Milli ludzie, ci Holendrzy...

2
3
90+3'

Jeffrey Bruma zrównał z ziemią Stępińskiego. Sędzia dopiero po kilku sekundach odgwizdał faul.

3
90+2'

Jeszcze starają się Polacy, ale pod bramką Holendrów nasi reprezentanci grają zbyt nerwowo.

90'

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

1
90'

Kontra Holendrów, ale Wojciech Szczęsny w ostatnim momencie uprzedził Strootmana.

1
1
90'

Polacy zamknęli rywali w okolicach pola karnego.

88'

Mariusz Stępiński ostro powalczył z obrońcą, ale sędzia przerwał grę dopatrując się faulu Polaka.

86'

Groźny strzał sprzed pola karnego oddał Sławomir Peszko, piłka po nodze rywala wyszła na róg tuż obok słupka!

1
85'

Uderzył Arkadiusz Milik, piłka spadała, ale przeleciała ponad poprzeczką mijając bramkę o metr.

1
84'

Będzie rzut wolny dla Polaków z ok. 23 metrów.

1
84'

My również mamy taką nadzieję.

82'

Uff, mogło być po meczu. Groźnie uderzył Quincy Promes, Szczęsny zbił piłkę do boku, ale Polakom udało się wyjść cało z opresji.

1
1
81'

Troszkę humoru.

1
1
80'

Sławomir Peszko biegł z piłką, ale... przewrócił się w dość prostej sytuacji.

2
76'

Gol! Strzelił Georginio Wijnaldum. Asystował mu Luciano Narsingh. Niepewna gra Polaków w defensywie i przegrywamy 1:2. Narsingh w polu karnym dograł do Wijnalduma, a ten strzałem w okienko wyprowadził Holendrów na prowadzenie!

74'

Holandia. Schodzi: Vincent Janssen. Wchodzi: Bas Dost.

73'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jeffrey Bruma głową uderzył ponad poprzeczką.

72'

Gra toczy się na połowie Holendrów, ale z przewagi Polaków niewiele wynika.

69'

Karol Linetty uderzył z dystansu, ale strzał był słaby i niecelny.

1
67'
65'

Arkadiusz Milik dośrodkował z rzutu wolnego, nadbiegający Michał Pazdan nie doszedł do piłki.

64'

Znowu groźnie pod bramką Holendrów, kolejny raz prawą stroną urwał się Grosicki. Jednak stoperzy gości potrafili wybić piłkę.

1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Georginio Wijnaldum.

62'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Lewandowski.

62'

Przepychanka w środku pola. Georginio Wijnaldum faulowany przez Lewandowskiego popchnął Polaka, a ten nie pozostał dłużny rywalowi.

1
1
60'

Gol! Strzelił Artur Jędrzejczyk. Asystował mu Arkadiusz Milik. Milik idealnie dośrodkował, a nadbiegający Jędrzejczyk głową z ok. 7 metrów tuż przy słupku trafił do bramki!

58'

Lepszy fragment w wykonaniu Polaków, którzy zaczęli grać trochę szybciej. Jednak do ideału wciąż daleko.

1
56'

Kamil Grosicki wyłożył piłkę na piąty metr Lewandowskiemu, ale "Lewy" został zablokowany przez Brumę.

55'

Robert Lewandowski składał się do uderzenia sprzed pola karnego, ale nie dał rady oddać strzału atakowany przez rywali.

1
53'

Polacy nie rzucają się do ataku. Nasi reprezentanci, w przeciwieństwie do Holendrów nie muszą jeszcze niczego udowadniać.

1
51'

Polacy starają się zaatakować, ale to kontry Holendrów wyglądają groźniej.

48'

I znowu Kamil Grosicki, który starał się uderzać. Do piłki dojść starał się Lewandowski, ale dobrze interweniował Jasper Cillessen.

1
47'

Dośrodkował Artur Jędrzejczyk, ale Grosicki nie doszedł do piłki.

46'

Dośrodkowanie z prawej strony, ale wracający Thiago Cionek wybił piłkę na róg, po którym dobrze w polu bramkowym interweniował Mączyński.

1
46'

Gramy po przerwie!

1
2
46'
19:56

Właśnie zakończyły się rozmowy i analizy po pierwszej części w publicznej telewizji. Trwały... ok. 1:40 (jedną minutę i czterdzieści sekund).

4
19:56

Fachowcy już z chęcią dokonaliby zmian.

2
45'

Jetro Willems uderzył z rzutu wolnego 2 metry ponad poprzeczką.

1
44'

Nie klei się gra Polakom. Forma ma przyjść jednak za... kilka dni.

1
41'

Zgadzacie się z taką opinią?

5
40'

Michał Pazdan stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Stevena Berghuisa, Polak trzymał rywala, ale ten zdołał oddać strzał. Wojciech Szczęsny po raz kolejny dobrze się zachował.

3
1
37'

Vincent Janssen wpadł z piłką w pole karne, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka obronił Szczęsny!

1
1
35'

Polacy ruszyli do odrabiania strat, strzał Lewandowskiego został zablokowany, a po chwili dogranie Błaszczykowskiego przejął obrońca.

1
33'

Gol! Strzelił Vincent Janssen. Asystował mu Riechedly Bazoer. Kontra Holendrów, dośrodkowanie z lewej strony przejął Bazoer i zwolnił akcję. Polacy wrócili w pole karne, ale nie zdołali przeszkodzić Janssenowi, który po wrzutce partnera z prawej strony głową z sześciu metrów pokonał Szczęsnego!

29'

Z rzutu wolnego z narożnika pola karnego uderzył Arkadiusz Milik. Strzał był niecelny, piłka przeszła obok bliższego słupka.

1
28'

Błaszczykowski przewrócił się przed polem karnym, sędzia dopiero po kilku sekundach odgwizdał faul. Nie ma dobrego dnia czeski arbiter.

2
27'

Spadło tempo meczu. Częściej piłką operują Holendrzy, Polacy dobrze się bronią.

1
24'

Lewą stroną szarpnął Kamil Grosicki, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

1
1
22'

Ostro grają Holendrzy, Robert Lewandowski już swoje zebrał, a za nami niewiele ponad 20 minut gry.

1
1
21'

Ekspert wie...

1
2
20'

Dogranie w pole karne do Lewandowskiego, ale Polaka w ostatniej chwili uprzedził Bruma i będzie rzut rożny.

2
19'

Sporo problemów mają Polacy po swojej prawej strony. Quincy Promes kilka razy urwał się obrońcom. Przed momentem Polacy niemal w ostatnim momencie zatrzymali Holendra.

1
1
16'

Robert Lewandowski "pogłaskany" po twarzy przez rywala. Sędzia nie ukarał Marco van Ginkela kartką, a powinien to uczynić.

4
1
14'

Szybka akcja Holendrów Quincy Promes dograł w polu karnym do Stevena Berghuisa, który uderzył tuż obok dalszego słupka. Pierwsze ostrzeżenie dla Polaków!

2
11'

Polacy znowy wycofani, czekają na Holendrów na własnej połowie. Goście nie mają pomysłu na przedostanie się pod nasze pole karne.

9'

Po niemrawym początku Polacy są aktywniejsi w ofensywie co podoba się publiczności.

8'

Kolejny strzał Polaków. Z dystansu przymierzył Krzysztof Mączyński, Jasper Cillessen odbił piłkę, ale naprawił błąd.

7'

Polacy zagrali wysokim pressingiem i odzyskali piłkę. Po kilku podaniach faulowany był Lewandowski, ale sędzia puścił grę. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Arkadiusz Milik, ale trafił w poprzeczkę! Powinno być 1:0!

5
1
5'

Steven Berghuis płasko uderzył lewą nogą, Wojciech Szczęsny pewnie obronił.

3
1
1
4'

Holendrzy dłużej utrzymują się przy piłce. Artur Jędrzejczyk zagrał ręką i goście wykonają rzut wolny z ok. 18 metrów!

1
3
3'

Jetro Willems dośrodkował z lewej strony, Wojciech Szczęsny pewnie interweniował.

4
1
1
19:56

Piłkarze już na boisku. Minutą ciszy uczczono zmarłych byłych reprezentantów Polski Zygmunta Kukli i Henryka Kempnego.

2
19:39

Spotkanie poprowadzi Miroslav Zelinka (Czechy).

19:39

Holandia jest w depresji, nie awansowała do Euro 2016. My humory mamy świetne, szykujemy się na wyjazd do Francji. W środę w Gdańsku mecz, w którym Polska powinna ten pomarańczowy marazm pogłębić. To próba generalna przed wyjazdem na mistrzostwa.