Lotto Ekstraklasa: 4. kolejka
08 sie 2016 18:00
90+5'

Po kontrataku zbyt lekki płaski strzał z 16 metrów oddał Dominik Kun i piłkę złapał Kamil Lech.

90+2'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Cezary Stefańczyk.

90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rafał Grodzicki.

2:2! Grodzicki strzelił w środek bramki, ale Kiełpin nie wyczuł jego intencji, rzucił się w prawy róg i skapitulował.

2
90'

Doliczone 4 minuty.

89'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Szymiński.

89'

A jednak rzut karny dla Ruchu! Szymiński ręką zablokował strzał Przybeckiego.

89'

Wisła trzyma piłkę z dala od własnej bramki, a Ruch jest bezradny.

86'

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Mariusz Stępiński.

85'
ZMIANA

Wisła Płock. Schodzi: Tomislav Bozić. Wchodzi: Damian Byrtek. Chorwat opuścił boisko utykając.

85'
ZMIANA

Ruch. Schodzi: Maciej Urbańczyk. Wchodzi: Jakub Arak.

82'

Po rzucie rożnym nad poprzeczką główkował Przemysław Szymiński.

81'

Mocno sprzed pola karnego uderzył Siergiej Kriwiec, piłka zrykoszetowała i minęła bramkę w niewielkiej odległości.

80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Giorgi Merebaszwili.

2:1 dla Wisły! Kapitalne prostopadłe podanie wykonał Kriwiec, Merebaszwili ruszył do piłki i choć Lech był przy niej szybciej, to nastrzelił Gruzina w taki sposób, że futbolówka wtoczyła się do siatki.

78'

Nieudanie centrował teraz Giorgi Merebaszwili i piłka spadła na górną siatkę. Wisła ma jednak wyraźną ochotę na pełną pulę.

1
75'
ZMIANA

Ruch. Schodzi: Piotr Ćwielong. Wchodzi: Kamil Mazek.

74'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

72'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Dominik Furman.

Wisła Płock
72'

Dominik Kun chciał zamknąć dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak przytomnie uprzedził go Martin Konczkowski.

69'

To mógł być cudowny gol! Z 25 metrów przepięknie uderzył Siergiej Kriwiec i piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką! Jeszcze dobijał Dimitar Iliew, on miał jednak trudną pozycję i chybił celu.

1
68'

Zaniepokojony Waldemar Fornalik, bowiem od kilku minut zdecydowanie atakuje beniaminek.

1
64'

Wisła mogła odzyskać prowadzenie! Groźnie sprzed pola karnego uderzył Giorgi Merebaszwili, głową tor lotu piłki zmienił Mariusz Stępiński i przeleciała ona tuż obok słupka.

61'

Ruch - tak jak w pierwszej połowie - częściej ma inicjatywę, mimo to w strzałach jest 11:7 dla gości.

59'

Na trybunach stadionu w Chorzowie pojawiło się 6176 widzów.

57'
ZMIANA

Ruch. Schodzi: Patryk Lipski. Wchodzi: Bartosz Nowak.

56'

Soczysty strzał z dystansu Patryka Stępińskiego i piłka otarła się o boczną siatkę.

54'

Dobra centra Konczkowskiego z prawej strony boiska, jednak Mariusz Stępiński przeszkodził Ćwielongowi, w efekcie żaden z nich tego nie wykończył.

53'

Nieźle z rzutu rożnego dośrodkował Dominik Furman, ale żaden z jego kolegów nie oddał strzału i obrona Ruchu poradziła sobie nadspodziewanie łatwo.

51'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

50'

Z prawego skrzydła zbyt głęboko dośrodkował Miłosz Przybecki i niebezpieczeństwo zażegnał Seweryn Kiełpin.

46'

Początek drugiej połowy.

45+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mariusz Stępiński. Asystował mu Martin Konczkowski.

Co za riposta Ruchu! Znakomite dośrodkowanie Konczkowskiego z prawej strony boiska, na 6. metr dynamicznie wbiegł Mariusz Stępiński i strzałem głową nie dał szans Kiełpinowi.

45'

Doliczone 2 minuty.

45'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jose Kante. Asystował mu Giorgi Merebaszwili.

Nafciarze na prowadzeniu! Z prawego skrzydła dość głęboko dośrodkował Merebaszwili, Lech zaliczył "pusty przelot" i głową do siatki trafił Kante.

43'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Maksymilian Rogalski.

43'

Wisła miała bardzo dobrą okazję! Kamil Lech niepewnie obronił strzał Jose Kante, jednak zdążył z interwencją przy próbie dobitki Iliewa.

39'

Teraz dość mocno z dystansu uderzył Maciej Urbańczyk, jednak wprost w Kiełpina.

37'

Bardzo mocny strzał z narożnika pola karnego oddał Giorgi Merebaszwili, na szczęście dla chorzowian piłka poleciała w środek bramki i odbił ją Kamil Lech.

34'

Ruch prezentuje bardziej poukładany futbol, częściej jest przy piłce, mimo to Wisła nie ma zbyt dużych problemów z utrzymywaniem bezbramkowego remisu.

31'

29'

Patryk Lipski miał mnóstwo swobody na boku pola karnego, lecz dośrodkował niedbale, nonszalancko i piłkę z łatwością przejął Seweryn Kiełpin.

26'

Z dystansu niegroźnie uderzył Dominik Furman i piłkę złapał Kamil Lech.

25'

Mariusz Stępiński oddał kąśliwy strzał sprzed pola karnego, Seweryn Kiełpin interweniował bardzo niepewnie i piłka przeszła mu pod rękami na rzut rożny.

24'

Inicjatywa zdecydowanie po stronie Niebieskich, Wisła z rzadka wyprowadza kontry.

21'

Zablokowane dośrodkowanie Mariusza Stępińskiego spod końcowej linii.

18'

Giorgi Merebaszwili niemiłosiernie zakręcił na prawym skrzydle Kojem, wbiegł w pole karne, płasko dośrodkował, ale przeciął to obrońca Ruchu.

17'

Rykoszet po strzale Recy sprzed pola karnego i piłka w rękach Lecha.

16'

Maciej Urbańczyk szukał w polu karnym Mariusza Stępińskiego, ale dośrodkował za mocno i piłka opuściła boisko.

13'

Dimitar Iliew znakomicie wypracował sobie pozycję w polu karnym, ale jego techniczne uderzenie z ostrego kąta było niecelne.

12'

Seweryn Kiełpin wypiąstkował piłkę po głębokiej centrze Lipskiego z rzutu rożnego.

10'

Kapitalna okazja Ruchu! Miłosz Przybecki dopadł do piłki na 12. metrze, miał sporo swobody, ale nie trafił w bramkę.

9'

Po akcji Merebaszwiliego piłka dość szczęśliwie trafiła do Jose Kante, ten uderzał z najbliższej odległości, jednak Kamil Lech zdążył skrócić kąt i obronił. Zapachniało golem dla Wisły.

6'

Ruch uzyskał optyczną przewagę i stara się atakować. Na razie robi to jednak dość chaotycznie.

3'

Patryk Lipski fatalnie wykonał rzut rożny, ale po chwili piłka wróciła w pole karne i Miłosz Przybecki w dobrej sytuacji skiksował przy próbie strzału z ostrego kąta.