam z Arkadiuszem Malarzem i zatrzymał go gwizdek sędziego. Asystent zasygnalizował spalonego utalentowanego pomocnika.

2
58'

Uff, gra wznowiona. Od rzutu wolnego rozpoczęła Legia Warszawa.

2
55'

Piłkarze nie grają od 8 minut. Daniel Stefański będzie musiał solidnie przedłużyć drugą połowę spotkania.

2
52'

Ricardo Nunes wykorzystał przerwę w grze na zmianę obuwia. Tak jakby nie mógł tego zrobić w szatni.

2
50'

Oto powód przerwy w grze.

1
1
48'

Ponownie pełno dymu na stadionie. Szczególnie za bramką Jakuba Słowika, gdzie dopingują najgłośniejsi kibice Legii Warszawa.

2
47'

Jakub Czerwiński zatrzymał Nemanję Nikolicia. Obrońca Pogoni Szczecin chce zrehabilitować się za niefortunną interwencję z 14. minuty.

2
1
46'

Gra wznowiona po przerwie!

2
16:52

Pierwsza część spotkania była statystycznie wyrównana. 54 procent posiadania piłki po stronie Pogoni Szczecin, po jednym celnym strzale z obu stron. Ich autorami Władimir Dwaliszwili i Nemanja Nikolić.

2
1
16:52

Tak kibice przywitali aktorów widowiska.

3
2
16:52

Szczecinianie nie dają się zdominować. Jeszcze może być ciekawie w stolicy Polski.

2
16:52

Legia Warszawa jest 45 minut od mistrzostwa Polski.

2
45'

Piłka w kierunku Nemanji Nikolicia, który wpadł z wysoką prędkością w pole karne Pogoni Szczecin i strzelił w kierunku krótkiego słupka. Jakub Słowik obronił na raty, ale skutecznie.

2
43'

Jakub Słowik potwierdził to co kibice Pogoni Szczecin wiedzą nie od wczoraj - ma problem z grą nogami. Z tego powodu Pogoń Szczecin nie przeniosła gry na połowę faworyta.

1
40'

Igor Lewczuk uderzył w twarz Ricardo Nunesa, ale przypadkowo. Czesław Michniewicz domagał się odgwizdania faulu, ale powinien raczej zmotywować podopiecznych do następnych ataków.

1
38'

Od bramki Jakub Słowik. Na trybunach niesie się głośny doping dla Legii Warszawa. Miejscowi kibice chcą dziś bawić się do rana po odzyskaniu mistrzostwa Polski.

1
35'

Nieudane rozegranie rzutu wolnego i Legia Warszawa uspokaja sytuację na boisku. Igor Lewczuk oddał nawet strzał na uwolnienie.

1
33'

Szczecinianie przeszli do ataku i nawet zepchnęli formacje Legii Warszawa na własną połowę. Sytuacja strzelecka Władimira Dwaliszwiliego była tego potwierdzeniem.

1
31'

Nieprawdopodobna interwencja Arkadiusza Malarza! Po prostu fenomenalna robinsonada. Główkował w okienko bramki Legii Warszawa Władimir Dwaliszwili po dośrodkowaniu Mateusza Lewandowskiego. Nie ma gola!

2
1
1
1
1
29'

Dośrodkowanie Ricardo Nunesa w kierunku Władimira Dwaliszwiliego. Gruzin został przyblokowany, a piłka spadła tam, gdzie wymarzyli sobie piłkarze Legii Warszawa.

2
27'

Potężne uderzenie Guilherme. Nie zdążył zablokować Brazylijczyka Mateusz Matras i centymetry zdecydowały o fiasku strzału z 20. metra.

2
25'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Pazdan.

Legia Warszawa
3
22'

Tomasz Jodłowiec ma ochotę na następne gole z dystansu. Tym razem piłka nie siadła idealnie na nodze reprezentanta Polski i Jakub Słowik nie musiał interweniować.

1
20'

Nemanja Nikolić został złapany na spalonym. Pogoń Szczecin to drużyna, której najlepszy strzelec Ekstraklasy nie strzelił jeszcze gola. Może przełamie tę niemoc w ostatnim meczu sezonu.

3
15'

Niezwykle ważne uderzenie Tomasza Jodłowca.

17'

Dawid Kort obrócił się z piłką pod polem karnym Legii Warszawa i spróbował strzału z dystansu. Trafił prosto w obrońcę Legii Warszawa.

3
14'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Jakub Czerwiński.

Legia Warszawa wyszła na prowadzenie! Dwie złe interwencje Jakuba Czerwińskiego są fatalne w skutkach. Najpierw obrońca Pogoni Szczecin skierował piłkę pod nogi reprezentanta Polski, a następnie trącił jego płaskie uderzenie do siatki. Jakub Słowik nie zdążył pozbierać się i wicemistrz Polski jest na prowadzeniu!

3
2
12'

Adam Gyurcso ruszył prawym skrzydłem i to była pierwsza poważna riposta Pogoni Szczecin. Płaskie dośrodkowanie Węgra wybił wślizgiem Artur Jędrzejczyk.

4
8'

Długo rozgrywa Legia Warszawa i szuka luk w formacji obronnej Pogoni Szczecin. Przed momentem dobrze interweniował Jakub Czerwiński.

1
5'

Guilherme dryblował na prawej stronie boiska. Odbił się od przeciwnika i domagał się rzutu wolnego. Sędzia był zupełnie innego zdania niż pomocnik Legii Warszawa.

1
4'

Jarosław Fojut wygania linię obronną Pogoni Szczecin jak najdalej od własnego pola karnego. Piłka pozostaje w posiadaniu Legii Warszawa.

1
2'

Od początku atakuje Legia Warszawa z wykorzystaniem skrzydeł. Jakub Słowik odprowadził piłkę wzrokiem i uspokaja swoich partnerów z pola.

1
16:52

Legioniści wyszli na boisko z zamiarem zdobycia mistrzostwa Polski.

2
16:52

Kibice Legii Warszawa zadymili stadion, więc Daniel Stefański nie może na razie rozpocząć widowiska.

2
16:52

Piłkarze gotują się już do wyjścia z szatni. Legia Warszawa na biało, a Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych pasiakach.

2
16:52

Trybuny będą pełne kibiców. Sporo ósób jest również przed stadionem. Będzie delegacja ze Szczecina, choć nie wypełni całego sektora.

2
16:52

Czesław Michniewicz zapowiada, że jego drużyna marzy o dobrym zakończeniu sezonu w prezencie dla siebie i dla Szczecina. Do pierwszego gwizdka został kwadrans.

1
16:52

W środku pola Pogoni Szczecin będzie dziś operować Dawid Kort. Co ciekawe, pomocnik jest najlepszym asystentem na zapleczu Ekstraklasy, choć nie gra tam od pół roku. Co powiedział przed meczem?

2
Kto wygra mecz?
2
16:52

Pogoń rozgrzewa się. Nie zamierza dziś "paść na kolana" przed Legią Warszawa.

1
1
16:52

Legia Warszawa zamierza fetować odzyskanie mistrzostwa Polski. Nie powinna sobie pozwolić na stratę punktów w pojedynku z Pogonią Szczecin, ponieważ na lidera naciska Piast Gliwice. Portowcy nie mają o co walczyć w ostatniej kolejce Ekstraklasy, ale wyjdą w najmocniejszym składzie.