Ekstraklasa: 37. kolejka
15 maj 2016 18:00
90'

Groźny strzał z dystansu w wykonaniu gości, ale piłkę na rzut rożny zdołał wybić Wilusz.

90'

Kotorowski obronił strzał Zieńczuka z lewej strony pola karnego.

87'

Schodzi: Dawid Kownacki. Wchodzi: Piotr Kurbiel.

86'

Schodzi: Paulus Arajuuri. Wchodzi: Maciej Wilusz.

85'

Gol! Strzelił Maciej Gajos. Asystował mu Tamas Kadar.

Kadar prostopadle zagrał do Gajosa, który w sytuacji sam na sam minął Skabę i umieścił piłkę w pustej bramce.

83'

Ładna akcja Lecha. Strzał Pawłowskiego z pola karnego zdołał jednak obronić Skaba.

2
81'

Gol! Strzelił Karol Linetty. Asystował mu Kamil Jóźwiak.

Jóźwiak zagrał do Linettego, a ten popisał się mocnym i precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego. 2:0 dla Lecha!

81'

Kotorowski zagrywał do Pawłowskiego, ten do Kownacki, ale strzał napastnika Lecha został zablokowany.

2
77'

Zmiana w Lechu. Schodzi: Jasmin Burić. Wchodzi: Krzysztof Kotorowski. Jest to ostatni mecz w karierze "Kotora".

74'

Mocny strzał lewą nogą w wykonaniu Gajosa minął bramkę. Będzie jednak rzut rożny.

2
73'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obok bramki głową uderzał Kamiński.

2
67'

Jóźwiak minął obrońcę i dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy uniemożliwili Gajosowi oddanie groźnego strzału i piłkę bez problemów złapał Skaba.

1
64'

Nieprawdopodobne! Kownacki i Kamiński znaleźli się sam na sam z bramkarzem, ale ten drugi nie trafił do pustej bramki!

1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Jóźwiak.

2
62'

W dogodnej sytuacji mógł znaleźć się Kownacki, ale źle przyjmował piłkę i wybił ją jeden z obrońców.

2
60'

Gumny z prawej strony pola karnego płaskim zagraniem szukał Linettego, ale ten nie zdążył dojść do piłki. Po chwili sprzed pola karnego niecelnie uderzał Pawłowski.

2
57'

Zmiana w Ruchu. Schodzi: Patryk Lipski. Wchodzi: Przemysław Bargiel.

57'

Groźnie pod bramką Lecha! Łukasz Surma z pola karnego nie trafił jednak w bramkę.

1
56'

Brakuje emocji w drugiej połowie boiska.

1
52'

11 319 kibiców zasiadło na trybunach Inea Stadionu.

2
51'

Lech ma przewagę, ale w drugiej połowie nie zagroził jeszcze bramce Ruchu.

2
49'

"Chcemy wyników, Rutkowski chcemy wyników"  - skandują kibice Lecha Poznań.

2
46'

Początek drugiej połowy.

2
45'

Mógł być remis. Jóźwiak w prosty sposób stracił piłkę, a po podaniu z lewej strony boiska w dogodnej sytuacji znalazł się Zieńczuk. Jego strzał zdołał jednak odbić Burić.

1
44'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo niecelnie głową uderzał Grodzicki.

1
41'

Strzał Jóźwiaka z dystansu przeleciał wysoko nad bramką.

2
41'

Groźna akcja Lecha. Piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Pawłowski, kilku jego kolegów wbiegło w pole karne, ale obrońcy zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

2
38'

Lech jest zespołem przeważającym.

2
35'

Ładna akcja Jóźwiaka z Gumnym przyniosła Lechowi rzut rożny.

3
33'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie głową uderzał Arajuuri.

3
32'

Dawid Kownacki uderzył mocno z linii pola karnego, ale Skaba zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

3
31'

Ruch stara się atakować bramkę Lecha, ale dośrodkowania nie przynoszą zagrożenia.

3
27'

Dłużej przy piłce utrzymuje się Lech.

2
25'

Gol! Strzelił Kamil Jóźwiak. Asystował mu Maciej Gajos.

Gajos płasko dośrodkował z lewej strony boiska, a Jóźwiak z kilku metrów umieścił piłkę w bramce. Dla 18-letniego pomocnika Lecha jest to pierwszy gol w Ekstraklasie.

22'

Żaden z zawodników Ruchu nie doszedł do groźnego dośrodkowania Monety.

3
20'

Po prostej stracie Tetteha strzał z dystansu oddał Artur Lenartowski. Burić popisał się jednak pewną interwencją.

3
18'

Jak na razie dość wyrównany mecz. Brakuje groźnych sytuacji strzeleckich.

3
16'

W polu karnym Lecha padł Lipski, który sugerował, że był faulowany. Sędzia był jednak innego zdania.

2
15'

Gumny ładnie dośrodkował w pole karne, ale Kownacki nie zdołał oddać strzału głową.

3
13'

Moneta próbował dośrodkować z lewej strony, ale piłkę zdołał odbić jeden z obrońców i złapał ją Burić.

3
11'

Dośrodkowanie Pawłowskiego w pole karne dobrze wybił jeden z obrońców Ruchu.

3
8'

Znów w dogodnej sytuacji znalazł się Kownacki. Tym razem strzał napastnika z lewej nogi był katastrofalny, co gwizdami podsumowali kibice.

3
7'

Dawid Kownacki płasko uderzył sprzed pola karnego, ale piłka minęła słupek.

2
6'

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Lecha, ale żaden z zawodników nie sięgnął piłki.

2
3'

Tymczasem kibice Lecha w ramach protestu stoją w "Kotle" w ciszy i odwróceni plecami do boiska.

2
3'

Pawłowski dobrze zagrywał w pole karne do Jóźwiaka, ale młodego pomocnika Lecha uprzedził Skaba.

2
1'

Arajuuri brzydko sfaulował Stępińskiego, ale sędzia nie pokazał mu kartki.

3
16:44

Piłkarze są już na murawie.

3
16:44

Przed meczem pożegnany został Krzysztof Kotorowski, który po sezonie zakończy karierę. "Kotor" ma się pojawić na boisku pod koniec meczu.