Zakończony
Sevilla FC
120+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Lionel Messi. Barca podwyższyła rezultat!!! Argentyńczyk wypuścił w uliczkę Brazylijczyka, który wykorzystał sytuację sam na sam!

9
4
120+1'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Daniel Carrico. Kuriozalna sytuacja! Defensor Sevilli nie mógł pogodzić się z żółtą kartką i za ostre pretensje w kierunku arbitra ponownie został ukarany!

120+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Carrico.

1
120'

Sędzia doliczył aż 4 minuty.

120'
ZMIANA

Barcelona. Schodzi: Jordi Alba. Wchodzi: Sergi Roberto.

120'

Piłkarze Sevilli bezradni. Sędzia doliczy jeszcze kilka minut.

118'

Po dośrodkowaniu z lewej flanki Iniesty z główki uderzył Neymar. Piłka ponownie w rękach bramkarza Sevilli.

115'

Lekka przewaga Sevilli. Ataki Andaluzyjczyków są jednak chaotyczne i piłkarze Barcelony spokojnie sobie z nimi radzą.

114'

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Gameiro. Za protesty.

112'

Sędzia może kontynuować mecz.

110'

Tymczasem problemy z mięśniem ma sędzia, który potrzebuje interwencji lekarzy!

110'

Z uderzeniem Coke poradził sobie bramkarz Barcelony.

107'

Grzegorz Krychowiak ruszył z odważnym rajdem, jednak został zatrzymany przez Pique. Polak zaczyna utykać.

1
106'

Początek drugiej części dogrywki.

1
105'

Sergio Rico znów popisał się cudowną interwencją! Bramkarz Sevilli w wielkim stylu obronił petardę zza pola karnego wystrzeloną spod nogi Alvesa. Hiszpan dobrze zachował się również przy dobitce!

1
104'

Ależ blisko drugiego gola dla Barcy!!! Po wrzutce Neymara z główki uderzył Gerard Pique i kapitalną interwencją popisał się Sergio Rico!

1
104'

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Escudero. Za faul.

1
1
103'

Lionel Messi zdecydował się na bezpośredni strzał, lecz ponownie górą był Sergio Rico.

1
102'

Żółtą kartkę otrzymał Jewhen Konoplianka. Za faul w pobliżu narożnika pola karnego Sevilli.

102'

Barcelona chce iść za ciosem i szuka kolejnego gola. Bardzo trudna sytuacja Sevilli.

1
100'

Lionel Messi ruszył z kontrą, zauważył wysuniętego Sergio Rico, jednak jego próba lobowania pozostawiła wiele do życzenia.

1
97'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jordi Alba. Asystował mu Lionel Messi. Bramka dla Barcelony!!! Argentyńczyk świetnie dograł z głębi pola w "szesnastkę", a boczny defensor Dumy Katalonii uderzył z ostrego kąta obok bezradnego golkipera Sevilli!

4
5
96'

Kevin Gameiro dostał piłkę w pole karne, jednak został skutecznie zablokowany.

1
95'

Niewiele dzieje się w dogrywce. Piłkarze są już wyraźnie zmęczeni po ciężkim sezonie.

1
92'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Krychowiak. Polak sfaulował Neymara.

91'

Początek pierwszej części dogrywki!

1
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Vicente Iborra. Za faul.

1
1
90+4'

Po dośrodkowaniu z rzut rożnego celnie główkował Andres Iniesta. Bramkarz nie miał problemów z interwencją.

2
90+3'

Lionel Messi uderzył pod poprzeczkę, jednak piłkę na korner przerzucił Sergio Rico.

1
90+3'

FC Barcelona będzie miała rzut wolny niemalże na linii pola karnego!

1
90+2'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Ever Banega. Siły wyrównane! Argentyńczyk ewidentnie sfaulował wychodzącego do sytuacji sam na sam Neymara.

1
2
90'

Sędzia doliczył 5 minut.

1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Alves. Za protesty.

1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Andres Iniesta. Za protesty.

1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Neymar. Za symulowanie.

1
89'

Z lewego skrzydła dośrodkował Jewhen Konoplianka, ale ponownie górą we własnym polu karnym był bramkarz Barcelony.

1
89'

Strzał Krychowiaka z dystansu został zablokowany.

1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba.

1
84'

Vicente Iborra domagał się rzutu karnego dla Sevilli. Bezskutecznie.

1
83'

Gorąco na ławce trenerskiej Barcelony. Jeden z członków sztabu szkoleniowego Dumy Katalonii został odesłany do szatni.

1
82'

Były dogrywki w finałach pucharu Niemiec, Anglii i Włoch. Doczekamy się dodatkowego czasu gry również w Hiszpanii?

1
81'

Ofiarna interwencja Mathieu. Stoperzy Barcelony prezentują się dzisiaj z bardzo dobrej strony!

1
79'
ZMIANA

Sevilla. Schodzi: Mariano. Wchodzi: Jewhen Konoplianka.

79'

Gerard Pique! Stoper Barcy jest wszędzie! Tym razem zablokował silny strzał z ostrego kąta Gameiro.

1
78'

Lionel Messi kapitalnie minął rywala w kole środkowym i ruszył z kontrą. Jego podanie było jednak niedokładne.

1
76'

Z 25 metrów w światło bramki uderzył Lionel Messi. Na posterunku stał jednak Sergio Rico, który złapał piłkę po niezbyt groźnym strzale Argentyńczyka.

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Vitolo. Pomocnik Sevilli sfaulował Iniestę i Barca będzie miała rzut wolny z dogodnej odległości!

Sevilla FC
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Adil Rami.

Sevilla FC
1
73'

Ostro! Vicente Iborra i Neymar zetknęli się czołami i wdali się w dyskusję.

1
73'

Dośrodkowanie z lewej flanki mogło zamienić się w niespodziewaną bramkę! Marc-Andre ter Stegen z trudem odbił piłkę.

1
72'

To nie jest częsty widok. Barcelona całą ekipą broni się na własnej połowie, a rywale w ataku pozycyjnym.

1
71'

FC Barcelona wciąż nie oddała ani jednego celnego strzału! Po zmianie stron Duma Katalonii w ataku praktycznie nie istnieje.

1
69'

Dośrodkowanie Messiego pewnie wyłapał Sergio Rico.

1
68'

Kolejny faul Krychowiaka. Sędzia wciąż jednak nie ukarał żadnego piłkarza żółtą kartką.

1
66'

Kotłuje się pod bramką Barcelony. Momentami gracze Luisa Enrique ofiarnie blokują strzały rywali. Mistrzowie Hiszpanii pod ścianą!

2
65'

Grzegorz Krychowiak!!! Polak dopadł do bezpańskiej piłki na 17 metrze, jednak został zblokowany!

2
64'

Bardzo dobrze w defensywie radzi sobie Gerard Pique. Stoper już kilkukrotnie ratował Barcelonę.

1
61'

Spore problemy Barcelony. Po zmianie stron wciąż lepiej prezentuje się Sevilla.

3
59'

Ever Banega szukał kolegi w polu karnym Barcy, jednak czujny Marc-Andre ter Stegen złapał piłkę.

2
57'
ZMIANA

Barcelona. Schodzi: Luis Suarez. Wchodzi: Rafinha. To koniec meczu dla najlepszego strzelca Barcy.

56'

Lionel Messi wrócił do gry, ale to najprawdopodobniej koniec meczu dla Luisa Suareza. Urugwajczyk kulejąc opuszcza boisko.

1
55'

Tymczasem inny problem Barcelony! Luis Suarez ma wyraźnie problemy z mięśniem w nodze i leży na boisku!

2
54'

Lionel Messi siedzi poza boiskiem. To było mocne uderzenie, ale Argentyńczyk najprawdopodobniej powróci do gry.

1
1
53'

Lionel Messi zderzył się głową z Carrico. Argentyńczyk ma solidnego guza na czole i potrzebuje interwencji lekarzy.

2
52'

Po zmianie stron atakuje Sevilla! Barcelona w poważnych tarapatach!

2
50'

Słupek ratuje Barcelonę!!! Ever Banega uderzył po ziemi z 20 metrów i trafił w "aluminium" bramki Dumy Katalonii!

1
1
48'

Błąd sędziego. Neymar otrzymał świetne podanie w pole karne od Iniesty, jednak arbiter liniowy niepotrzebnie podniósł chorągiewkę.

2
46'
ZMIANA

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Jeremy Mathieu. Francuz wystąpi na pozycji stopera w miejsce wyrzuconego Mascherano.

46'

Początek drugiej części gry.

1
45+1'

Neymar zaczarował w polu karnym Sevilli, odegrał do Messiego, który został zablokowany przez Ramiego.

2
45'

Sędzia doliczył minutę.

1
44'

Dobra okazja dla Barcelony! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z sześciu metrów główkował Gerard Pique. Piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką, a pojedynek powietrzny ze stoperem rywali przegrał Grzegorz Krychowiak.

1
44'

Mimo osłabienia, Barca stara się dalej atakować. Neymar na razie przegrywa jednak wszystkie pojedynki z Mariano na lewej stronie boiska.

1
41'

Ciekawostka: to najszybsza czerwona kartka w historii finałów Pucharu Króla.

1
39'

W strzałach celnych 2:0 dla Sevilli, a na boisku zaczyna się robić nerwowo. Sędzia na razie panuje nad wydarzeniami.

1
38'

Sevilla miała rzut wolny z 18 metrów. Ever Banega huknął tuż pod poprzeczkę, ale jak długi wyciągnął się Marc-Andre ter Stegen, który przerzucił piłkę nad bramkę.

1
36'

Czerwoną kartkę otrzymał Javier Mascherano. Barcelona osłabiona!!! Argentyńczyk sfaulował przed polem karnym wychodzącego do sytuacji sam na sam Kevina Gameiro.

2
2
34'

Od kilku minut Sevilla całą jedenastką broni się na własnej połowie. Andaluzyjczycy w defensywie grają bez zarzutu i Barca wciąż nie oddała ani jednego celnego strzału.

2
31'

Grzegorz Krychowiak jest pierwszym Polakiem, który gra w finale Pucharu Króla. Mimo to, jeden nasz rodak już ma w dorobku to trofeum - Jerzy Dudek.

1
30'

Dani Alves huknął z 30 metrów z półwoleja, jednak piłka wyraźnie minęła słupek bramki Sevilli.

1
29'

Sevilla świetnie spisuje się w defensywie. Andaluzyjczycy skutecznie przerywają każdą akcję Barcelony.

1
26'

Lionel Messi zagrał w pole karne wprost do... bramkarza. W akcjach obu zespołów wyraźnie brakuje skutecznego ostatniego podania.

1
25'

2-krotnie do strzału zza pola karnego złożył się Grzegorz Krychowiak. Polak jednak nieczysto trafiał w piłkę. Po drugiej próbie sędzia dodatkowo odgwizdał pozycję spaloną jednego z graczy Sevilli.

1
22'

Po groźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrym piąstkowaniem popisał się Sergio Rico. Ostatnie minuty należą do Barcelony.

1
1
19'

Dani Alves sfaulował rywala po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Bez zagrożenia pod bramką Sevilli.

1
18'

Grzegorz Krychowiak sfaulował Messiego w okolicy narożnika pola karnego. Będzie dobra okazja dla Barcelony.

1
17'

Ciekawy, intensywny mecz. Obie strony starają się zaatakować, ale bramkarze jeszcze nie musieli się wykazywać umiejętnościami.

1
15'

W jednej akcji Andres Iniesta i Neymar popisali się efektownymi ruletami. Skończyło się wywalczeniem rzutu rożnego.

1
14'

Dwie centry w pole karne Barcelony nie przyniosły większego zagrożenia. Ostatecznie zakończyło się na faulu w ofensywie.

1
12'

Grzegorz Krychowiak skupia się na grze w defensywie. Polak zaliczył już udany przechwyt, a po chwili został sfaulowany przez Luisa Suareza.

1
8'

Andres Iniesta ładnie dośrodkował w pole karne, a Luis Suarez z pierwszej piłki uderzył metr obok słupka.

1
7'

Kevin Gameiro tym razem ruszył prawą flanką i zagrał do środka. Czujny Marc-Andre ter Stegen zatrzymał dośrodkowanie poza własnym polem karnym.

1
5'

Kevin Gameiro minął w polu karnym Pique i na szóstym metrze, po wybiciu piłki na oślep, zatrzymał go Javier Mascherano.

1
4'

Bardzo spokojny początek. Barca rozgrywa piłkę, Sevilla całą jedenastką przyjmuje rywala na własnej połowie.

1
20:55

Zgodnie z tradycją pierwszy gwizdek finału Pucharu Króla poprzedza hiszpański hymn. Na trybunach powiewają flagi Hiszpanii, ale słychać również gwizdy.