90'

II połowa została przedłużona o trzy minuty.

1
90'

Paixao poluje na kolejna bramkę. Teraz uderzył płasko z narożnika pola karnego, ale Małecki udanie interweniował nogami.

1
86'

Gol! Strzelił Lukas Haraslin.

Po stracie Sasina Lechia ruszyła z kontrą, w finalnej fazie której strzał Paixao zablokował Komor. Piłka trafiła do Haraslina, którego uderzenie Małecki obronił, ale wobec dobitki Słowaka był już bezradny.

Lechia Gdańsk
1
82'

Lukas Haraslin wrkęcił w ziemię Jareckiego, ale strzał Słowaka na ciało przyjął jeden z obrońców Górnika.

81'

Lechia. Schodzi: Mario Maloca. Wchodzi: Steven Vitoria.

Maloca musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

79'

Górnik Łęczna. Schodzi: Grzegorz Bonin. Wchodzi: Javier Hernandez II.

wchodzi Wchodzi
#17
schodzi Schodzi
76'

Peszko uderzył sprzed pola karnego, ale Małecki nie musiał interweniować.

17:37

11 075 - tyle osób zjawiło się dziś na Energa Stadionie w Gdańsku.

70'

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Lukas Haraslin.

69'

Gol! Strzelił Rafał Wolski. Asystował mu Marco Paixao.

Jarecki poślizgnął się w swoim polu karnym i stracił piłkę na rzecz Paixao, który od razu przekazał ją Wolskiemu, a ten pokonał Małeckiego płaskim strzałem z 12 metrów.

68'

I teraz należy pochwalić Górnika za przeprowadzenie ataku lewym skrzydłem, ale wysiłek kolegów zmarnował Tymiński, który z 16 metrów uderzył słabo i wprost w Milinkovicia-Savicia.

63'

Paixao uderzył wolejem z ok. 30 metrów, ale posłał piłkę obok bramki Małeckiego.

60'

Senny, bardziej senny od wcześniejszych, fragment spotkania.

58'

Lechia. Schodzi: Paweł Stolarski. Wchodzi: Joao Nunes.

57'

Po centrze Wolskiego z rzutu rożnego Maloca zagłówkował nad bramką Górnika.

54'

Górnik nie jest bez słowa, ale nie potrafi realnie zagrozić bramce Lechii.

50'

Ależ kocioł w polu bramkowym Lechii! Wojtkowiak niemal na linii bramkowej zatrzymał strzał Paixao, a po chwili żaden z lechistów nie potrafił wepchnąć piłki do siatki i w końcu na rzut rożny wybił ją leżący już na murawie Bonin.

2
50'

Rozpędzony Peszko znów upadł w "16" Lechii, ale sędzia i tym razem nie wskazał na "wapno".

1
49'

Peszko upadł w polu karnym Górnika, a sędzia Kwiatkowski przerwał grę gwizdkiem, ale nie wskazał na "wapno", lecz odgwizdał zagranie ręką skrzydłowego Lechii.

47'

Ależ pudło Grzelczaka! Po dośrodkowaniu Bonina skrzydłowy Górnika świetnie opanował piłkę w polu karnym Lechii, ale po chwili huknął z 11 metrów wysoko nad bramką gdańszczan.

46'

Początek II połowy. Od środka Lechia.

Kto wygra mecz?
Lechia
Górnik
Padnie remis
45+1'

Po centrze Wolskiego będącemu trzy metry od linii bramkowei Kuświkowi wystarczyło dołożyć głowę do piłki, ale nie zdołał trafić w futbolówkę. W jaki sposób? Wie tylko on sam.

45'

I połowa przedłużona o minutę.

1
45'

Vanja Milinković-Savić "wypluł" piłkę po centrze Drewniaka z rzutu rożnego, ale Śpiączka, który do niej doskoczył, uderzył daleko od bramki Lechii.

43'

Lechia znów kontroluje to, co dzieje się na boisku. Gdańszczan i Górnika dzieli różnica klas.

40'

Górnik wyszedł z defensywy i próbuje się odgryźć Lechii, ale na razie nie ma argumentów, by zagrozić gospodarzom.

37'

Co za podanie Paixao! Portufalczyk zagrał do Kuświka tak, że ten mógł stać oko w oko z Małeckim, ale napastnik Lechii nie zdołał sięgnąć piłki.

36'

Stolarski może kontynuować występ.

35'

Przerwa w grze. Na boisku leży opatrywany Stolarski, który ucierpiał w starciu z Grzelczakiem.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Dariusz Jarecki.

Górnik Łęczna
32'

Lechia poczuła krew i chce jak najszybciej dobić przeciwnika. Górnik jest w poważnych opałach, ale póki co wychodzi z nich obronną ręką.

30'

Kapitalne podanie Wolskiego pozwoliło Kuświkowi znaleźć się w sytuacji sam na sam z Małeckim, ale napastnik Lechii uderzył obok bramki Górnika!

29'

Wolski zdecydował się na strzał z ok. 30 metrów i posłał piłkę wysoko nad bramką Górnika.

25'

Gol! Strzelił Marco Paixao. Asystował mu Grzegorz Kuświk.

Kuświk przedarł się prawym skrzydłem w pole karne Górnika i spod końcowej linii zagrał wzdłuż bramki do Paixao, a ten wykonał wyrok, posyłając piłkę do siatki z trzech metrów.

24'

Teraz Grzegorz Bonin uderzył z 25 metrów, ale wprost w Milinkovicia-Savicia.

21'

Grzelczak nie zdołał opanować piłki po kapitalnym prostopadłym podaniu Bonina, piłkę przejął jednak jeszcze Śpiączka i wpadł z nią w pole karne Lechii, by huknąć na bramkę gospodarzy, ale Milinković-Savić nie dał się zaskoczyć.

19'

Paixao uderzył z narożnika pola karnego, ale Małecki nie musiał interweniować.

15'

Lechia przejęła inicjatywę, a mogła to udokumentować golem na 1:0, ale Małecki dobrze interweniował po strzale Krasicia z ostrego kąta.

12'

Dobra, składna akcja Górnika prawą stroną, którą fatalnie zakończył Śpiączka. W końcowej fazie ataku Sasin wycofał do niego piłkę spod końcowej linii, ale ten z siedemiu metrów uderzył wysoko nad bramką.

11'

Teraz Paixao zdecydował się na strzał z 18 metrów, ale po uderzeniu Portugalczyka piłka została zbita na rzut rożny.

9'

Niewiele brakło, a Marco Paixao pokonałby Małeckiego! Stolarki odebrał piłkę Gersonowi i od razu przekazał ją Peszce, który natychmiast dośrodkował z prawego skrzydła do Paixao, ale ten z ośmiu metrów nie trafił w światło bramki Górnika.

6'

Lechia nie jest w tanie narzucić Górnikowi swoich warunków gry. Goście na razie mają delikatną przewagę w posiadaniu piłki.

3'

Spokojne pierwsze minuty w Gdańsku.

17:37

Piłkarze wychodzą na murawę. Gospodarze zagrają w biało-zielonych koszulkach oraz białych spodenkach i getrach. Górnik wysąpi w zielonych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach.

17:37

Dla Lechii stawką spotkania jest odzyskanie pozycji lidera Lotto Ekstraklasy, a wystarczy jej do tego remis. Górnik może opuścić ostatnie miejsce w tabeli, ale by tak się stało, musi pokonać gdańszczan.

17:29

Lechia przystąpi do meczu bez Simeona Sławczewa. Reprezentant Bułgarii był ostatnio podstawowym zawodnikiem gdańszczan.