Lotto Ekstraklasa: 11. kolejka
02 paź 2016 18:00
90+2'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło w okolicy Gutiego. Sytuację wyjaśnił Dawid Kudła, który dziś zapracował na wysoką notę.

1
90'

Do regulaminowego czasu doliczone 3 minuty.

1
86'

Chaos i nerwy, a regulaminowy czas dobiega końca. Remis jest już bardzo prawdopodobny.

1
84'

Łukasz Burliga i Damian Szymański próbowali zamknąć mocne wstrzelenie Przemysława Frankowskiego. Obaj minęli się z piłką ku niezadowoleniu miejscowych kibiców.

1
80'

Niewiele wnieśli na boisko zmiennicy Pogoni Szczecin. Od Roberta Obsta trudno spodziewać się wiele dobrego, ale Takafumi Akahoshi pokazał się tylko raz.

1
78'

Gospodarze są niesieni dopingiem przez blisko 17 tysięcy kibiców. Jagiellonia Białystok jest zdecydowanie konkretniejsza od kilkunastu minut.

1
1
76'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Adam Gyurcso.

Pogoń Szczecin
1
75'

Guti sam zrobił sobie krzywdę, wybijając piłkę przewrotką w centrum boiska. Wygląda na to, że uraz stopera nie jest poważny.

1
73'

Fiodor Cernych albo Łukasz Zwoliński zmienią bezbramkowy wynik?

1
72'

Fiodor Cernych kropnął ile miał sił w prawej stopie. Zabrakło dokładności napastnikowi Jagiellonii Białystok i kibice Pogoni Szczecin odetchnęli z ulgą.

1
70'

Pierwsze uderzenie Takafumiego Akahoshiego po powrocie do Lotto Ekstraklasy. Japończyk jest piłkarzem ze szkła i przez ostatnie miesiące leczył kontuzję.

1
67'

Strzelił Damian Szymański, strzelił również drugi zmiennik Karol Świderski, ale z gorszym skutkiem.

1
65'

Temperatura wrzenia w polu karnym Pogoni Szczecin. Fiodor Cernych nęka obrońców, a ci interwenują coraz bardziej panicznie.

1
63'
ZMIANA

Pogoń. Schodzi: Jakub Piotrowski. Wchodzi: Robert Obst.

63'

Na dośrodkowanie Piotra Tomasika zapolował Fiodor Cernych. Co prawda pudło, ale bramkarz Pogoni Szczecin mocno obsztorcował swoich obrońców.

1
61'

Po raz drugi Jagiellonia Białystok trafiła w słupek. Damian Szymański uderzył z półobrotu w dużym zamieszaniu. Strzał zmiennika zbił na obramowanie Dawid Kudła!

1
58'

Guti przeskoczył obrońców Pogoni Szczecin i główkował wysoko nad poprzeczką. Dośrodkowywał Przemysław Frankowski. Obie drużyny poprawiają statystykę strzałów po przerwie, ale wszystkie są wątpliwej jakości.

2
57'

Zatańczył na prawym skrzydle Łukasz Burliga. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane, ale Jagiellonia Białystok miała przynajmniej korner.

1
56'

Cornel Rapa zagrał miękko w pole karne. W założeniu piłka miała trafić do Adama Frączczaka, a trafiła do Mariana Kelemena.

1
54'

Fiodor Cernych miał trochę miejsca i sprawdził czujność Dawida Kudły. Bramkarz Pogoni Szczecin wystrzega się prostych błędów w ostatnich dniach.

1
53'

Podopieczni Kazimierza Moskala wymienili kilka podań na własnej połowie, po czym Jarosław Fojut próbował uruchomić długą piłką Adama Gyurcso. Węgier jest starannie pilnowany po przerwie.

1
51'

Pogoń Szczecin wierzy w możliwość wygrania tego meczu. Nie chowa się za podwójną gardą i nie pilnuje bezbramkowego wyniku.

1
50'

Obrazki z Białegostoku. Trwa walka o ligowe punkty.

1
48'

Guti zapędził się pod bramkę Pogoni Szczecin przy okazji stałego fragmentu. Sytuacyjne uderzenie obok bramki pilnowanej przez Dawida Kudłę.

1
47'

Na boisku zwijał się z bólu Jacek Góralski po zderzeniu z przeciwnikiem. Pomocnik Jagiellonii Białystok jest twardy i już wrócił do rywalizacji.

1
47'

Drugą połowę rozpoczął strzałem z dystansu Kamil Drygas. Były pomocnik Zawiszy Bydgoszcz skierował piłkę prosto w objęcia Mariana Kelemena.

1
46'

Piłka w grze!

1
Kto wygra mecz?
Jagiellonia
Pogoń
1
45'

Doliczone 3 minuty.

1
44'

Zrobiło się gorąco przed przerwą. Łukasz Zwoliński huknął płasko, ale w zasięgu rąk Mariana Kelemena.

1
43'

To mogła być perfekcyjna bramka, ponieważ Ivan Runje złożył się do strzału przewrotką w polu karnym Pogoni Szczecin. Słupek uratował gości. Żaden z rywali nie dobił piłki.

1
41'

Jeszcze raz Łukasz Zwoliński. Piłka spadła pod nogi napastnika Pogoni Szczecin po zagraniu Kamila Drygasa. Już składał się do uderzenia z bliska, ale zablokował go Ivan Runje!

1
40'

Niezła akcja na lewej stronie boiska w wykonaniu Mateusza Lewandowskiego i Adama Gyurcso. Łukasz Zwoliński uderzył nieczysto po dośrodkowaniu Węgra.

1
38'

Piotr Tomasik pobiegł ile tchu w płucach na lewym skrzydle. Dośrodkowanie byłego zawodnika Floty Świnoujście było niezłe, ale trafiło do defensora w białym stroju.

1
37'

Mądrze rozegrali piłkę szczecinianie po obwodzie, ale szybko wróciła ona do obrońców i cała akcja skończyła się przechwytem Jagiellonii.

2
34'

Niewiele wartych odnotowania akcji w Białymstoku. Najogólniej mówiąc trwa mecz walki.

1
31'

Dośrodkowanie Piotra Tomasika prześlizgnęło się niebezpiecznie przed pole karne Pogoni Szczecin. Dawid Kudła nie do końca kontrolował sytuację.

1
29'

Gra wznowiona. Jagiellonia Białystok w jedenastu, natomiast goście chwilowo w podwójnym osłabieniu.

1
27'

Niebezpieczne zderzenie Jarosława Fojuta z Sebastianem Rudolem. Dwaj piłkarze Pogoni Szczecin zrobili sobie krzywdę, a stoper potrzebuje pomocy medycznej.

1
25'

Faul na Jacku Góralskim. Nie umknęło to uwadze sędziego Daniela Stefańskiego. Dośrodkowanie Piotra Tomasika z rzutu wolnego prosto do bramkarza.

1
23'

Po strzale Adama Frączczaka gospodarze są już ostrożniejsi. Gdyby nie pudło przeciwnika, musieliby gonić wynik.

1
20'

Pierwsza sytuacja podbramkowa! Adam Gyurcso obsłużył idealnym podaniem swojego imiennika - Frączczaka, który miał przed oczami tylko Mariana Kelemena. Fatalne pudło "szczecińskiego Piszczka".

1
18'

Wyszli wyżej szczecinianie i sprawiają Jagiellonii problem z rozegraniem piłki. W składzie gospodarzy brakuje Konstantina Wassiljewa i jest to duża strata dla zespołu oraz widowiska.

1
16'

Nieudane rozegranie zespołu znad Odry i grę wznowił dalekim wykopem Marian Kelemen, który nie bronił w meczu pucharowym.

1
14'

Dotychczas bez celnych strzałów. Jagiellonia spycha przeciwnika coraz głębiej, ale Pogoń Szczecin jeszcze panuje nad wydarzeniami.

1
12'

Po dośrodkowaniu Przemysława Frankowskiego z rzutu rożnego była walka w powietrzu. Wcześniej sędzia przerwał jednak grę, ponieważ piłka opuściła boisko.

1
9'

Riposta zespołu ze Szczecina. Miękka wrzutka sprzed pola karnego była pod pełną kontrolą Mariana Kelemena. Bramkarz Jagiellonii przywitał się z piłką.

1
7'

Delikatnie stonowane emocje na stadionie Jagiellonii. Gospodarze zabrali się do atakowania bramki Pogoni Szczecin.

1
5'

Bardzo brutalny był faul Jarosława Fojuta i Michał Probierz domagał się czerwonej kartki. Trenera Jagiellonii Białystok strofował nawet Kazimierz Moskal.

1
4'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Fojut.

1
3'

Przerwa w grze po starciu Łukasza Burligi z Adamem Gyurcso. Węgier potrzebował chwili, by dojść do siebie po ostrym ataku defensora Jagiellonii Białystok. Sędzia Daniel Stefański już ostrzegł Burligę.

1
17:39

W środę Pogoń Szczecin zdemolowała Jagiellonię Białystok w meczu o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Okazja do rewanżu jest błyskawicznie, a przecież w Lotto Ekstraklasie drużyna Michała Probierza rządzi, a Portowcy nie wygrali od czterech kolejek.