Liga Mistrzów: Półfinały, pierwsze mecze
27 kwi 2016 20:45
90+3'

Jan Oblak zasłużył na wysoka notę. Jeszcze minuta i zachowa czyste konto, a po przerwie miał ręce pełne roboty.

3
1
90+2'

Bronią podopieczni Diego Simeone. Pomaga sędzia asystent, który uznał, że Arturo Vidal wybiegł z piłką za linię bramkową.

2
90'

Cztery doliczone minuty od sędziego.

2
88'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal.

Bayern Monachium
2
1
88'

Czy to strzał czy dośrodkowanie Douglasa Costy. Wiadomo, że poradził sobie ze złapaniem piłki Jan Oblak.

2
1
87'

Końcówka spotkania. Zapowiada się, że będzie gorąco. W posiadaniu futbolówki Bayern Monachium, a Atletico Madryt w jedenastu na własnej połowie.

2
85'
ZMIANA

Atletico. Schodzi: Saul Niguez. Wchodzi: Thomas Partey.

85'

Żółtą kartkę otrzymał Saul Niguez.

Atletico Madryt
2
85'

Zagotowali się piłkarze po faulu Benatii. Nerwowa atmosfera sprzyja Atletico Madryt, które ma korzystniejszy wynik. Podniosła się wrzawa na trybunach.

1
1
83'

Żółtą kartkę otrzymał Medhi Benatia.

1
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Neuer.

1
1
80'

10 minut do końca. Pep Guardiola nie może już dokonać zmian w swoim zespole. Diego Simeone ma wciąż komplet roszad do dyspozycji.

2
77'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Juan Bernat. Wchodzi: Medhi Benatia.

75'

Kontratak i słupek po strzale Fernando Torresa! Znakomita odpowiedź Atletico Madryt na nawałnicę gości i mogło zrobić się 2:0!

2
1
73'

Wpadnie bramka czy nie wpadnie? Arturo Vidal huknął potężnie prostym podbiciem. Jan Oblak musiał wykazać się robinsonadą, by nie pozwolić na wyrównanie.

2
72'

Franck Ribery wrzucił wysoki bieg. Podał jednak na pamięć wprost pod nogi przeciwnika.

1
71'

Douglas Costa wpadł w pole karne. Oryginalna próba przelobowania bramkarza. Futbolówka wylądowała na górnej siatce.

2
70'
ZMIANA
67'

Czuć na trybunach nerwowość i nastrój wyczekiwania. 20 minut po przerwie to nawałnica Bayernu Monachium i szczęśliwie nie padła bramka na 1:1.

1
1
64'
ZMIANA

Bayern. Schodzi: Kingsley Coman. Wchodzi: Franck Ribery.

64'

Płaskie wstrzelenie Roberta Lewandowskiego. Zabrakło zawodnika w ciemnym stroju, by zakończyć akcję reprezentanta Polski strzałem.

3
61'

Diego Simeone nie jest zadowolony z tego, co aktualnie ogląda na boisku. Tak wściekł się, że telefon wylądował na murawie. To raczej nie była reklama.

4
59'

Mocne tempo gości. Kiedy grają szybciej i ciekawiej, to zaczynają gubić się piłkarze Atletico Madryt.

4
56'

Po przerwie Bayern Monachium ruszył do ataku i zaczyna pachnieć wyrównaniem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Javi Martinez główkował z bliska. Atletico Madryt uratował Jan Oblak!

3
54'

Poprzeczka! Niesamowite! David Alaba huknął potężnie z bardzo dużego dystansu, a niewiele zabrakło, by zdobył fenomenalnego gola.

2
52'

Jan Oblak złapał piłkę po nerwowym dośrodkowaniu. Bramkarz Atletico Madryt zainicjował atak swojego zespołu, który zepsuł Saul Niguez.

4
50'

Długo rozgrywa drużyna Guardioli. Atletico Madryt rozbija ataki przeciwnika, ale nie odpowiada.

2
2
47'

Kingsley Coman przeprowadził pierwszą akcję po przerwie. Po chwili ruszył Robert Lewandowski. Mocne otwarcie Bayernu Monachium.

5
46'

1
45'

Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu.

2
1
44'

Robert Lewandowski ma pretensje, że sędzia nie gwiżdże fauli na nim. Na nic protesty. Trzeba wracać i zatrzymywać ataki madrytczyków.

3
1
42'

Jeszcze raz ruszyli do przodu gospodarze. Podanie w kierunku Fernando Torresa zostalo zablokowane. Atletico Madryt rozpocznie od wrzutu z autu.

1
40'

Żółtą kartkę otrzymał Douglas Costa.

1
2
39'

Zbyt głęboka wrzutka w miejsce, gdzie Jan Oblak miał obowiązek złapać piłkę w swoje dłonie.

2
38'

Saul Niguez popełnił faul w bocznym sektorze boiska. Szansa dla przyjezdnych na gola z rzutu wolnego.

1
35'

10 minut do przerwy. Lepiej pod względem organizacji gry wygląda Atletico Madryt, co ma odzwierciedlenie w wyniku.

2
1
34'

Kingsley Coman kontrował gospodarzy po złym wykonaniu rzutu wolnego. Mocne wstrzelenie pomocnika Bayernu Monachium prosto w objęcia Jana Oblaka.

1
2
33'

Piłka w kierunku mało widocznego Roberta Lewandowskiego. Polak kopnął przeciwnika zamiast piłkę, więc gra została przerwana przez sędziego.

3
31'

Obrazki z Madrytu.

3
30'

Ponownie Antoine Griezmann. Miał przed sobą tylko Manuela Neuera, ale jednocześnie natarczywego przeciwnika na plecach. Tylko korner po interwencji Niemca!

1
27'

Przez moment wydawało się, że Antoine Griezmann wyłuska piłkę, choć miał obok siebie trzech obrońców. W ostatnim momencie zreflektowali się goście, co nie zmienia faktu, że bronią elektrycznie.

1
25'

Douglas Costa zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego spod linii bocznej boiska. Zadrżała boczna siatka bramki Atletico Madryt.

2
24'

Arturo Vidal miał świetną szansę na szarżę skrzydłem. Nieładnie Felipe Luis zatrzymał Chilijczyka. Sędzia musiał gwizdnąć faul, ale nie pokazał kartki.

2
1
23'

Piłka w środku pola. Zerknijmy w statystyki. Trzy celne uderzenia Atletico Madryt, w tym jedno do siatki. Bayern odpowiedział dotychczas jednym strzałem w światło bramki.

1
1
22'

Defensywa Bayernu Monachium przy akcji bramkowej Saula Nigueza.

1
1
21'

Atletico Madryt grało bardzo twardo w dwumeczu z FC Barcelona. Dziś od serii fauli rozpoczął Bayern Monachium. Tym razem powalony Felipe Luis.

1
20'

Xabi Alonso dośrodkował za głęboko z rzutu wolnego i bez problemu interweniował na przedpolu Manuel Neuer.

2
19'

Dłuższe rozegranie Bayernu Monachium kończy się podaniem za linię boczną boiska. Drżą nogi Bawarczykom po zmianie wyniku, skoro pojawiają się takie pomyłki.

2
18'

Bohater początku meczu. Saul Niguez.

2
2
17'

Bayern Monachium próbuje narzucić swoje warunki. David Alaba włączył się do rozegrania, ale jego dośrodkowanie wystarczyło odprowadzić wzrokiem poza boisko.

2
1
15'

Była interwencja służb medycznych. Chwila oddechu dla kibiców, a gra została już wznowiona.

4
13'

Wściekli się piłkarze z Monachium. Zaraz po zmianie wyniku zakotłowało się w polu karnym Atletico Madryt. Jakoś wybili na korner gospodarze.

3
11'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Saul Niguez.

Akcja indywidualna jak ze snu w półfinale Ligi Mistrzów! Pomocnik Atletico Madryt wbiegł jak w grupkę juniorów, wymanewrował kilku przeciwników, po czym strzelił z półdystansu od słupka do bramki Bayernu Monachium!

5
4
10'

Gorąca atmosfera w Madrycie.

6
9'

Fernando Torres wrócił do składu po tym, jak z powodu czerwonej kartki nie mógł zagrać w rewanżu z FC Barcelona. Płaski strzał napastnika był zbyt lekki, by sprawić problem Manuelowi Neuerowi.

2
1
8'

Wysoki pressing Atletico Madryt. Radzą sobie do czasu monachijczycy, którzy dotychczas nie zmusili do wysiłku Jana Oblaka.

1
1
5'

Po dośrodkowaniu Gabiego z rzutu wolnego goście wybijają piłkę jak naldalej stąd, ale pozostaje ona w posiadaniu zespołu Diego Simeone.

1
1
4'

Saul Niguez miał trochę miejsca na 30. metrze przed bramką Bayernu Monachium. Strzał ostrzegawczy prosto w rękawice Manuela Neuera.

2
3'

Pierwszy przechtyw Atletico Madryt i piłkarze Bayernu Monachium ratowali się przed kontratakiem, faulując w bocznym sektorze boiska.

2
1
2'

Od środka rozpoczął Bayern Monachium, który gra w ciemnych strojach. Atletico Madryt w klasycznych biało-czerwonych pasiakach.

3
20:04

Efektowne przywitanie w Madrycie.

2
1
20:04

Drużyny wychodzą na murawę Estadio Vicente Calderon w Madrycie. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

2
20:04

Trener Diego Simeone nie mógł skorzystać z Diego Godina. Absencja Urusa to duży problem dla zespołu, który bazuje na skutecznej defensywie.

2
20:04

Szatnię Bayernu Monachium odwiedził Oliver Kahn.

3
20:04

W składzie Bayernu Monachium jest Robert Lewandowski. Kibice gości przyjęli natomiast z niedowierzaniem informację, że na ławce rezerwowych wylądował Thomas Mueller.

2
20:04

Kluby nie rywalizowały od roku 1974. Wówczas po najważniejsze klubowe trofeum w Europie sięgnął Bayern Monachium kosztem Atletico Madryt.