Lotto Ekstraklasa: 13. kolejka
22 paź 2016 20:30
komentarz

Mecz się zakończył, ale o bramce na 2:1 będzie się jeszcze mówiło bardzo długo. Szkoda, że taki błąd przydarzył się najlepszemu polskiemu sędziemu. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz.

1
1
90+3'

Gracz Legii w momencie strzału Brozia był na metrowym spalonym. Błąd sędziego Marciniaka i jego asystenta.

2
1
90+3'

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen. Broź uderzył sprzed pola karnego, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a do bramki dobił ją wprowadzony chwilę wcześniej Hamalainen.

5
9
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Kownacki.

3
3
90+2'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Jasmin Burić. Rezerwowy bramkarz był najbardziej agresywny i został wyrzucony z ławki rezerwowych.

Lech Poznań
4
1
1
1
7
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Malarz.

Legia Warszawa
4
2
90+3'

Legia. Schodzi: Thibault Moulin. Wchodzi: Kasper Hamalainen. Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

90'

W polu karnym Legii... wielka bójka, w której udział biorą niemal wszyscy zawodnicy!

5
90'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Maciej Makuszewski. Robak uderzył w swój lewy róg, piłka po rękach Malarza wpadła do bramki.

Lech Poznań
4
2
89'

Rzut karny dla Lecha! Kopczyński zamiast w piłkę kopnął w Makuszewskiego!

3
87'

Ładna akcja Pawłowskiego, który dograł do Robaka, ale ten uderzył słabo i w obrońcę.

86'

Mocno sprzed pola karnego uderzył Thibault Moulin, ale pomylił się o kilka metrów.

83'

"Kibice" Legii zaczęli obrażać sędziego Marciniaka. Czyż nie lepiej dopingować swój zespół?

2
3
81'

Lech. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Dawid Kownacki.

80'

Guilherme uderzył z rzutu wolnego z narożnika pola karnego, Putnocky wybił piłkę na róg.

1
77'

Groźnie pod bramką Legii. Lech wykonywał cztery rzuty rożne z rzędu, ale gospodarzom udało się wybronić.

2
1
75'

Mocny strzał Trałki, piłka jednak minęła bramkę Malarza. Będzie korner dla Lecha.

4
74'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Makuszewski.

1
2
74'

Coraz gorsza widoczność na boisku. Powód? Kibice zaczęli pokazywać pozostałym nowości pirotechniczne.

1
2
72'

Robak wpadł z piłką w pole karne, ale rzucił mu się pod nogi obrońca i napastnik nie mógł oddać strzału.

71'

Techniczny strzał Radovicia minął dalszy słupek o metr.

1
70'

Szymon Marciniak podszedł do ławki i stanowczo uspokoił trenera Lecha Poznań. Znamy arbitrów, którzy w takiej sytuacji pokazywali swoją słabość i wyrzucali szkoleniowców na trybuny.

2
68'

Maciej Gajos dograł do Robaka, który uderzył głową metr ponad poprzeczką.

1
65'

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Nikolić.

4
1
65'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Marcin Robak.

64'

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić. Asystował mu Michał Kucharczyk. Po dalekim zagraniu Nielsen zbyt krótko wybił piłkę, przejął ją Kucharczyk i natychmiast podał do Nikolicia, który w sytuacji sam na sam trafił do siatki. Lepiej w bramce mógł zachować się Putnocky, który przed strzałem położył się na murawie.

61'

Doskonałą okazję miał Nikolić, ale Matus Putnocky po raz kolejny popisał się świetnym refleksem.

1
1
61'

Z pola karnego płasko uderzył Miroslav Radović, Putnocky pewnie obronił.

1
1
59'

Dośrodkowanie z rogu, Trałka zgrał piłkę, a Nielsenowi zabrakło niewiele, aby wbić futbolówkę do siatki Legii!

1
1
59'

Darko Jevtić przedarł się z piłką w pole karne, uderzył z ostrego kąta. Piłka po nodze obrońcy trafiła w boczną siatkę.

1
56'

Miroslav Radović do Nikolicia, ale ten głową uderzył zbyt słabo i bramkarz złapał piłkę.

1
1
54'

Matus Putnocky wyszedł przed pole karne i wybił piłkę. Gdyby został w bramce, rywal mógł znaleźć się w dobrej sytuacji.

2
1
51'

Kolejne uderzenie, próba Pawłowskiego, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką.

2
1
50'

Uderzył Maciej MakuszewskiArkadiusz Malarz odbił piłkę. Już po jednym celnym strzale z obu stron. 200% normy z pierwszej części!

1
1
50'

Szymon Pawłowski znalazł się z piłką w polu karnym, ale zaczął dryblować i stracił szansę na oddanie strzału.

2
1
47'

Matus Putnocky intuicyjnie odbił strzał Jodłowca z trzech metrów!

2
1
46'

Legia rozpoczęła grę po przerwie.

2
2
45'

Vadis Odjidja-Ofoe uderzał z okolic linii pola karnego, ale trafił w obrońcę.

1
2
20:26

Pierwsze echa po pudłe Nikolicia.

43'

Żółtą kartkę za faul na Gajosie otrzymał Jakub Rzeźniczak.

2
2
41'

Szansa! Aj, Jezus, Maria! Nemanja Nikolić szczęśliwie otrzymał piłkę w okolicach pola bramkowego, minął bramkarza i... przestrzelił. Bywały już większe pudła, ale król strzelców ekstraklasy powinien w takich sytuacja trafiać!

2
1
39'

Póki co oglądamy wyrób czekoladopodobny opakowany w markowy papierek. Bez celnego uderzenia, a za nami już niemal połowa meczu!

1
1
Poziom meczu Legia - Lech jest zadowalający?
Absolutnie nie!
36'

Maciej Makuszewski wszedł z piłką w pole karne, ale nie chciał ryzykować i uderzać słabszą nogą. Pomocnik ostatecznie dogrywał prawą nogą, ale obrońca przejął piłkę.

1
1
33'

Po wrzutce z rogu Malarz interweniował niepewnie, ale piłka wyszła na kolejny korner.

1
20:26

Trener, który ostatnio znany jest ze stawiana "autobusów" pod własną bramką wyraził opinię o grze Lecha w sobotnim spotkaniu.

2
1
28'

Zaatakował Lech, ale gościom brakuje dokładności. Wyraźnie widać, że poznaniacy mają swój pomysł na mecz i konsekwentnie go realizują.

1
20:26

Mieliśmy okazję zobaczyć gustowne wdzianko Duńczyka.

1
2
25'

Legia długo utrzymuje się przy piłce, wymienia spor podań, ale niewiele z tego wynika. Lech nie pozwala rywalom na zbyt wiele.

2
21'

Nemanja Nikolić znalazł się z piłką w okolicach linii pola karnego, uderzył w kierunku lewego słupka i minimalnie przestrzelił. Lepszy fragment gry w wykonaniu Legii Warszawa.

2
20'

Prostopadłe dogranie do Nikolicia, ale sędzia przerwał grę. Spalony? Wiele wskazuje na to, że minimalny.

1
2
19'

Vadis Odjidja-Ofoe dograł w pole karne, Nikolić nie przejął piłki, a Guilherme nie zorientował się i nie zrobił kroku w kierunku futbolówki.

2
1
17'

Z dystansu płasko uderzył Szymon Pawłowski, ale piłka minęła lewy słupek.

4
16'

Lepsze wrażenie sprawia Lech, który jest lepiej poukładany. Wciąż jednak emocji jak na lekarstwo.

1
13'

JEST! Mamy pierwszy strzał w meczu! Z dystansu mocno, ale niecelnie przymierzył Maciej Makuszewski.

2
11'

Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę wypiąstkował Malarz, ale wpadł na Dąbrowskiego i przez chwilę leżał na murawie.

1
1
9'

Jak na razie gra obu drużyn odzwierciedla ich pozycję w tabeli. Emocje jak na grzybach.

4
6'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Guilherme, ale sędzia zatrzymał grę. Spalony.

1
5'

Nenad Bjelica z wyglądu przypomina Michała Probierza. Trener przy ławce stoi z równie marsową miną.

1
3'

Spokojny początek, Legia długo rozgrywa piłkę na własnej połowie, Lech czeka na przeciwnika.

2
19:57

Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak (Płock).

4
19:57

Czternasta drużyna zagra u siebie z ósmą. W sobotę wieczorem mamy mecz ligowego słabeusza z ligowym przeciętniakiem. Niesamowite jak to brzmi, bo przecież mistrz Polski Legia Warszawa gra z Lechem Poznań.