Lech gra teraz mądrze, trzymając piłkę z dala od własnej bramki.

Przed polem karnym Lecha o piłkę ostro powalczył Diego Ferraresso, uderzył jednak nieczysto i Matus Putnocky nie musiał interweniować.

Gol! Strzelił Miroslav Covilo. Asystował mu Mateusz Szczepaniak.

A jednak Cracovia jeszcze walczy! Z 18 metrów nie do końca czysto uderzył Szczepaniak, ale w polu karnym piłka spadła pod nogi Covilo i ten bez trudu pokonał Putnocky'ego.

80'

Lech. Schodzi: Tamas Kadar. Wchodzi: Robert Gumny.

78'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Szymon Pawłowski.

Chyba jest po meczu! Lechici zaatakowali dwóch na dwóch, Pawłowski w odpowiednim momencie podał na czystą pozycję do Robaka i ten wykonał egzekucję płaskim strzałem.

76'

Erik Jendrisek wyraźnie chybił płaskim strzałem z dystansu. Cracovia sprawia wrażenie bezradnej w ofensywie.

73'

Maciej Makuszewski wpadł w pole karne, ale oddał strzał z kompletnie nieprzygotowanej pozycji i wyszło z tego spore pudło.

68'

Szymon Pawłowski oddał płaski strzał z ostrego kąta, ale zabrakło siły i piłkę złapał Grzegorz Sandomierski.

64'

Gol! Strzelił Jan Bednarek. Asystował mu Tomasz Kędziora.

Wielka radość w Poznaniu, bo Lech wreszcie udokumentował przewagę! Po rzucie rożnym Kędziora strącił piłkę w pole bramkowe i stamtąd szczupakiem do siatki trafił Bednarek.

62'

Ależ szansa Lecha! Darko Jevtić podał prostopadle do Bille Nielsena, ale ten zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez Deleu.

62'

Przypominamy o naszym profilu na Facebooku tylko dla kibiców piłki nożnej. Polecamy -> http://www.facebook.com/PilkaNozna.SportoweFakty

61'

Nieźle zapowiadała się kombinacyjna akcja Pasów, jednak w decydującym momencie niedokładnie podał Tomas Vestenicky i piłkę przejęli lechici.

59'

Na trybunach Inea Stadionu pojawiło się 10 274 widzów.

58'

Teraz Lech miał dobrą okazję na gola! Nicki Bille Nielsen zatańczył w polu karnym, wypracował sobie pozycję do strzału, ale posłał piłkę tuż obok dalszego słupka.

55'

Beznadziejne uderzenie z dystansu oddał Tomas Vestenicky. Piłka wylądowała na trybunach.

52'

Zablokowany strzał Majewskiego z 18 metrów.

52'

Z rzutu wolnego z narożnika boiska nieźle, ale nad poprzeczką uderzył Mateusz Cetnarski.

51'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jan Bednarek.

Lech Poznań
49'

Z dystansu celnie, ale w środek bramki uderzył Maciej Makuszewski. To nie mogło zaskoczyć Sandomierskiego.

46'

Początek drugiej połowy.

1
45+1'

Sprzed pola karnego na wiwat strzelił Darko Jevtić i piłka poszybowała w trybuny.

45'

Doliczona 1 minuta.

45'

Płasko z narożnika pola karnego uderzył Erik Jendrisek. Zabrakło zarówno mocy, jak i precyzji.

43'

Z rzutu wolnego dośrodkował Darko Jevtić, a niecelny strzał głową oddał Tomasz Kędziora.

39'

Nudy w Poznaniu... Gra przeniosła się teraz bliżej środka pola.

35'

Maciej Makuszewski faulowany przy linii bocznej, jeszcze w przepychankę wdali się Luiz Santos Deleu i Tomasz Kędziora, lecz obyło się bez bartek.

1
31'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Nicki Bille Nielsen. Mecz nie porywa. Przewaga Lecha nie przekłada się na sytuacje, a Cracovia w ofensywie w ogóle pokazuje niewiele.

28'

Dynamiczna akcja Lecha, z prawego skrzydła nieźle dośrodkował Tomasz Kędziora, ale zabrakło wykończenia i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

24'

Z 17 metrów próbował uderzać Mateusz Cetnarski, jednak trafił... w stojącego w polu karnym Szczepaniaka.

22'

Płasko z dystansu uderzył Darko Jevtić. Zupełnie nieudana próba i piłka minęła słupek o kilka metrów.

19'

Na razie zdecydowana przewaga Lecha, Cracovia w ofensywie prezentuje się bardzo słabo.

16'

Znakomite dośrodkowanie Pawłowskiego z lewego skrzydła, ale do piłki minimalnie spóźnili się Tomasz Kędziora, a następnie Nicki Bille Nielsen.

15'

Ależ soczyście z dystansu uderzył Tamas Kadar! Piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

13'

Celny, ale zbyt lekki strzał Jevticia z rzutu wolnego z 25 metrów i Grzegorz Sandomierski zaliczył dość łatwą interwencję.

11'

Poznaniacy zablokowali strzał Budzińskiego z narożnika pola karnego.

9'

Łukasz Trałka miał sporo swobody w polu karnym, powinien oddać strzał z ostrego kąta, zamiast tego zdecydował się na jeszcze jedno podanie i nic z tej akcji nie wyszło.

7'

Lech dłużej utrzymuje się przy piłce, próbuje prowadzić atak pozycyjny, ale nie przekłada się to na sytuacje.

4'

Miroslav Covilo przeciął dośrodkowanie Bille Nielsena z lewego skrzydła.

2'

Z rzutu wolnego z narożnika boiska centrował Mateusz Cetnarski i piłkę przejął Matus Putnocky.

20:00
1
20:00

Mecz z Pasami może mieć ogromne znaczenie w kwestii przyszłości Jana Urbana w Lechu.