19 lis 2016 15:30
90'

Sędzia doliczył minutę.

87'

Sprzed pola karnego uderzał Konczkowski, ale piłka przeleciała daleko od słupka bramki Prusaka.

86'
ZMIANA

Walski (Ruch) wszedł w miejsce Lipskiego.

86'

Dośrodkował z lewej strony Jarecki, a Śpiączka uderzył głową daleko od bramki.

83'

Hernandez uderzył z okolic linii pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy Ruchu i wyszła na róg.

81'
ZMIANA

Przybecki (Ruch) zastąpił Monetę.

80'

Płaski strzał Monety złapał Prusak. Ruchowi wciąż mało!

79'
GOOOOOOL!!!

Cóż za wejście Araka! Strzał Lipskiego odbił Prusak, piłka odbiła się od słupka, dopadł do niej Arak i głową wpakował do bramki!

Ruch Chorzów
78'
ZMIANA

Arak (Ruch) zastąpił Niezgodę.

78'

Jarecki wszedł wślizgiem i złamał chorągiewkę w narożniku boiska.

76'

Śpiączka wychodził sam naprzeciwko Hrdlicki, ale arbiter zatrzymał grę. Powód? Minimalny spalony.

75'

Ponownie przymierzył Urbańczyk, Tym razem pomocnik Ruchu z ok. 17 metrów strzelił tuż ponad bramką.

73'

Z ok. 16 metrów mocno uderzył Urbańczyk, ale nie trafił w bramkę.

71'

Drewniak uderzył z rzutu wolnego i piłka odbiła się od słupka. Dobitka Jareckiego przeszła obok bramki. Gospodarze blisko pierwszego trafienia.

1
69'
ŻÓŁTA KARTKA

Za faul przed polem karnym kartkę otrzymał Helik (Ruch). Wydaje się, że sędzia popełnił błąd.

68'

Z dystansu uderzył Bonin, ale piłka strzelona z ok. 25 metrów przeleciała daleko od bramki.

66'

Ruch grając w przewadze wypchnął łęcznian z własnej połowy.

64'
ZMIANA

Leandro (Górnik) zastąpił Szmatiuk.

61'
GOOOOOOL!!!

0:3! Bomba sprzed pola karnego Monety i piłka odbiła się od słupka. Do futbolówki dopadł Niezgoda, który ze spokojem umieścił futbolówkę w bramce Prusaka!

1
60'
CZERWONA KARTKA

Pruchnik (Górnik) pociągał wychodzącego naprzeciwko Prusaka Lipskiego i sędzia wyrzucił gracza z Łęcznej z boiska.

Górnik Łęczna
59'

Niezgoda omal nie doszedł do piłki, do której miał dojść Prusak. Bramkarz zdążył w ostatnim momencie.

57'
ZMIANA

Dzalamidze zastąpił Hernandez (Górnik).

56'

Ruch przeniósł ciężar gry na połowie Górnika. Jednak chorzowianie nie oddają strzałów.

1
53'

Mocno, ale w środek bramki uderzył z ok. 19 metrów Dźwigała. Hrdlicka pewnie złapał strzał.

52'

Drewniak dośrodkował z rzutu rożnego wprost w ręce Hrdlicki.

49'

Ruch czeka na ataki łęcznian. Po przyjęciu piłki chorzowianie starają się wyprowadzać kontry, ale gospodarze szybko je kasują.

46'

Komor wrzucił piłkę z prawej strony, Hrdlicka uprzedził Śpiączkę, który ma jednak problemy po uderzeniu w głowę.

46'

Górnik Łęczna wznowił grę po przerwie.

46'
ZMIANA

Jarecki (Górnik) wszedł, a boisko opuścił Piesio.

42'

Górnik jeszcze przed przerwą chce zdobyć kontaktowego gola. Ruch skupiony na defensywie chce dotrwać do końca pierwszej części z czystym kontem.

39'

Do wybitej przed pole karne piłki doszedł Piesio, ale jego strzał poszybował wysoko ponad bramką.

36'

Gerson dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z piłkarzy nie doszedł do dobrze dogranej piłki.

35'

Prusak popełnił kolejny błąd, tym razem jednak łęcznianom udało się wyjść cało z opresji.

34'

Coraz lepiej zaczynają prezentować się gracze gospodarzy, Ruch ma coraz większe problemy w defensywie.

32'

Górnik mógł wrócić do gry. Po wrzutce z rogu i zgraniu piłki z czterech metrów uderzał Pruchnik, ale Lipski zablokował lecącą do bramki futbolówkę!

31'

Z ostrego kąta groźnie uderzył Moneta, Prusak na raty złapał piłkę.

28'

Groźnie w polu karnym gości, szarżował Bonin, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili ponad bramką z dystansu uderzył Drewniak.

26'

Niezgoda do Monety, ale ten w polu karnym źle przejął piłkę i padła ona łupem Prusaka.

23'

Ruch częściej przy piłce, Górnik zagraża bramce gości jedynie po kontrach.

21'

Dobra piłka do Dzalamidze, ten jednak wdał się w drybling i okazja została zaprzepaszczona.

19'
GOOOOOOL!!!

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne i strzale jednego z chorzowian, błąd popełnił Prusak, który wypuścił piłkę z rąk. Dopadł do niej Pazio, który z dwóch metrów podwyższył prowadzenie Ruchu.

1
17'

Kolejna wrzutka z lewej strony i kolejne problemy łęcznian. Tym razem Niezgoda nie doszedł do piłki,

16'

Dzalamidze dryblował w polu karnym, w ostatnim momencie został powstrzymany przez Helika. Gruzin wcześniej powinien decydować się na uderzenie.

15'

Po stracie gola do ataku ruszył Górnik, ale akcje łęcznian groźnie wyglądają tylko do pola karnego.

13'

Fatalnie z rzutu wolnego zagrał Leandro. Pilłka kopnięta z boku pola karnego poszybowała wysoko ponad bramką.

12'

Kartką ukarany został Pazio (Ruch) za faul na Gersonie.

1
11'

Groźnie po drugiej stronie, piłkę z ok. 14 metrów uderzał Śpiączka, ale po nodze Helika futbolówka przeleciała ponad bramką.

10'
GOOOOOOL!!!

Ruch wyszedł na prowadzenie! Z lewej strony pięknie dośrodkował Moneta, a Ćwielong głową z sześciu metrów trafił do bramki. Podręcznikowa akcja gości.

8'

Żadna z drużyn nie chce zbyt wcześnie otworzyć się przed rywalem. Piłkarze dokładnie rozgrywają piłkę.

6'

Z obu stron piłka była wrzucana w pole karne, ale czujni są stoperzy .

3'

Spotkanie od początku toczy się w kompletnej ciszy. Gra w środku polu, póki co spokojne tempo.

14:38

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).

14:38

Po dwóch porażkach z rzędu drużyny Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów wylądowały "pod kreską" w tabeli Lotto Ekstraklasy. Kto przełamie się w sobotę i przybliży do bezpiecznej strefy?